iş bankası kredi kartı yapılandırma

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2020

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ülkemiz takip altına düşen kredi kartlarının sayısı gün geçtikçe çoğalmaktadır. Bu duruma düşülmesinin sebepleri arasında birçok etken bulunmaktadır. Bunun en önemli ve ilk sıradaki sebebi gelir düzeyinin sabit olması ve yapılan harcamaların değişken yapıda olmasıdır. Yaşam standartlarının değişmesi ile lüks kavramları da değişmeye başlamıştır. Bu kavramların değişmesinden kaynaklı olarak birçok insan lüks sayılabilecek olan şeyleri normal gibi almaktadır.

Bunun sonucunda da gelirler yetersiz kalmakta ve maddi sıkıntılar konusunda sorunlar yaşanmaya başlanmaktadır. Yani kredi kartı harcamaları genelde bu şamada başlamaktadır. Gelirini düşünmeden harcama yapan kişiler zaman içinde aylık ödemelerini yapamaz hale gelir. Yani kart borçları bu şekilde birikir. Kredi kartları özellikleri ve avantajları sayesinde insanlara birçok ayrıcalık sunmaktadır. Bu kampanyalarda tüketicilerin kredi kartı kullanmasını arttırmaktadır.

Sabit geliri olan tüketicilerin bitmek bilmeyen harcamaları ve gerekli olan ihtiyaçları bazen yanlış kullanımlara ve kartların limitlerinin dolmasına sebebiyet verir. Zamanında ve düzenli şekilde ödemesi yapılmayan borçlar birikmekte ve zaman içinde maddi anlamda sıkıntıların yaşanmasına sebebiyet verir. Hatta birçok kişi kredi kartı borçlarını düzenli şekilde ödemediği için takibe düşmekte ve finansal açıdan olumsuzlukların yaşanmasına yol açar.

İş Bankası da bu gecikmelerden kaynaklı olarak yaşanacak olan sıkıntılardan kaynaklı olarak müşterilerine yapılandırma hizmeti vermektedir. Yani yukarıda yazılmış olan sorunların önüne geçmek adına kredi kartı borcu yapılandırma hizmeti vermektedir. İş Bankası kredi kartı borcu olanlar ve borcunu ödeyemeyen kişiler borçlarını yapılandırmak için bankada çalışan yetkililer ve müşteri destek hattında hizmet veren müşteri temsilcileri ile görüşmelidir. Banka yetkilileri bu konuda müşterisine en detaylı ayrıntıları verecektir.

Kartın yapılandırması amacı ile yapılacak olan görüşme ve işlemlerin başlatılması adına kesinlikle geç kalınmaması gerekir. Aksi durumda ödemesi yapılmayan borç konusunda takibe düşebilir, borcun üzerine binen faizlerin daha çok binmesine sebep olabilir, kartınız tamamen kapatılabilir ve borcun tutarlarının yapılandırma tarihlerini geçirmiş olabilirsiniz.

İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemi nasıl yapılır?

\"iş

İş Bankası kredi kartı borcu yapılandırma işlemlerinde önce kullanıma açık kredi kartınızın borcu hesaplanır ve mevcut olan borç üstünden taksitlendirme işlemleri yapılır. Yalnız bu aşamadan sonra ödenmeyen ya da ödemesi devamlı olarak geciktirilen borçlar konusunda takibe bile düşebilirsiniz. Yani düzenli ödeme yapılması şarttır.

İş Bankası kredi kartlarınızın borçlarını yapılandırmak için müşteri hizmetlerine ait olan 0850 724 06 76 nolu telefonu arayarak kredi kartları müşteri temsilcisine bağlanarak yardım alabilirsiniz. Bunun haricinde bankanın şubelerine uğrayarak bu konu hakkında gereken yardımı almanızda mümkündür.

Aksi durumlarda ödemesi yapılmayan ve sürekli olarak biriken borçların tamamı kişilerin siline işlemekte ve yapılan bütün başvurular esnasında bu sorun bankaların ekranında anında gözlemlenmektedir. Bunun içinde kısa süre içinde yapılandırma yapmak için adım atmanız gerekir. Yani müşteri temsilcisi ile konuşarak bütçenizi sarsmadan ve düzenli şekilde ödeyebileceğiniz bir plan seçmeniz gerekmektedir.

İş Bankası 72 ay kredi kartı yapılandırma

2016 yılında çıkan kanun itibari ile İş Bankası da 6 yıla kadar yani 72 aya kadar kredi kartlarının borcunu taksitlendirmektedir. İş Bankası 6 yıl boyunca yaptığı taksitlendirme ile borçlarından dolayı sıkıntılar yaşayan kişileri bu durumdan kurtarmaktadır.

Bu konuda tüketicinin bankaya giderek başvuruda bulunması gerekir. Müşteri temsilcisi ile gerekli olan detayları en ince ayrıntısına kadar konuştuktan sonra 72 aylık taksit yapılandırmasını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. 72 aylık vadeli ödeme kişiler için bir defaya mahsus yapılmaktadır.

Yani kredi kartı borcu ödeme için verilen ikinci bir şanstır. Bu şansın kaybedilmemesi için mutlaka düzenli bir şekilde ödenmesi gerekir. Aksi olan durumlarda bankaların ciddi ve riskli yaptırımları ile hemen karşılaşabilirsiniz. Banka yüksek meblağlardaki borçlarını düzensiz ödemelerden kaynaklı olarak hemen isteyebilir ya da icra takibini hemen yapabilir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir