İş Bankası Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

İş Bankası Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

İş Bankası  yaşadığı ekonomik sorunlar nedeniyle kredi borçlarını ödeyemeyen müşterilerine yardımcı olmak amacı ile kredi yapılandırma hizmetini müşterilerine sunmuştur.

Yapılan düzenlemeler ile bankaların kredi imkanlarından faydalanıp bu kredi borcunu ödeyemeyen vatandaşlar için borç yapılandırma imkânı sunularak kredi borçlarının uygun faiz oranları ve vadeler ile geri ödenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede de kredi borcu nedeniyle vatandaşların icralık olmasının önüne geçilmektedir.

\"İş

İş Bankası’ndan Kredilere Yapılandırma Desteği

Vatandaşların ekonomik sorunlar nedeniyle ödeyemediği kredi borçlarını rahatlıkla geri ödeyebilmeleri için İş bankası ’da kredi yapılandırma imkanını müşterilerine sunmuştur. İhtiyaç, konut ve taşıt kredisi imkanlarından faydalanan banka müşterileri taksitlerini aksattığı zaman bu taksitler üzerine daha fazla faiz yüklenmekte ve borcun miktarı artmaktadır.

Müşterilerin bu şekilde borçlarını ödeyememeleri ve aksatmaları nedeniyle, banka müşteriler hakkında işlem başlatmaktadır. Bu durumda ilerde maddi anlamda yaşanabilecek sorunların büyümesine neden olmaktadır. İşte bu tür sorunlar yaşamamak için İş Bankası müşterileri kredi yapılandırma desteğinden faydalanabilir. Kredi borcu yapılandırması;

 • Kredi kartı borçlarına
 • İhtiyaç kredisi borçlarına
 • Taşıt kredisi borçlarına
 • Konut kredisi borçlarına uygulanabilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Anlık nakit ihtiyacını karşılamak, eğitim masrafları, tatil masrafları veya başka herhangi bir neden ile bankadan aldığınız ihtiyaç kredinizi geri ödemekte zorlanıyorsanız o zaman bankanız ile görüşerek ihtiyaç kredisi yapılandırma imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Bankalardan en çok çekilen kredilerden olan ihtiyaç kredisinin geri ödemesinde yaşadığınız aksaklıklar nedeniyle borcunuzu ödeyemediğinizde kalan borcunuzu yeniden yapılandırabilirsiniz. Banka yetkilileri ile görüştüğünüz zaman sizlere ihtiyaç kredisini borcunuzu yapılandırmanız için neler yapılması gerektiğini açıklayacaktır.

Daha önce aldığınız faiz oranın dışında yeni bir faiz oranı ile kredi borcunuz yeniden hesaplanacaktır. Burada kredi tekrar hesaplanırken borcunuzu ödemek istediğiniz vade oranları da dikkate alınmaktadır. Kredi borcunuzu ödeyebilme gücünüze göre seçtiğiniz vade oranları ile borcunuz yeniden hesaplanarak sizin belirlediğiniz uygun ödeme tablosu sizlere sunulmaktadır.

 • İhtiyaç kredisi yapılandırması için 38 ay veya 48 ay vade imkanlarından faydalanabilirsiniz.
 • Esnek ödeme planı ile ihtiyaç kredinizi almak istediğiniz zaman 60 ay vade ile kredi çekebilirsiniz.
 • İş bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları %2.20’den başlamakta ve çekilen kredi miktarına ve türüne göre bu faiz oranı değişiklik göstermektedir.
 • İş bankası ihtiyaç kredisi yapılandırma işleminde de banka güncel faiz oranı olan %2,20 üzerinden yapılandırma faiz oranlarını belirlemektedir. Bu oran kredi miktarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

İş bankası araç almak isteyen kişilere vade oranlarına göre farklı faiz imkanları sunmaktadır. Araç alımlarında uygulanacak faiz oranı ise aracın ikinci el ve sıfır olmasına göre değişiklik göstermektedir. İş Bankası’ndan aldığınız taşıt kredisini ödemekte zorluk çektiğiniz zaman krediyi aldığınız banka şubesine giderek borucunuz yeniden yapılandırılmasını isteyebilirsiniz.

İş bankası yetkilileri çektiğiniz kredi miktarını ve daha önce ödediğiniz taksit tutarlarını inceleyerek uygun faiz oranları ile kredinizi yeniden yapılandırmaktadır. Bankaya kredi borcunuz için ödeyebileceğiniz aylık taksit miktarını ve ödemek istediğiniz vade oranlarını belirttiğiniz zaman sizlere uygun bir kredi ödeme tablosu çıkartacaktır.

İş Bankası taşıt kredisi özellikleri;

 • Faiz oranı 0 km ve 2.el araçlarda %2,20 olarak hesaplanmaktadır.
 • Taşıt kredisinde 48 ay vade imkânı sunulmaktadır

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut sahibi olmak isteyenlerin kredi imkanlarından faydalanmak için en çok başvurduğu bankalardan birisi de İş bankasıdır. İş bankası, müşterilerine alınmak istenen evin özelliğine ve vade oranlarına göre faiz oranları sunmaktadır.

Sizler almak istediğiniz ev kredisi miktarını ve ödeme koşullarını banka yetkililerine belirterek sizin için en uygun ödeme koşullarını hazırlamasını isteyebilirsiniz.

İş Bankası konut kredileri;

 • Faiz oranları alınan kredi kampanyasının özelliğine göre değişiklik gösterse de %1,72 den başlamaktadır.
 • Konut kredisinde 120 ay vade imkânı bulunmaktadır.

İş Bankası’ndan aldığınız konut kredisini ilerleyen dönemlerde ödemekte zorlandığınız da kredi çektiğiniz bankaya giderek yetkililer ile görüşüp borcunuzun yapılandırılmasını isteyebilirsiniz.

Banka yetkilileri kalan borç miktarınızı inceleyip ödeyebileceğiniz vade oranına göre borcunuzu yeniden yapılandırmaktadır. Bu şekilde borcunuzu daha rahat bir şekilde ödeyerek evinizde rahatlıkla oturabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

İş Bankası ihtiyaç, taşıt ve konut kredisi çeken ve bunları ödemekte zorlanan müşterilerine kredi yapılandırma imkânı sunuyor. Kredi yapılandırma faiz oranları ise çektiğiniz kredinin özelliğine göre ve ödeyebileceğiniz vade oranlarına göre değişiklik göstermektedir.

Kredi borucunuzu yapılandırmak için bankaya gittiğiniz zaman yetkililer borcunuzu inceleyerek sizler için uygun bir ödeme planı hazırlayacaktır. Burada banka kredi borcunu yapılandırırken mevcut faiz oranları üzerinden borcunuzu yapılandırmaktadır.

Çektiğiniz kredi türünde uygulanan mevcut faiz oranları üzerinden borcunuzu yeniden yapılandırıp vade süresini uzatabilirsiniz. Bu şekilde de aylık ödeme miktarını azaltabilir ve daha rahat bir şekilde borcunuzu ödeyebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Yapılandırma Şartları

İş bankası kredi yapılandırma imkanından faydalanmak isteyen kişiler öncelikle banka yetkilileri ile görüşmeli ve yapılandırma hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Çekilen kredi türüne göre yapılandırma şartları da değişmektedir.

Bu nedenle İş Bankası’na olan kredi borcunuzu yapılandırmak istediğiniz zaman çektiğiniz kredi türüne göre uygulanacak olan yapılandırma şartlarını iyi bir şekilde öğrenmelisiniz. Bankaların yapılandırma yapmak isteyen müşterilerden istediği şartlar değişiklik göstermektedir. Ayrıca bankaların yapılandırma için müşterilerinden istediği belgelerde farklıdır.

Kredi borcu yapılandırması için banka kendi belirlediği faiz oranlarını uygularken sizlere ödeyebileceğiniz vade oranları konusunda yardımcı olmaktadır. Yapılandırma için bankanın şartları değişiklik gösterse de banka müşterinin durumuna göre bazı zamanlarda kendi inisiyatifini kullanabilmektedir. Bu nedenle yapılandırma yapmak için öncelikle kredi çektiğiniz bankaya giderek buradaki yetkililer ile görüşmeniz sizin için daha yararlı olacaktır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir