İş Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu 2020İş Bankası’nda ihtiyaç, taşıt veya ev kredisi başvurularında bulunabilirsiniz. İş Bankası bu konuda kendi internet sitesi üzerinden mevduat ürünleri ve bireysel krediler başlıkları altında bunları sizlerle paylaşmaktadır. Kredi notunuzu öğrenebileceğiniz gibi aynı zamanda da nasıl başvuruda bulunabileceğiniz de detaylı bir şekilde bilgi olarak sunulmaktadır.

Bilindiği gibi kredilerde özellikle taksit tutarları ve faiz oranları dikkat çekmektedir. Bu yazımızda sizlere bunlar hakkında detaylı bir şekilde bilgi vereceğiz. Aynı zamanda da kredi başvurusunu nasıl yapmanız gerekiyor? Bu konuda sizlere yardımcı olmaya gayret göstereceğiz.

İş Bankası Sigortasız Kredi Başvurusu

İş Bankası Sigortasız Kredi Fırsatı

İş Bankası tarafından sunulmuş olan kredi fırsatlarında sigortasız çalışanlar için de kredi fırsatı bulunmaktadır. Sigortasız şekilde çalışıyorsanız ipotek göstermeniz dahilinde Kredi kullanabiliyorsunuz. Kredi oranı ihtiyaç kredilerinde 2.2 olarak açıklanmış bulunuyor.

Bu oranla sizler de 36 ay vadeli kredi kullanma şansına sahipsiniz. Tabloda da göreceğiniz üzere 15.000 TL’lik bir kredi kullandığınızda 36 aylık geri ödeme durumunda 650.65 TL aylık ödeme toplamda 23.423.40 TL tutar ile ödeme gerçekleştirilebiliyor.

Burada tahsis işlemi için 78.75 TL ve hayat sigortası içinde 166.65 TL’lik bir ödeme sizin karşınıza çıkıyor. Elbette bu konuda başvuruda bulunabilecek olan öğrencileri de unutmamak gerekir. Ancak bu tip durumlarda İş Bankası ayrıca kefil de isteyebiliyor. Bunlarla ilgili değerlendirmeler tamamen banka tarafından sunulmaktadır.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Sigortasız ihtiyaç kredisi için öncelikli olarak ipotek göstermeniz gerekmektedir. Sigortalı çalışanlar isterlerse normal şekilde başvuruda bulunabilirler. Bu başvuruda bulunma sırasında sigortalıdan gerekli kontroller yapılır. Maaşınızda herhangi bir haciz olmaması durumunda puanlarınız da yüksekse alım yapabilirsiniz.

Konu Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
15,000 TL 36 Ay 2,2 650,65 23423,4

Ayrıca 35 yaş üzerinde bu hesaplamalar yapılması ile ilgili hayat sigortası primleri ve nihai faiz oranları yaşa ve duruma göre de değişiklik gösterebilmektedir. Örneğin kredi notunuzun çok düşük olması ve kefiller ile birlikte kredi kullanmanız durumunda faiz oranınız biraz daha yükselebilir. Bu yüzden de en doğrusu banka üzerinden başvuruyu gerçekleştirmek olacaktır.

Sigortasız Taşıt Kredisi

Taşıt kredilerinin sunarken tüm araçların gerekli kasko ve trafik sigortası işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Alınacak olan aracın 5 yaşını geçmemiş olması gerekmektedir. Araçlarda peşinat kısmı ekspertiz raporu da göz önünde bulundurularak size sunulur.
Sigortasız Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
50,000 TL 60 Ay 2,2 1669,64 100178,4

Bu kısmı ödemeniz gerekmektedir. Bundan sonrası kredi olarak onaylanması halinde banka tarafından ödenecektir. 50.000 TL tutarında bir araç kredisi hesaplaması yapılacak olursa 60 aylık vade ile ödemek istediğinizde ortalama aylık 1669.64 TL taksit tutarı ve 100.178.40 TL geri ödenecek toplam tutar ile İş Bankası tarafından sizler de kredi kullanma şansına sahipsiniz.

Sigortasız Konut Kredisi

Sigortasız çalışanlar için konut kredilerinde elbette ki ipotek göstermek şarttır. Ayrıca eve de gerekli ipotek işlemi uygulanacaktır.

Sigortasız Konut Kredisi Hesaplama
Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
100,000 TL 120 Ay 1,85 2080,6 249672,4

Bu ipotek işlemleri ücretli olarak uygulanmaktadır. Ayrıca ekspertiz işlemine ait ücretler de devreye girmektedir. Örneğin araçlarda kasko sigortası ortalama 1500 lira ile 2000 lira arasında oynarken evdeki sigorta tutarları ise deprem sigortası, konut sigortası ve hayat sigortası ile birlikte yapılmaktadır.

İş Bankası Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

İş Bankası sigortasız kredi işlemlerinde sizlerin öncelikli olarak ihtiyacınız olan şey ipotekte birlikte yüksek notu olan kefil gösterilmesi de çok önemlidir. İpoteğinizin her ne kadar yüksek olsa da ileride oluşabilecek olan problemlere karşılık aynı zamanda kefilin devreye girmesi durumu da söz konusudur. Bu yüzden dolayı da İş Bankası burada daha temkinli hareket etmektedir.

Elbette tüm kredi işlemlerinde puanlama ve banka çalışmalarınız önemlidir. Daha önceden kredi kartı kullanmış ve düzenli ödeme yapmışsanız bu konuda puanınız daha yüksek olacaktır. Bu da kredi sürecini çabuklaştıracaktır. Bunun yanı sıra kredi başvuruları internet üzerinden yapıldığında müşteri hizmetleri de direkt olarak sizi arayacaktır.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Sigortasız kredi işlemlerinde öncelikli olarak İş Bankası’na başvuruda bulunmanız çok büyük önem arz etmektedir. İş Bankası müşteri hizmetleri tarafından bu konuda sizlere gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için sigorta bordronuz varsa bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Elbette ki her bankada olduğu gibi banka ile çalışmanız durumunda daha rahat bir şekilde krediye başvuruda bulunmanız ve olumlu geri dönüş alma şansına da sahipsiniz. Bunları da bir tarafta tutmakla birlikte ipotekli krediye başvuracak olanların kesinlikle ipotekte ilgili olarak ekspertiz raporuna ihtiyaçları bulunmaktadır.

Banka başvurusu sırasında banka bu konuda sizlere yardımcı olacak ve gerekli ekspertizin yönlendirilmesini sağlayacaktır. Bu bağlamda sizler de istediğiniz sonuçlara daha sağlıklı şekilde ulaşmış olacaksınız.

Yorum yazın