İşbank Cep Anahtar İptaliisbank-cep-anahtar-iptali

Akıllı telefon kullanıyorsanız mutlaka cep anahtarı da kullanıyor olmalısınız. Ancak akıllı telefonunuzu sattığınızı varsayalım, iş bankasının online işlemlerine giriş yaparken cep anahtarınızla oluşturacağınız şifreyi kullanmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Bu yüzden online işlemlere giremeyeceksiniz. Bu yüzden işbank cep anahtar iptali yaptırmanız gerekir.

Öncelikle eğer cep anahtarını halen daha kullanıyor ve iptal ettirmek istiyorsanız.

Sol taraftaki menüden Ayarlar > Cep Anahtar  > Ayarlar  bölümüne girip, Cep Anahtar uygulamasını kullanmak istemiyorum seçeneğine tıklıyorsunuz. Sizden Cep Anahtardan tek kullanım kod istiyor. Girdiğiniz de Cep Anahtar sistemi kalkıyor. Bundan sonraki girişlere telefonunuza SMS gelecektir.

Cep Anahtar kaldırdığınız için güvenlik seviyesi artacak ve daha önceden tanımladığınız hesaplara eft – havale atacaksınız. Bunu kaldırmak ve sınırsız bir şekilde istediğiniz yere EFT – Havale yapmak için yine Ayarlar menüsü içerisinde bulunan Güvenlik‘e tıklayıp,Limit arttırmaya tıklayın, Sınırsız’ı seçerek istediğiniz gibi bankacılığı kullanabilirsiniz.

Eğer cep anahtar şifrenizi unuttuysanız veya aktivasyonunu bir türlü yapamayıp kapatmak istiyorsanız 0850 724 0 724 numarasını arayıp, müşteri numarası ve şifrenizle giriş yapıp 0′a basıp, müşteri hizmetlerine bağlanarak kapatın.

Yorum yazın