Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Kültür sanat sponsorlukları, etkinlikleri ve dahası ile Türkiye’nin en güvenilir ve aktif bankalarından bir tanesi olarak bilinen İş Bankası, kredi kartı portföyünü de iki ana kategoride geliştirmeye devam ediyor. Belli tercihlere ve ihtiyaçlara yönelik pek çok kredi kartı ürünü bulunan İş Bankası kredi kartı başvurusu yapmak isteyenlere ise oldukça kolay yollar sunuyor.

Bu yazımızda İş Bankası’ndan kredi kartı sahibi olmak isteyenlere özel, harika bir rehber hazırladık. Rehberimizde, bankanın kredi kartı ürünlerini, özelliklerini ve faiz oranlarını öğrenebilir; bunların yanında resmi başvuru kanalları hakkında bilgi alarak başvurunuzu birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak öncelikle, doğru kredi kartı seçimi yapabilmeniz için, kredi kartlarına bir göz atalım.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın kredi kartları, Maximum ve Maximiles olarak iki kategoride sunuluyor. Maximum kredi kartı çeşitleri ve özellikleriyle başlayalım.

Maximum Kart: İş Bankası kredi kartı başvurusu gerçekleştirirken genelde önerilen kredi kartı, Maximum klasik olarak bilinir. Her alışverişinizden Maxipuan kazanabileceğiniz, taksitli alışverişler yapabileceğiniz, Maximum kredi kartına özel tekliflerden yararlanabileceğiniz ve dönemsel kampanyalara katılabileceğiniz bu kredi kartı ile acil nakit ihtiyaçlarınıza da çözüm bulabilirsiniz. Düzenli ödeme ve uzun süre kullanımın ardından, Maximum klasik kredi kartının Premier, Gold ve Platinum seviyelerine yükseltildiğini de hatırlatalım.

İş’te Üniversiteli: Tüm Maximum özelliklerinden yararlanabileceğiniz gibi, bir üniversiteli olarak ayrıcalıklı kampanyalar istiyorsanız, tercihiniz İş’te Üniversiteli olmalı. 18 Yaşından büyük tüm üniversite öğrencilerine sunulabilen bu kredi kartı sayesinde, hem ödemelerinizi kolayca, erteleyerek, öteleyerek yapabilir hem de size özel, favori markalarınıza dair sunulan kampanyalarla ayrıcalıklı hissedebilirsiniz.

Maximum Aidatsız Kart: Yıllık aidat ödemek istemiyorsanız, İş Bankası kredi kartı başvurusu yaparken, Maximum Aidatsız Kart seçimi sizin için biçilmiş kaftan. Maximum markası ile sunulan bu kredi kartı ile üye iş yerlerinden taksitli alışverişler yapabilir, Maxipuan kazanabilir; ancak ek taksit, indirim, dönemsel kampanyalar ve daha pek çok özel tekliften yararlanamazsınız.

Maximum TEMA Kart: TEMA Vakfı ile yapılan anlaşmadan sonra sunulan Maximum TEMA Kart, klasik Maximum kredi kartının tüm özelliklerine sahip olmakla birlikte, her alışverişinizde TEMA’ya katkıda bulunuyor.

İş Bankası’nın kredi kartları için bir diğer ana kategorisi Maximiles’ta ise kart çeşitleri, aşağıdaki şekilde listelenebilir.

Maximiles Kredi Kartı: Rutinden kaçmak ve kolayca uçmak isteyenlere özel Maximiles, İş Bankası’nın Miles &Smiles tarzındaki ürünlerinden. Bir kredi kartı gibi kullanabileceğiniz ancak bunun yanında her alışverişinizde Maximil kazanabileceğiniz bu ürün sayesinde, uçuş masraflarınızı azaltabilirsiniz. Maximiller, yurtiçi uçuşlarda birebir, yurtdışı uçuşlarında ise lokasyona göre değişmekle birlikte 1.5 ya da 2 kat değerli!

Maximiles Select: Maximiles klasik kredi kartının tüm özelliklerini barındıran Select, İş Bankası’nın ayrıcalıklı müşterilerine özel olarak sunuluyor. Araç yardım, fahri yardım hizmetleri; bilgi ve organizasyon servisi gibi ayrıcalıklı hizmetler, sadece Select sahipleri için.

MercedesCard: Bir Mercedes-Benz sahibiyseniz, İş Bankası’nın size özel kartı MercedesCard ile belli sektörlerde indirimler alabilir, her alışverişinizden hem Maximil hem de Maxipuan kazanabilirsiniz. Ayrıca, dönemsel Maximiles ve Maximum kampanyalarından da bu kartla yararlanabilmeniz mümkün.

Faiz Oranları

İş Bankası kredi kartlarına dair belli masraf tiplerinde faiz oranlarını aşağıda sizin için hazırladığımız tabloda görebilirsiniz.
Masraf Adı Faiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı %2.15
Alışveriş Gecikme Faiz Oranı %2.65
Nakit Çekim Faiz Oranı %2.15
Peşin İşlemlerin Taksitlendirilmesi %2.15
Peşin İşlemlerin Ertelenmesi %2.15
Hesap Özeti Erteleme Faiz Oranı %2.15
Artı Taksit Faiz Oranı (1-10 Taksit) %2.15
Limit Aşım Faizi %2.15

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu SMS dahilinde pek çok yolla, sadece birkaç dakika içerisinde yapılabiliyor. Siz de, başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki yollardan birini izleyebilirsiniz.

İnternet Sitesi: İş Bankası resmi internet sitesinde hızlı kredi kartı başvurusu (https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/hizli-kredi-karti-basvurusu/Sayfalar/hizli-kredi-karti-basvurusu.aspx) sayfası bulunuyor. Buradan, dilediğiniz karta başvurabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Maximum klasik için “MAXIMUM”, İş’te Üniversiteli için “ÜNİK”, aidatsız Maximum kredi kartı için ise “AİDATSIZ” yazdıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı yazıp 4402’ye göndererek başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Şube: Bir İş Bankası müşterisiyseniz, herhangi bir form doldurmaya ya da SMS göndermeye gerek kalmadan, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık uygulamalarından “başvurular” sekmesini kullanarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Şubeler: Türkiye’nin dört bir yanındaki herhangi bir İş Bankası şubesinden de, kimliğinizle giderek kart başvurusu yapabilmeniz mümkün.

Telefon Şubesi: 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası telefon şubesinden, Maximum ve Maximiles kart başvurusu yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tercih ettiğiniz kredi kartı için başvuru yapmadan önce ya da kartınız elinize ulaştıktan sonra, aklınıza takılan pek çok soru olabilir; sizin için en sık sorulan soruları ayrıntılı bir biçimde cevaplamaya çalıştık.

Kredi Kartı Başvurumu Nasıl Sorgulayabilirim?

İş Bankası’nın resmi internet sitesinde, kredi kartı başvuru takip (https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/kredi-karti-basvuru-takip/Sayfalar/kredi-karti-basvuru-takip.aspx) sayfası bulunmaktadır. Başvurunuzu sorgulamak için en kısa yol bu sayfayı kullanmaktan geçer, ancak telefon bankacılığı ile görüşerek de başvuru durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi Kartı Limitimde Nasıl Düzenleme Yapabilirim?

Kredi kartınızda limit düzenlemesi yapmak için en kısa yol, mobil uygulamalar ya da internet bankacılığıdır. Müşteri girişinizi yaptıktan sonra, hem mobil hem de internet bankacılığında bulunan kredi kartlarım bölümünde, limit işlemlerini görebilirsiniz. Alternatif yol ise, şubelere gitmek ya da telefon bankacılığını kullanmak.

Limit azaltma ve artırma yapmak için tıklayın.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yöntemleri Nelerdir?

Borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsanız, kredi kartınızı kullanıma kapattırarak uygun bir ödeme planı ile borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Bunun için en yakın İş Bankası şubesine giderek, müşteri danışmanı ile görüşmeniz ve durumu bildirmeniz yeterlidir. Detaylı bilgi için tıklayın.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kredi kartı başvurunuzu online olarak yaptıysanız, telefon bankacılığı tarafından mutlaka sözleşme onayı için aranırsınız. Eğer arandıysanız ve sözleşmeyi onayladıysanız, kredi kartı başvurusu iptal edilemez. Ancak henüz aranmadıysanız ve herhangi bir sözleşme onaylamadıysanız, kartınızı onay almadan önce 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı üzerinden iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kartınız kayboldu ya da çalındıysa, hemen 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığını arayarak kullanıma kapattırabilirsiniz. Genelde ilk seçenek, kayıp çalıntı bildirimidir.

Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ücreti Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

İş Bankası kredi kartlarının nakit çekim faiz oranı ve ek ücret bilgileri, koşullara göre değişiklik göstermektedir.

  • İş Bankası’nın nakit çekim faiz oranı, %2.15, gecikme faizi ise %2.65 olarak belirlenmiştir.
  • Banka kanalları üzerinden nakit çekim yapılması halinde, çektiğiniz tutarın %3.5’ine 9 TL ilave edilir.
  • Yurtiçinde diğer bankaların ATM’lerinden yaptığınız nakit çekimi için ise, çektiğiniz tutarın %4’üne 9 TL ilave edilir.
  • Son olarak, yurtdışı banka ve ATM’lerinden yaptığınız nakit çekim işlemleri için çektiğiniz tutarın %3.5’ine 4,35 USD ilave edilmektedir.

Yukarıdaki oran ve ek ücretlerin hiçbirine BSMV & KDV dahil edilmemiştir. Çekim işlemini gerçekleştirmeden önce, son adımda, bu vergilerin eklenmiş haliyle güncel borç tutarınızı görebilirsiniz.

Yorum yazın