Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Türkiye İş Bankası 1234 yurt içi ve 22 de yurtdışı şubesi ile; şube ağı bakımından Türkiye’nin en büyük 2. bankası konumunda bulunmaktadır. Milyonlarca müşteriye hizmet veren banka, müşteri portföyünün genişliğine göre de birbirinden farklı ve cazip özellikleri bulunan kredi kartı ürünleri geliştirmektedir. İş Bankası kredi kartlarının özellikleri olduğu kadar başvuru imkanları da geniştir. İş Bankası SMS ile kredi kartı başvurusu içeriğimizde konu hakkında detaylı bilgi verilmiştir.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu

İş Bankası Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın kredi kartları, Maximum ve Maximiles olarak iki kategoride sunuluyor. Maximum kredi kartı çeşitleri ve özellikleriyle başlayalım.

Maximum Kart

İş Bankası’nın milyonlarca müşterisi tarafından kullanılan Maximum kredi kartı geniş kullanım alanı, onlarca özelliği ve sunduğu kampanyalarla sektörün öncüleri arasında yer alıyor. İş Bankası’ndan Maximum Kredi kartı çatısı altında; Maximum Gold Kart’tan Maximum Platinum Kart’a, Maximum Genç Kredi Kartından Maximum Aidatsız Kart’a kadar pek çok farklı seçenek de sunulmaktadır. İş Bankası’nın Maximum kredi kartı maxipuan kazandırırken geniş taksit olanakları ile ödeme kolaylığı da sağlıyor. İş Bankası Maximum kredi kartı başvuru şu kanallar bağlantısı ile tamamlanabilir:

 • İş Bankası resmi web sitesinde yer alan “Hemen Başvur” butonu sonrası gelen ekranlar takip edilerek.
 • İş Bankası şubelerinden
 • İş Bankası Bankamatiklerinden
 • İşCep’ten
 • İş Bankası Telefon Şubesi’nden (0850 724 0 724 aranarak)
 • İş Bankası Maximum kredi kartı başvurusu SMS ile; cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “MAXIMUM” yazıp bir boşluk bırakıp “TC Kimlik Numarası” yazılarak 4402’ye gönderilerek de pratik olarak gerçekleştirilebilmektedir.

İş’te Üniversiteli

İş Bankası uzun yıllardır gençlere özel kredi kartı olarak İş’te Üniversiteli Kredi Kartını sunmaktaydı. Bu kart 2020 yılı Şubat ayı itibariyle yerini Maximum Genç Kredi Kartına bıraktı. İş Bankası’nın yaptığı yenilik ile artık İş Bankası’nda öğrenci ya da çalışan fark etmeksizin; 18-25 yaş arası kişiler Maximum Genç Kredi Kartı sahibi olabiliyorlar. Maximum Genç kredi kartı geniş taksit imkanları ve MaxiPuan kazandırma özelliğiyle dikkat çekiyor. Üstelik Maximum Genç Kredi Kartında taksitli nakit avans kullanma imkanı da mevcut. Dileyen gençler Maximum Genç kredi kartının aidatsız seçeneğini de tercih edebilmektedirler. Maximum Genç Kredi Kartı başvurusu şu şekilde yapılabilir.

 • İş Bankası şubelerinden veya Maximum Mobil’den
 • İş Bankası Maximum Genç Kredi Kartı aidatsız seçeneğine başvuracak kişiler bankanın şubelerine şahsen başvuruda bulunmak durumundadırlar.
 • Üniversitelerde kurulan stantlar vasıtası ile de İş Bankası Maximum Genç Kredi Kartına başvuru yapılabilmektedir.
 • Maximum Genç Kredi kartı başvurusu SMS ile hali hazırda yapılamamaktadır.

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Başvurusu:

Maximiles kart, en kısa ve net tanımı ile İş Bankası uçuş kartıdır. Yıl içerisinde sıkça seyahat eden; seyahatlerinde kredi kartı harcamalarından kazandığı milleri kullanmayı tercih edenler için İş Bankası Maximiles kredi kartı son derece cazip imkanlar sağlamaktadır. Klasik kredi kartlarında bulunan; taksit, nakit avans, indirim vb. gibi özellikler bu kartta da bulunmaktadır. Ek olarak yapılan alışverişlerde MaxiMil kazanılmaktadır. Üstelik yurtdışı uçuşlarda; daha önce kazanılan miller 1,5 kat ya da duruma göre 2 kata kadar değerli olarak da kullanılabilmektedir. İş Bankası Maximiles başvurusu aşağıdaki seçeneklerden biri tercih edilerek yapılabilir.

 • İş Bankası şubelerinden
 • İnternet Bankacılığından
 • İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden Maximiles için hızlı başvuru yapılabilir.
 • İş Bankası Maximiles kredi kartı başvurusu SMS ile hali hazırda gerçekleştirilememektedir.

Maximum Aidatsız Kart: Yıllık aidat ödemek istemiyorsanız, İş Bankası kredi kartı başvurusu yaparken, Maximum Aidatsız Kart seçimi sizin için biçilmiş kaftan. Maximum markası ile sunulan bu kredi kartı ile üye iş yerlerinden taksitli alışverişler yapabilir, Maxipuan kazanabilir; ancak ek taksit, indirim, dönemsel kampanyalar ve daha pek çok özel tekliften yararlanamazsınız.

Maximum TEMA Kart: TEMA Vakfı ile yapılan anlaşmadan sonra sunulan Maximum TEMA Kart, klasik Maximum kredi kartının tüm özelliklerine sahip olmakla birlikte, her alışverişinizde TEMA’ya katkıda bulunuyor.

İş Bankası’nın kredi kartları için bir diğer ana kategorisi Maximiles’ta ise kart çeşitleri, aşağıdaki şekilde listelenebilir.

Maximiles Kredi Kartı: Rutinden kaçmak ve kolayca uçmak isteyenlere özel Maximiles, İş Bankası’nın Miles &Smiles tarzındaki ürünlerinden. Bir kredi kartı gibi kullanabileceğiniz ancak bunun yanında her alışverişinizde Maximil kazanabileceğiniz bu ürün sayesinde, uçuş masraflarınızı azaltabilirsiniz. Maximiller, yurtiçi uçuşlarda birebir, yurtdışı uçuşlarında ise lokasyona göre değişmekle birlikte 1.5 ya da 2 kat değerli!

Maximiles Select: Maximiles klasik kredi kartının tüm özelliklerini barındıran Select, İş Bankası’nın ayrıcalıklı müşterilerine özel olarak sunuluyor. Araç yardım, fahri yardım hizmetleri; bilgi ve organizasyon servisi gibi ayrıcalıklı hizmetler, sadece Select sahipleri için.

MercedesCard: Bir Mercedes-Benz sahibiyseniz, İş Bankası’nın size özel kartı MercedesCard ile belli sektörlerde indirimler alabilir, her alışverişinizden hem Maximil hem de Maxipuan kazanabilirsiniz. Ayrıca, dönemsel Maximiles ve Maximum kampanyalarından da bu kartla yararlanabilmeniz mümkün.

Faiz Oranları

İş Bankası kredi kartlarına dair belli masraf tiplerinde faiz oranlarını aşağıda sizin için hazırladığımız tabloda görebilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Alışveriş Faiz Oranı%2.15
Alışveriş Gecikme Faiz Oranı%2.65
Nakit Çekim Faiz Oranı%2.15
Peşin İşlemlerin Taksitlendirilmesi%2.15
Peşin İşlemlerin Ertelenmesi%2.15
Hesap Özeti Erteleme Faiz Oranı%2.15
Artı Taksit Faiz Oranı (1-10 Taksit)%2.15
Limit Aşım Faizi%2.15

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi kartı başvurusu SMS dahilinde pek çok yolla, sadece birkaç dakika içerisinde yapılabiliyor. Siz de, başvuru yapmak isterseniz, aşağıdaki yollardan birini izleyebilirsiniz.

İnternet Sitesi: İş Bankası resmi internet sitesinde hızlı kredi kartı başvurusu (https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/hizli-kredi-karti-basvurusu/Sayfalar/hizli-kredi-karti-basvurusu.aspx) sayfası bulunuyor. Buradan, dilediğiniz karta başvurabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Maximum klasik için “MAXIMUM”, İş’te Üniversiteli için “ÜNİK”, aidatsız Maximum kredi kartı için ise “AİDATSIZ” yazdıktan sonra, T.C. kimlik numaranızı yazıp 4402’ye göndererek başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Şube: Bir İş Bankası müşterisiyseniz, herhangi bir form doldurmaya ya da SMS göndermeye gerek kalmadan, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık uygulamalarından “başvurular” sekmesini kullanarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Şubeler: Türkiye’nin dört bir yanındaki herhangi bir İş Bankası şubesinden de, kimliğinizle giderek kart başvurusu yapabilmeniz mümkün.

Telefon Şubesi: 0850 724 0 724 numaralı İş Bankası telefon şubesinden, Maximum ve Maximiles kart başvurusu yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Tercih ettiğiniz kredi kartı için başvuru yapmadan önce ya da kartınız elinize ulaştıktan sonra, aklınıza takılan pek çok soru olabilir; sizin için en sık sorulan soruları ayrıntılı bir biçimde cevaplamaya çalıştık.

Kredi Kartı Başvurumu Nasıl Sorgulayabilirim?

İş Bankası’nın resmi internet sitesinde, kredi kartı başvuru takip (https://www.isbank.com.tr/TR/bireysel/kartlar/kredi-karti-basvuru-takip/Sayfalar/kredi-karti-basvuru-takip.aspx) sayfası bulunmaktadır. Başvurunuzu sorgulamak için en kısa yol bu sayfayı kullanmaktan geçer, ancak telefon bankacılığı ile görüşerek de başvuru durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası Maximiles Kredi Kartı Başvurusu

Maximiles kart, en kısa ve net tanımı ile İş Bankası uçuş kartıdır. Yıl içerisinde sıkça seyahat eden; seyahatlerinde kredi kartı harcamalarından kazandığı milleri kullanmayı tercih edenler için İş Bankası Maximiles kredi kartı son derece cazip imkanlar sağlamaktadır. Klasik kredi kartlarında bulunan; taksit, nakit avans, indirim vb. gibi özellikler bu kartta da bulunmaktadır. Ek olarak yapılan alışverişlerde MaxiMil kazanılmaktadır. Üstelik yurtdışı uçuşlarda; daha önce kazanılan miller 1,5 kat ya da duruma göre 2 kata kadar değerli olarak da kullanılabilmektedir. İş Bankası Maximiles başvurusu aşağıdaki seçeneklerden biri tercih edilerek yapılabilir.

 • İş Bankası şubelerinden
 • İnternet Bankacılığından
 • İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden Maximiles için hızlı başvuru yapılabilir.
 • İş Bankası Maximiles kredi kartı başvurusu SMS ile hali hazırda gerçekleştirilememektedir.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

İş Bankası’na herhangi bir kredi kartı için başvuru yapan ancak başvurusun cevap alamayan kişiler olabilmektedir. Bankaların kredi kartı başvurularını değerlendirme hak ve yetkilerini 2. ve 3. taraflarla paylaşmadan kurumsal iradeleri ile özgürce değerlendirdikleri ve banka kredi stratejileri gereğince uygun görmedikleri müşterilerin kredi kartı başvurularını reddettikleri unutulmamalıdır. Kredi kartı başvurusu onaylanmayan kişilerin şu noktalara dikkat etmesi gerekmektedir.

 • Kişinin takipte kredi kartı ya da kredi kartı borcu olmamalıdır.
 • Kişinin varlık yönetim şirketlerine borcu olmamalıdır.
 • Kişinin icraya ya da hacze konu borcu olmamalıdır.
 • Kişinin Findeks puanı riskli ya da çok riskli seviyelerinde bulunmamalıdır.
 • Kişi, bankaya gelir belgesi ibraz edebilecek durumda olmalıdır.
 • Kişinin varsa başkaca kullandığı kredi kartı ya da kartlarının bakiyelerinin toplamının; aylık belgelenebilir gelirinin 4 katından fazla olmaması gerekmektedir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

İş Bankası kredi kartı başvurularını her bir müşteri için ayrı ayrı değerlendirmekte ve uygun gördüğü müşterilerin başvurularını onaylamaktadır. Bu süreç müşterinin Findeks notu ve bankada bulunan gelir bilgisi, adres bilgisi vb. etkenlerle uzayabilir ya da kısalabilir. Bununla birlikte kredi kartı başvuru sonucu ortalama netleşme süresi 30 günü bulabilmektedir. İş Bankası’na yapılan kredi kartı başvuruları bankanın resmi web sitesinde bulunan; “Kredi Kartı Başvuru Takip” ekranından sürekli olarak incelenebilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Kredi Kartı Limitimde Nasıl Düzenleme Yapabilirim?

Kredi kartınızda limit düzenlemesi yapmak için en kısa yol, mobil uygulamalar ya da internet bankacılığıdır. Müşteri girişinizi yaptıktan sonra, hem mobil hem de internet bankacılığında bulunan kredi kartlarım bölümünde, limit işlemlerini görebilirsiniz. Alternatif yol ise, şubelere gitmek ya da telefon bankacılığını kullanmak.

Limit azaltma ve artırma yapmak için tıklayın.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Yöntemleri Nelerdir?

Borcunuzu ödemekte zorluk çekiyorsanız, kredi kartınızı kullanıma kapattırarak uygun bir ödeme planı ile borcunuzu yapılandırabilirsiniz. Bunun için en yakın İş Bankası şubesine giderek, müşteri danışmanı ile görüşmeniz ve durumu bildirmeniz yeterlidir. Detaylı bilgi için tıklayın.

İş Bankası Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Kredi kartı başvurunuzu online olarak yaptıysanız, telefon bankacılığı tarafından mutlaka sözleşme onayı için aranırsınız. Eğer arandıysanız ve sözleşmeyi onayladıysanız, kredi kartı başvurusu iptal edilemez. Ancak henüz aranmadıysanız ve herhangi bir sözleşme onaylamadıysanız, kartınızı onay almadan önce 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığı üzerinden iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Kartınız kayboldu ya da çalındıysa, hemen 0 850 724 0 724 numaralı telefon bankacılığını arayarak kullanıma kapattırabilirsiniz. Genelde ilk seçenek, kayıp çalıntı bildirimidir.

Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ücreti Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

İş Bankası kredi kartlarının nakit çekim faiz oranı ve ek ücret bilgileri, koşullara göre değişiklik göstermektedir.

 • İş Bankası’nın nakit çekim faiz oranı, %2.15, gecikme faizi ise %2.65 olarak belirlenmiştir.
 • Banka kanalları üzerinden nakit çekim yapılması halinde, çektiğiniz tutarın %3.5’ine 9 TL ilave edilir.
 • Yurtiçinde diğer bankaların ATM’lerinden yaptığınız nakit çekimi için ise, çektiğiniz tutarın %4’üne 9 TL ilave edilir.
 • Son olarak, yurtdışı banka ve ATM’lerinden yaptığınız nakit çekim işlemleri için çektiğiniz tutarın %3.5’ine 4,35 USD ilave edilmektedir.

Yukarıdaki oran ve ek ücretlerin hiçbirine BSMV & KDV dahil edilmemiştir. Çekim işlemini gerçekleştirmeden önce, son adımda, bu vergilerin eklenmiş haliyle güncel borç tutarınızı görebilirsiniz.