İşbank Maximum kredi kartı nakit avans nasıl çekilir?

İşbank Maximum kredi kartı nakit avans nasıl çekilir?

Türkiye İş Bankası’ndan Maximum kredi kartınız ile taksitli nakit avans veya normal nakit avans çekebilirsiniz. 5000 TL’ye kadar acil nakit ihtiyaçlarınız için kredi başvurusu yapmanıza gerek yok. Maximum kartınızla 9 aya varan taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. Ayrıntılar makalemizin devamında…

Maximum Nakit Avans

Maximum Nakit Avans

Maximum Kredi Kartından nakit avans nasıl çekilir?

İş Bankası kredi kartından nakit avans bankamatiklerden ya da bankanın şubelerinden nakit olarak çekilebilir. Ayrıca yine bu kanallar üzerinden ya da aşağıda sıralı kanallardan nakit avans çekerek vadesiz hesaba aktarmak; vadesiz hesaptan havale, EFT, fatura, kira, vergi, kredi taksiti vb. gibi ödemelerde de çekilen nakit avansı kullanmak mümkündür:

 • İşCep
 • İş Bankası internet bankacılığı
 • 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası telefon şubesi
 • Maximum Mobil

Yukarıdaki kanallara ek olarak diğer bankaların ATM’lerinden İş Bankası kredi kartı ile taksitli nakit avans kullanmak da mümkündür. Fakat bu durumda müşterinin ek masraf ve komisyon ödeyeceği unutulmamalıdır.

ATM ile nakit avans nasıl çekilir?

Para çekme adımından sonra nakit avans seçilir. Miktardan sonra taksitli mi yoksa normal mi olacağı seçilir.

İnternet şubesinden nakit avans nasıl çekilir?

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi Kartlarım > Nakit Avans > Nakit Avans linki tıklanır.

Maximum Nakit Avans Çekme (1. Adım)

Maximum Nakit Avans Çekme (1. Adım)

Yukarıdaki adımı geçtikten sonra aşağıdaki ekrandan kredi kartınızı, paranın yatacağı hesabı ve miktarı seçip onaylıyorsunuz.

Maximum Nakit Avans Çekme (2. Adım)

Maximum Nakit Avans Çekme (2. Adım)

Yukarıdaki ekrandan sonra son onay vereceğini aşağıdaki ekran görünüyor. Bu işlemden sonra paranız hesabınıza geçer.

Maximum Nakit Avans Çekme (3. Adım)

Maximum Nakit Avans Çekme (3. Adım)

Maximum Kredi Kartından taksitli nakit avans nasıl çekilir?

Maximum kredi kartınızdan taksitli nakit avans çekmek istiyorsanız “Maximum Nakit Avans Çekme (1. Adım)” isimli görselden Taksitli Nakit avans kısmını seçip öyle devam etmeniz gerekiyor. Sonraki aşamalarda taksit sayısı ve çekilecek tutar ile ilgili düzenlemeler yaptığınız aşağıdaki ekrana geliyorsunuz. Sonraki aşamalar da üsttekinden farksız.

Maximum Taksitli Nakit Avans Çekme

Maximum nakit avans ile ilgili diğer merak edilenler:

Maximum nakit avans taksit hesaplama

İş Bankası kredi kartları ile yapılacak taksitli nakit avans kullanımlarında müşteri; faiz gideri, masraf ve fon gideri, nakit çekim komisyonu ile borç ödeme gecikmesi yaşanırsa gecikme faizi ile karşılaşacaktır. Bu maliyetlerin detayı şu şekildedir.

 • Kullanılan nakit avansa aylık yüzde 1,25 faiz uygulanmaktadır.
 • Uygulanan faiz üzerinden yüzde 5 BSMV ve yüzde 15 de KKDF tahsilatı yapılmaktadır.
 • Taksitli nakit avans kullanımlarında kullanılan meblağın yüzde 1’i müşteriye nakit avans çekim komisyonu olarak yansıtılmaktadır.
 • Borcun tamamının ödenmediği aylarda, kalan borç bakiyesine aylık yüzde 1,55 faiz tatbik edilmektedir.

İş Bankası kredi kartlarından yapılacak taksitli nakit avans çekimlerinde karşılaşılacak maliyetler için hesaplama örnekleri aşağıdaki tabloda yer almaktadır:

 Nakit AvansMasraf + FaizlerTaksit TutarıToplam Geri Ödeme
5 Ay 500 TL43,74 TL108,75 TL543,74 TL
7 Ay 1.000 TL117,5 TL159,65 TL1.117,5 TL
9 Ay 1.500 TL221,24 TL191,25 TL1.721,24 TL
11 Ay 2.000 TL355,01 TL214,10 TL2.355,01 TL
12 Ay 2.750 TL529,37 TL273,28 TL3.279,37 TL

 

Maximum kartınızla çekeceğiniz taksitli nakit avansınızın aylık ödemelerini ve faizlerini hesaplayabileceğiniz araç için tıklayın.

En fazla ne kadar nakit avans çekebiliriz?

Bu konuda yöneltilen soruların başında “İş Bankası taksitli nakit avans kredi kartı limitinden düşer mi” şeklinde. Bu sorunun cevabı; “evet, düşer”. İş Bankası kredi kartlarından çekilebilecek nakit avans limiti, müşterinin kredi kartı limiti ile sınırlıdır. Çekilebilecek asgari taksitli nakit avans meblağı ise 300 TL olarak belirlenmiştir. Buna ek olarak günlük ATM para çekme limitinin üzerinde nakit avans kullanımı İş Bankası Bankamatiklerinden mümkün değildir. İş Bankası telefon şubesinden, İşCep’ten, internet bankacılığından ve Maximum Mobil’den kullanılabilecek azami nakit avans meblağı ise 15.000 TL’dir.

Neden maximum kartımla nakit avans çekemiyorum?

“İş Bankası kredi kartımdan nakit avans çekemiyorum” serzenişi çokça dile getiriliyor. Bunun birden fazla sebebi olabilir. Aşağıdaki kıstaslara dikkat edilerek İş Bankası kredi kartından nakit çekim yapılabilir.

 • İş Bankası’ndan 300 TL’nin altında ve 15.000 TL’nin üzerinde taksitli nakit avans kullanımı yapılamaz.
 • İş Bankası ATM’lerinden günlük para çekme limitinin üzerinde taksitli nakit avans kullanımı yapılamaz.
 • 5 aydan daha az ya da 12 aydan daha fazla taksitli nakit avans çekimine İş Bankası izin vermez.
 • 1 yılda 3 defa yalnızca asgari borcu ödenen kredi kartından nakit avans çekmek mümkün değildir.
 • İş Bankası kredi kartı limitini aşan miktarda taksitli nakit avans çekilemez.
 • ATM’lerden yapılacak nakit avans çekiminde ATM arızası ya da para bitmesi gibi sorunlar yaşanırsa farklı ATM’den nakit çekim yapılabilir.

Ayrıntılar için: Kredi kartımdan neden nakit avans çekemiyorum?

Farklı Banka ATM’lerinden İş Bankası Nakit Avans Çekme

İş Bankası kredi kartları kullanılarak diğer bankaların ATM’lerinden de nakit avans kullanmak mümkündür. Ancak bu durumda; aşağıda detaylı olarak verdiğimiz nakit avans faiz ve masraf hesaplamalarına ek olarak çekilen tutarın yüzde 3,5’uğu + 9 TL müşteriye yansıtılmaktadır.

İş Bankası Kredi Kartı Taksitli Nakit Avans Erken Ödeme

İş Bankası kredi kartından çekilen taksitli nakit avansın geri ödemesi belirlenen taksit sayısı doğrultusunda müşteriye gelen ekstrelere göre yapılmaktadır. Ekstre borcuna dahil edilen nakit avansın “yalnızca asgari ödemesini” yapmak isteyen vatandaşlar; ekstre borcu asgari ödemesini gerçekleştirerek bu işlemi tamamlamış olurlar. Taksitli nakit avans asgari ödeme için ayrıca bir işleme ya da başvuruya gerek yoktur. Ancak asgarisi ödenen borcun kalan kısmına gecikme faizi (aylık yüzde 1,55) üzerinden faiz işlemeye devam edeceği unutulmamalıdır. Buna ek olarak 1 yıl içerisinde 3 kez yalnızca asgari borcu ödenen kredi kartının nakit çekime kapatıldığı da bilinmelidir.

İş Bankası kredi kartından yapılan taksitli nakit avansın erken ödemesi; kredi kartına ekstre borcundan fazla para yatırarak yapılabilir. Yapılmak istenilen erken ödeme meblağı karta yatırıldıktan sonra 0 850 724 0 724 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleri aranarak erken ödeme yapılmak istenilen taksitlerin tahsilatı talebinde bulunulabilir.

İş Bankası Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Yükseltme

İş Bankası kredi kartı taksitli nakit avans limiti, kredi kartının toplam limitine dahildir. Dolayısıyla İş Bankası kredi kartı nakit avans limitini arttırmak isteyen kişinin kredi kartı limitini arttırması gerekmektedir. Kredi kartı limit yükseltme başvurusu İş Bankası şubelerinden, bankamatiklerinden, İşCep’ten ya da İş Bankası çağrı merkezinden (0 850 724 0 724) yapılabilir.

Kredi kartı limitini yükseltmek isteyen kişinin dikkat etmesi gereken husus şudur: Kredi kartı kullanmaya başlayalı 1 yıldan az süre geçen kişiler için kredi kartları toplam limiti aylık düzenli gelirinin 2 katını aşamaz. Kredi kartı kullanmaya başlayalı 1 yıldan fazla süre geçen kişilerde kredi kartı limit toplamı aylık gelirin maksimum 4 katına kadar olabilir. Bu oranların üzerinde limit artırımı yapılamaz.

YORUMLAR YAZ
 • Muhammed resul özer5 sene önce
 • Nakit avans ta en az kaç taksit olur bi yardımcı olsanız

  • editor5 sene önce
  • **** 14 Ekim 2016 tarihi itibarıyla Taksitli Nakit Avans uygulamasında 5-12 arasındaki tüm taksit seçeneklerinde Taksitli Nakit Avans kullanılabilecektir.

 • emin5 sene önce
 • teşekkürler en geniş anlatım burada