Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2020

Kara Listedekilere Kredi Veren Bankalar 2020

Kara listedekilere kredi veren bankalar hangileridir? Bankalardan kredi çeken ya da; kredi kartı, kredili mevduat hesabı vb. gibi herhangi bir kredi ürünü kullanan ancak bu kredinin geri ödemelerinde sorun yaşayan vatandaşlar kamuoyundaki yaygın tabiriyle “kara listeye” alınmaktadır. Kara listedekilere kredi veren bankalar bu noktada büyük önem kazanmakta ve vatandaşın tercihi konumuna gelmektedir. Kara listedekilere kredi veren bankalar içeriğimiz de bankaların kredi seçenekleri, başvuru olanakları ve hesaplama örnekleri verilmiştir.

Kara Liste Nedir?

Bankalardan ya da faktöring vb. gibi finansman kuruluşlarından edinilen kredilerin geri ödemesi yasal süreçler dahilinde yapılmadığı takdirde vatandaşın kredi notu düşmektedir.  çok riskli seviyeye gelmesi ya da “sıfırlanması” durumu, bir diğer ifadeyle kişinin “kredi verilemez” hale gelmesi “kara listeye alınmak” olarak da tabir edilmektedir.

Kara Listedekiler Nasıl Kredi Alır?

Kara listedekilerin kredi çekmesi son derece güçtür. Uzun süre, kara listedekilerin bu hizmeti kullanamadığı toplumda genel bir kanıdır. Ancak bu durum bir açmazı da doğurmaktadır. Şöyle ki; kişi yeni bu ürünü kullanarak bu kredinin ödemelerini düzenli yaparsa kredi notunu yükseltebilecek ve kara listeden çıkabilecektir. Findeks notunun yükselmesini isteyen kara listedekiler mutlak surette; kredi, kredi kartı veya kredili mevduat hesabı kullanmalı ve bu ürünün geri ödemelerini düzenli yaparak kara listeden tamamen çıkmalıdır. Peki kara listedekiler nasıl kredi alır? Kara listedeki vatandaşın ürünü kullanabilmesi birkaç yolu bulunmaktadır.

 • Bankaya kefil göstererek kara listedekiler alabilir. Kefilin memur ya da emekli olması bu olasılığı bir hayli güçlendirecektir.
 • Bankaya ev, araba, arsa vb. gibi teminat gösterebilecek kişiler hali hazırda kara listede olsalar dahi ipotekli imkanlarından yararlanabilirler.
 • Bir de mevduat karşılığı seçeneği vardır. Yakınlardan bulunacak düşük miktarlı borç, ya da çalışarak sağlanabilecek ufak bir miktar birikim bankaya teminat olarak yatırılır. Örneğin 5.000 TL banka hesabına yatırılır ve söz konusu bankadan hesaptaki 5.000 TL’lik mevduat teminat gösterilerek 3.000 TL talep edilir. 5.000 TL bulunan hesaba banka tarafından bloke konulur ve vatandaşın 3.000 TL sağlanır. Kara listeden çıkıldıktan sonra daha yüksek tutarlı işlemler de kullanılabilir.

Kara Listedekiler İçin Kredi Alma Şartları

Kara listedekiler ödeme geçmişlerinde sorun göründüğü için diğer vatandaşlara nazaran çok daha zor kredi çekebilirler. Bankaların kara listedeki kişilere kredi verebilmesi için kişinin asgari olarak şu şartları sağlaması gereklidir.

 • Varlık yönetim şirketlerinde açık borç bulunmaması
 • Hali hazırda takipte borç bulunmaması
 • İcralık borç bulunmaması
 • Belgelenebilir düzenli bir gelirin bulunması
 • Bankaya kefil gösterilmesi; mümkünse memur ya da emekli olması tercih sebebidir.
 • Kefil bulunamıyorsa, varsa bankaya ev, araba, arazi vb. ipotek gösterilmesi.
 • Kefil ve ipotek imkanı yoksa düşük miktarlı birikim yapılıp bankaya yatırarak bu birikimin bankaya teminat olarak gösterilmesi.

Kara Listede Olana Kredi Veren Bankalar

kara listedekilere kredi

Kara Listedekilere Kredi Veren 9 Banka

Kara listedeki vatandaşlara kredi verirken çekinceli davranan bankalar; azami dikkat gösterdikleri süreçte maddi teminatı hem kefil hem de malvarlığı ile sağlamaya çalışmaktadır. Bu kapsamda kara listedekilere ürün veren 9 banka içeriğimizde derlenmiştir.

Vakıfbank

Vakıfbank 3-60 ay arası vade ile kara listede olanlardan yukarıda listelediğimiz şartları sağlayanlara kredi veriyor. Minimum tutar 3.000 TL, maksimum tutar 125.000 TL iken; kara listede olanlara genellikle asgari seviyeye yakın veriliyor. Kara listede olanlar kredi başvuru için Vakıfbank şubeleri ile şahsen görüşmelidirler. Yanlarında kimliklerinin yanı sıra gelir belgeleri ve varsa kefil ya da ipotek edilecek mülk evrakları da bulunmalıdır.

Garanti BBVA

Garanti BBVA kara listede olanlara 1.000 TL’den 100.000 TL’ye kadar sağlıyor. Geri ödemeler 5 yıla kadar vade ile yapılabiliyor. Kara listede olanlara uygulanan faiz oranı genellikle aylık yüzde 1,99 seviyesinde oluyor. Garanti BBVA’ya ürün başvurusunda bulunacak kara listedeki vatandaşlar SMS ile de başvuru yapabilirler. Ancak direkt ret cevabı gelmemesi adına Garanti BBVA şubelerinden şahsen başvuru yapmak daha akılcı olacaktır.

Halkbank

Halk Bankası kara listede olanlara ürün veren bankalar arasında yer alıyor. 1.000 TL ile 100.000 TL arasındaki tutar olanağı 3-60 ay bandında vade ile sağlanıyor. Faiz oranı kişi özelinde değişiyor. Halkbank kara listede olana başvuru şahsen yapılırsa daha sağlıklı sonuç alınacaktır. Başvuruya giderken; kimlik, gelir belgesi, varsa mal varlığı evrakları ve mümkünse kefil bulundurulmalıdır.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası şubeleriyle şahsen görüşerek başvuru yapıldığında kara listede olunsa dahi kredi alma ihtimali doğmaktadır. 60 aya kadar geri ödeme vadesi banka tarafından sunulmaktadır. Banka şubesinde bireysel bankacılık yetkilileri ile görüşmeye giderken yanınızda kimliğiniz, gelir belgeniz, varsa sahibi olduğunuz mülklere dair evraklar ve mümkünse kefil olması kredi alma ihtimaliniz artıracaktır.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Yapı Kredi

Kara listede olanlara kredi imkanını aylık yüzde 1,94 faiz oranından sağlamaktadır. 60 aya kadar geri ödeme olanağı sunulan finansman kapsamında en düşük 1.000 TL çekilebilmektedir. Yapı Kredi şubelerinden bizzat yapılacak başvurulara kimliğin yanı sıra; gelir belgesi, ipotek ya da rehin gösterilebilecek mülklere dair evraklar da yanınızda bulunacak şekilde gidilmelidir. Kefil gösterilebilmesi kredi çekme olasılığını artıracaktır.

QNB Finansbank

İhtiyaç kredisi veren bankalar arasında bulunan QNB Finansbank’ın tüketici kredileri kapsamında hali hazırda uyguladığı en düşük faiz oranı aylık yüzde 0,84’tür. Elbette bu faiz oranı kara listede olanlara uygulanmamaktadır. Kara listede olanlar bankadan daha yüksek faiz oranından 60 aya kadar vade ile nakit çekebilirler. Başvuru için QNB Finansbank’a giderken kimlik ya da ehliyetin yanı sıra mümkünse emekli ya da memur kefil götürmek etkili olacaktır.

İş Bankası

İş Bankası’nın 60 aya kadar sunduğu faiz oranı kredi notu iyi durumda olanlar için uzun vadelerde aylık yüzde 1’den sağlanmaktadır. Kara listede olanlar için bu faiz oranı tavandan uygulanacaktır. Aslında İş Bankası internetten ve telefon üzerinden de başvuru almakta iken; İş Bankası kara listede olana kredi başvurusu bankanın şubelerinden yapılırsa daha net sonuç alınabilecektir. Zira riskin yüksek olduğu kişilerin yanlarında götürecekleri gelir ve ipotek belgeleri ile başvuru yapmaları daha güven vericidir.

Denizbank

Denizbank aylık yüzde 1,39’dan başlayan faiz oranları ile notu düşük müşterilere ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Bu faiz oranı kara listede olanlar için daha da yükselecektir. Geri ödeme vadesi 60 aya kadar ve çekilebilecek tutarı da 55.000 TL’ye kadardır. Denizbank’a internet üzerinden ürün başvurusu yapmak yerine Denizbank şubelerine; kimlik ya da sürücü belgesinin yanı sıra gelir belgesi ve varsa ipoteğe konulacak gayrimenkul tapusu ile başvurmak istenilen sonucu almaya yarayabilir.

Akbank

Aylık yüzde 1,49 faiz oranından başlayan olanaklarla Akbank’tan kredi çekmek isteyen kara listede olan vatandaşlar 60 aya kadar vade imkanından yararlanabilir. Bu vatandaşlar için faiz oranı en yüksek seviyeden uygulanacaktır. Başvurular başvuracak kişi tarafından şahsen Akbank şubelerine kimlik yahut ehliyet ile birlikte; gelir belgesi ibrazı, varsa rehin gösterilebilecek araç ruhsatı, ipotek gösterilebilecek ev ya da arsa vb. ve kefil ile yapılırsa ürün cevabının olumlu olması muhtemeldir.

Kara Listedekiler İçin Kredi Hesaplama

Kara listede olduğu halde kredi çekmek isteyen vatandaşlar için hesaplama örneği yapmakta yarar var. Bankalar kara listedeki kişilere düşük tutarlı ürün vermeyi tercih ettiklerinden 10.000 TL üzerinden 36 aya kadar vade ile kara liste kredisi hesaplama örneği aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Faiz Oranı*Masraflar*Çekilecek Net TutarTaksitlerToplam Geri Ödeme
Garanti BBVA1,99120 TL9.880 TL417,19 TL15.018,77 TL
Vakıfbank1,86110 TL9.890 TL407,09 TL14.655,39 TL
Ziraat Bankası1,98110 TL9.890 TL416,41 TL14.990,65 TL
Halkbank1,91105 TL9.895 TL410,96 TL14.794,59 TL
Yapı Kredi1,99115 TL9.885 TL417,19 TL15.018,77 TL
QNB Finansbank1,84105 TL9.895 TL405,55 TL14.599,91 TL
İş Bankası1,89105 TL9.895 TL409,41 TL14.738,83 TL
Denizbank1,94115 TL9.885 TL413,29 TL14.878,45 TL
Akbank1,99110 TL9.890 TL417,19 TL15.018,77 TL

 

 • Faiz Oranı: Yukarıdaki tabloda verilen faiz oranları bankaların uyguladığı en yüksek faiz oranlarıdır. Kara listede olana uygulanacak faiz oranı tavan seviyesinde gerçekleşeceğinden bu faiz oranları üzerinden hesaplama yapılmıştır. Bununla birlikte bankalar kişi özelinde faiz oranı belirleme hakkını ve kredi vermeme hakkını da saklı tutarlar.
 • Masraflar: Tahsis ücretinin binde 5’i (10.000 TL için 50 TL) + ürünü kullanacak müşterinin hayat sigortası prim bedeline yasal vergiler de eklenerek bulunmaktadır. Ortalama meblağlar olup müşteri özelinde değişiklik gösterir. Bununla orantılı olarak kişinin eline geçecek ürün tutarı da değişecektir.

Sicili bozuk olana kredi veren bankalar makalemizden de okuyabileceğiniz gibi artık bazı bankalar değil, çoğu banka bu yasayla birlikte yakın gelecekte kredi politikalarını gevşetmiş ve yine tüketicileri kredi musluklarını açmış olacaktır.

Eğer tüm başvurularınıza rağmen kredi alamıyorsanız bizim size tavsiyemiz kredi notunuzu yükseltmeniz olacaktır. Kredi notu yükseltme hakkında daha fazla bilgi için Kredi notu nasıl yükseltilir? başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Kredi çekemiyorum kara listedeyim ne yapmalıyım?

Öncelikle kara listeden çıkmak için sicil affı yollarını izleyebilirsiniz, sicil affı sağlandıktan sonra kredi puanınızı artıracak hareketlerde bulunabilirsiniz.

Çek, senet, kredi kartı, bireysel kredi, vb. gibi ödemelerin yapılmamasından sonra takip başlatılması sonucunda Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu (KKB) veri tabanında ilgili kişi kayıtlarında takip kaydı oluşturulur. İdari takip ve kanuni takip olarak iki tür takip bulunur. Yasaya göre yasal takip 90 günü aşan gecikmeler sonrasında başlatılır. İdari takipte bu süre bankaya göre değişir. Bireysel kredi, kredi kartı borçlarının geri ödemelerinde yaşanan gecikmeler sadece KKB veri tabanında yer alır. Kredi gecikmeleri banka ile tüketici arasında anlaşılan ödeme planında belirlenen tarihlerde, belirlenen tutarların ödenmemesi ile gerçekleşir.

Kredi kartlarında hesap özetinde belirtilen asgari ödeme tutarının son ödeme gününde yatırılmaması sonucunda oluşur. Bir ay ödemeyip, sonraki ay iki aylık ödeme, hatta toplu ödeme yapılması durumunda bile gecikmenin oluştuğu tarihi takip eden ay içinde gecikmeyle ilgili kayıt Kredi Kayıt Bürosuna (KKB) iletilir. Ancak bu gecikme durumu (kredi veya kredi kartlarında oluşan gecikme) sürekli değilse yani gecikmeli ödeme sürekli değil ise olumsuz bir sonuç doğurmayacaktır.

Ayrıca BkzAsgari Ücrete Çalışan Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Yeni başvurularınız sırasında devam eden bir gecikme veya gecikeler var ise hiçbir banka diğer bankada gecikmeli ödemesi bulunan tüketiciye kredi veya kredi kartı vermek istemeyeceğinden tüketici olumsuz sonuç ile karşı karşıya kalabilir. Bu nedenle yeni kredi ve kredi kartı talep etmeden önce gecikmelerin giderilmesi tüketicilerin taleplerinin sonuçlanmasında yarar sağlayacaktır.

YORUMLAR YAZ
 • Murat Türküm3 ay önce
 • Kredi çekmek istiyorum borç kapama ve biraz para icin

 • Gkhan3 sene önce
 • Acil 8 bin tl lazim 10 bin tl kredi cekiminde yardimci olana 2 bin tl helal olsun

 • KADİR İLDEN4 sene önce
 • selam yedi yıl önce istenmeyen nedenlerden dolatyı kara listeye girdim ama şu han icin on binteleye ihtiyacım var bana yardımcı olmanızı bekliyorum

 • Cihan4 sene önce
 • Merhabalar herkese iyi günler cihan ak ben 29 yaşında evli 2 çocuklu bir bireyim geçmiş dönemlerde olan borçlarım yüzünden kredi çekemiyorum suan 2400 tl maaşlı bir işle çalışıyorum. Çok acil 8.000 Tl’ye ihtiyacım var.

 • Ada4 sene önce
 • 5 yil sure gecmedende veriyor bankalar sicil affi diye bisey cikti. Son 3 ay kartinizi duzenli odeyin bu kisi artik odemesi duzgun diye 10 bankadanda icralik gorunsen veriyor icini rahat tut kredi notunu yukseltmeye bak

 • Sultan4 sene önce
 • Esim kara listede borclari yuzunden ayri yasiyoruz ama hala bosnmadik, bende emekliyim benim.borcum yok bana konut kredisi cikar mi?

  • editor4 sene önce
  • Evli olma durumunuz kredi çekmenizi etkileyebilir.

 • Ercan4 sene önce
 • Bankalarla icralık oldum 15 ay önce bütün borçlarımi ödedim ama hala daha icra dosyaları açık görünüyor kapanmadı bu dosyalari nasıl kapatırım ve nasıl tekrar kredi çekebilirim

  • editor4 sene önce
  • 5 yıl süre geçmesi gerekiyor.

 • metin4 sene önce
 • MERHABA BEN METİN 2 sene önce kredi kartı borcundan dolayı kara listeye girdim hasta oldugum için ödiyemedim malülen emekli oldum avukatlarla anlaşmak istedi kanun çıktı kara listedekilere yapılan dırmak stedim öyle bir kanun yok dediler kendi yöntemlerince yüksek faizle taksitlendirdiler bankalar kredi vermiyor ki borcumu peşin kapatayım postane verir dediler bir kac postaneye sordum olur dedi kimisi olmaz diyor borç larımı bir araya toplamak isti yorum yorum larınızı bekliyorum

  • editor4 sene önce
  • Merhaba Metin Bey,

   Maaşınızı aldığınız banka ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

 • Ergin4 sene önce
 • Ne olur bana yardımcı olun ,5000 TL ye ihtiyacm var bankalara borcumu kapatmam için 12 ay taksitle rahat odeyebilirim Allah rızası için yardım edin

 • Gökhan GÜNEY4 sene önce
 • Merhaba;

  2012 2013 yılında borçlarım bitmiş kara listeden dolayı hiç bir şekilde faydalanamıyorum şuan hiç bir borcum yok 5 yıldır aynı şirkette çalışıyorum sicil affı bana fayda sağlar mı aylık net 1750+ prim gelirim var

 • Arkın Çetinkaya4 sene önce
 • İyi günler benim bankanın biri ile icra lik oldum şu an takipteki hiç bir bankadan da kredi cekemiyorum takibi var diye dağınık borclarim var bir araya toplayıp sadece oraya odemek istiyorum nasıl yapabilirim nütfen yardimci olun teşekkürler

 • ihsan4 sene önce
 • merhaba benim bankaya 9 bin tl borcum kaldı ödüyorum arada aksatıyorum kara listedeyim taksit tutarım yüksek olduğu için 10 bin tl çekip kapatıp düşük taksitle ödemek istiyorun hiç bir bankadan alamadım napa bilirim

 • Tuncay DİKİNEN4 sene önce
 • Acil 15000tl ye ihtiyacim var aylık 500tl ödeyebilirim yardımcı olabilirmisiniz

 • Burak4 sene önce
 • Mrb bende kredi cektim ödiyemedim avukatlık oldum avukat borcumun 4 katını istiyor yapılandırırsam peşin ödersem 3800 istiyor bana bu krediyi veren banka varmı hiç mal varliğim yok vede kefilim ama maaşım 1800 eğitim durumumda lise ve hangi banka bana kredi verir

 • İbrahim4 sene önce
 • Merhaba 2015 yılında avukatlık olduğumu öğrendim ve tüm borçlarımı ödedim hiç bir bankadan kredi alamıyorum evimiz var ama eşimin üzerine. Banka ya bildirsem hala kredi vermezmi

 • hacer4 sene önce
 • merhaba ismim hacer 10 milyar kredi ihtiyacım var fakat 2014 yılında firmanın birinden haciz oldum . ödediğim halde kredi çekemiyorum her fırsatta bu problemle karşılaşıyorum ve bankalar kırmızı kalemdesiniz yardımcı olamayız diyorlar bu sureç olalı 3 yıl geçmesine rağmen bir sonuç yok bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

 • Cansu4 sene önce
 • İyi günler benim bankanın biri ile icra lik oldum şu an takipteki hiç bir bankadan da kredi cekemiyorum takibi var diye dağınık borclarim var bir araya toplayıp sadece oraya odemek istiyorum nasıl yapabilirim nütfen yardimci olun

  • Kamil4 sene önce
  • İyi günler 2010 ve 2011 senelerde bankalara borcumu ödedim kara listesinden sicilim silinmemis naapmalazim bir davalık olmuşum haberim 10 gün önce oldu harç parası odenecekmis ödedim bu sıkıntı yaparmi

 • Zehra5 sene önce
 • Acil 20 bn tl ihtiyacımvar borc kapatma kredisi dönemde aksamalar oldu yardımcı olurmsnz

 • Deniz5 sene önce
 • Acil 5000 liraya ihtiyacim var yardimci olursaniz sevinirin.

 • HÜSEYİN5 sene önce
 • GECİKMELİ KREDİ BORÇLARIM VAR TEK BANKADA BİRLEŞTİRMEK İSTİYORUM. AYLIK 2000 TL MAAŞ ALIYORUM.YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

 • ahmet5 sene önce
 • Merhabalar kredi sicil affı ne zaman çıkar?teşekürler.

 • Rifa5 sene önce
 • Borcum yüzünden maaşımı baska bankaya aktaramıyorum…
  Bunun için ne yapabilirim?
  Ayrıca maaş kartım ı kullanarak kredi notumu yukseltebilirmiyim

 • Ismail şahin5 sene önce
 • 3400tl gelirim var zamanla bankalarproblem yasadim sicil bozuk.ama bu herhangi bir bankaya borcum yok.emekliyim.20000tl gerek maas aldigim banka kredi alamiyorum.

 • Turgut5 sene önce
 • Artık cıksın afff yeter hırsızlık haydtlukmu yapalım yeter coluk cocuk perişan oluyoruz bu nasıl bir adalet nasıl demokrasi sesimizi duyun artık duyunnnnnnnn

 • Gokhan5 sene önce
 • Bu kredi sicil adı ne Zaman çıkıcak

 • Oktay5 sene önce
 • Sigortalı çalışan işçiyim krediler ve kartlar yüzünden kara listeye düştüm ama bir yıl önce tüm banka borçlarını faiziyle birlikte odedim borcum olmadığı halde kredi ve kredi kartı taleplerim tüm bankalar tarafından olumsuz karşılanıyor biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz bu ne biçim adalet

  • editor5 sene önce
  • Merhaba,

   Kara listedeyken bu durumdan en hızlı kurtulmanızı sağlayan yol kredi kartı kullanmaktır. Anladığımız kadarıyla kredi kartına da sahip değilsiniz. En çok tercih edilen bankaların birinde vadesiz tl hesabı açtırıp içerisine para koyun. Harcamalarınızı da bankamatik kartınızla yapın. En kısa zamanda kredi kartı teklifi gelecektir. Kredi kartınızı da düzenli kullanarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Böylelikle kredi çekme şansınız artacaktır.

 • Rıdvan5 sene önce
 • KKB 0. ekim 2015 te yasal takipten çıktım ancak hiç bir şekilde hiç bir banka kredi konusunda yanaşmıyor bu durumda ne yapmam gerekiyor. İş yeri açacam kosgeb sertifikam mevcut

 • ülkü5 sene önce
 • Ben kredi çektim ama ödemede zorlanıyorum ve gecikmeler yaşıyorum borçları tek bankalara toplamak istiyorum ama gecikmeler olduğu için olmuyor ne yapabilşrim

 • murat5 sene önce
 • 2013te kara listeye dusmusum kredi alamiyorum yardimci olurmusunuz

 • Ömer5 sene önce
 • Ben kara listedeyim borcum 1 ay önce bitti avukata 2 ay sonra dugunum var kredi cekmek istiyorum nasıl cekebilirim teşekkürler ..

 • Halil5 sene önce
 • Merhaba ben kara listedeyim acil kredi kullanmam lazım nasıl alabiliriz borcum yok bankalara bir buçuk sene oldu kredi almıyoruz yardımcı olursanız sevinirim

  • editor5 sene önce
  • Merhaba,

   Bankaya herhangi bir gelir gösterebilirseniz veya kefil, kredi alabilirsiniz.

 • Ozan5 sene önce
 • Babam 3 yıl önce kredi kartı borcu yüzünden kara listeye alınmış ben şuan kredi kartı başvurusu yapıyorum direk red ediliyor bu durumu nasıl çözebiliriz

  • editor5 sene önce
  • Merhaba babanızın kredi kartı borcu sizi ilgilendirmez. Daha önce hiç kredi kartı kullanmadıysanız durum normal. Ancak sigortanız var ise kredi kartı alabiliyor olmanız gerekli.

 • Gül5 sene önce
 • Emekli bayanim kara listedeyim .5000 tl acil ihtiyacım var.hangi bankaya müracaat edeyim. Banka yanı gideyim yoksa internetten mi baş vursam.iyi günler iyi çalışmalar.

 • ayşe5 sene önce
 • Devlet memuruyum.3000 4000 maaş alıyorum.talihsizlik yüzünden borç sorunu yaşadım.şuan bi problemim yok 2500 gibi bi borcum var sadece ama kredi çekemiyorum.

  • editor5 sene önce
  • Bir bankaya sadece kredi kartı başvurusu yapın. Bu kredi kartını düzenli olarak kullanıp borçlarını da düzenli ödeyin. Bu kredi çekebilmeniz için kredi notunuzun yükselmesine sebep olacaktır.

   • çağlıyan5 sene önce
   • kredi kartı da alamıyoruz nasıl olacak?
    benim 2014 yılından takibim var.borcumu kapattım

    • YAHYA5 sene önce
    • aynı sorun bende de var ve ne kredi kartı alabiliyorum nede kredi önceden yaşamış olduğum problemden dolayı sanırım kra listedeyim ve şuan hiçbir bankaya borcum yok maaş kartımdan hariç herhangi bir kartımda yok ama gel görki hiç yardımcı olmuyorlar 5 bin tl kredi lazım alamıyorum maaş aldığım banka bile vermiyor