Kefilsiz kredi Veren Bankalar 2018
Kefilsiz Kredi

Bankaların vatandaşa sunmuş olduğu önemli hizmetlerden biri de kredi ürünler olmaktadır. Özel ihtiyaçlar, acil nakit akışı, taşınamaz mülk alımı ve birçok sebepten kişiler, kredi başvurusunda bulunmaktadır. İhtiyaç doğrultusunda toplu bir biçimde alınan ve belirli faiz oranları ile geri ödemesinin taksitler (vade)halinde yapılan kredi ürünleri, bazı şartların sağlanması halinde,bankalarca ihtiyaç sahiplerine verilmektedir.

Bankaların belirlemiş olduğu koşulların temel sebeplerinden biri ise, vermiş olduğu kredinin geri ödemesi hususunda kendini garanti altına almak istemesidir. Tam da bu aşamada, ipotek, kefil, gelir beyanı gibi kavramlar önem kazanmaktadır. Kefil durumu ise birçok bankada olmazsa olmaz koşul olurken birçok banka belirli kredi ürünlerinde, bu şartı ortadan kaldırmaktadır.

Ayrıca Bkz: Gelir Belgesiz Kredi

Kefil, kredi kullanacak tüketicinin, kullanmış olduğu kredi ürünün ödeyemediği ya da ödemediği durumlarda, tüm sorumluluğu üstlenen ve borçludan sonra muhatap olacağı ilk kişi anlamına gelmektedir. Yani kredi kullanan kişiye kefil olmak,olumsuz giden herhangi bir durumda ödemenin kişiye kefil olandan tahsil edeceği anlamına gelmektedir.

Bu doğrultuda kefil olma durumu oldukça riskli gözükmektedir.Kefilsiz kredi ise, 2. Şahıs olan kefil kişinin istenmemesi halinde kullanılabilen kredi özelliğidir. Kefilsiz kredi uygulaması büyük ölçüde ev ya da araç kredilerinde geçerli olup, taşınamaz malın ipotek altına alınmasıyla bağdaştırılmaktadır. Bunun dışında, aylık gelir miktarı, kişinin kredi notu ve zamanla bankların yaptığı kampanyalarda, kefilsiz kredi uygulamasını etkilemektedir

Kefilsiz Kredi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

Öncelikle kefilsiz kredi kullanmak isteyen kişiler, sigortalı olarak çalıştığı kurumun maaşını aldığı bankaya başvurması gerekmektedir. Kişi zaten banka müşterisi olup, düzenli maaşını da bu bankadan alıyor ise, büyük oranda kefil şartsız kredi kullanabilmektedir. Bunun dışında kefilsiz kredi şartları,

  • Kefilsiz kredi kullanabilmenin en temel şartlarından biri kredi notudur. Kişinin kredi notu, kefil olmadan kredi kullanabileceğini etkilediği gibi, çekeceği kredi miktarını da etkilemektedir.
  • Önceden kullanmış olduğu kredi ya da kredi kartı ödemelerinin düzenli olması gerekmektedir.
  • Kefilsiz kredi kullanmak istediği bankada, faturalarının otomatik ödeme de olması da önem taşımaktadır.

Kefilsiz Kredi Nasıl Alınır?

Kefilsiz kredi kullanma aşamaları aslında temel olarak kişinin geçmişte banka olan ilişkisine bağlıdır. Yani, kişinin geçmişte kullandığı kredi ürünü için düzenli ödeme yapması, ya da kredi kartı ekstrelerini geciktirmemesi, kredi notunun yüksek tutacağından son derece kolay biçimde kredi kullanabilmektedir.

Hatta kredi miktarı olarak düşük seviyede seyreden kefilsiz kredi oranları da artış göstermektedir. Bankalar genel olarak, kefilsiz kredi miktarlarını 5 bin ve 20 bin arasında belirlemektedir. Ancak, kredi notunun yüksek olması, bu miktarı yukarıya çekecektir. Aksi durumda kişinin kredi notunun düşük olması, oldukça uğraştırıcı olmakta ve büyük olasılıkla olumsuz sonuçlanmaktadır. Bunun sebebi ise, bankaların kişiye olan güveninin azalmış olasıdır.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Günümüzde birçok banka,müşterisini kaybetmemek ve vatandaşı kendi ailesine dahil etmek için birçok avantaj sunmaktadır. Bu avantajlardan en önemlilerinden biri de kefilsiz kredi olmaktadır. Ancak her banka, kefilsiz kredi için farklı koşullar öne sürmekte ve kredi miktarında esneklik göstermektedir. Bu anlamda kefilsiz kredi veren bankların başında, QNB Finansbank, Akbank, Odeabank ve Garanti Bankası gelmektedir

kefilsiz kredi veren bankalar

QNB Finansbank Kefilsiz Kredi

QNB Finansbank, kefilsiz kredi oranın minimum 1000 maksimum 30000 tl olarak belirlemiş olup,başvurunuzu ister Cep Şubeden, ister de İnternet Şubeden 2 dakikada kolay bir şekilde gerçekleştirmektedir. 7 gün 24 saat başvuruları kabul eden banka, dakikalar içinde yanıt vermekte ve olumlu olması halinde 7 gün içinde kredi vermektedir.

Başvuru için tıklayın.

Akbank Kefilsiz Kredi

Kefilsiz kredi avantajı sunan bankalardan biride Akbank’tır. Akbank kefilsiz kredi başvurusu için MS ile 4425 no’lu numaraya KREDI yazarak TC kimlik numaranızla birlikte göndermeniz yeterli olacaktır. Böylece şubeye kadar zahmet etme derdi olmadan kısa sürede yanıtlar yine sms ile belirtilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Odeabank Kefilsiz Kredi

Odeabank ihtiyaç kredilerini, kefil koşulu aramadan kişilere sunmaktadır. Odeabank sayesinde tüm ihtiyaçlarınızı sağlayacağınız kefilsiz ihtiyaç kredisi için, 36 aya kadar vade yapılmaktadır.

Bunun dışında kredi için gerekli evraklar olan, nüfus cüzdanı, son üç ay içerisinde düzenlenmiş olan elektrik, su, doğal gaz gibi faturalardan herhangi birisi ve gelir belgesi ile dilediğiniz bir Odeabank şubesini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı ve güncel bilgi için Odeabank müşteri hizmetleri olan 444 8 444 numarasını arayabilir ya da Odeabank şubelerine uğrayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası Kefilsiz Kredi

Garanti bankası ile “İlk Kredim” fırsatı ile vatandaşa,uygun faizli kredi imkanı sunmaktadır.Bunun için dilediğiniz bir Vakıfbank şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Banka maksimum, 100.000 TL ye kadar kullandırdığı kredi için, gelir belgesi ve ikametgah zorunluluğunu da ortadan kaldırmıştır.

Başvuru için tıklayın.

Yorum yazın