• YARIM ALTIN
  1.482,00
  % 1,67
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0854
  % 0,31
 • € EURO
  9,7344
  % 0,59
 • £ POUND
  11,2534
  % 0,63
 • ¥ YUAN
  1,2426
  % 0,43
 • РУБ RUBLE
  0,1060
  % -0,21
 • BITCOIN/TL
  462800,494
  % 7,05
 • BIST 100
  1.389,72
  % -1,31

Kobi kredisi Veren Bankalar 2020

Kobi kredisi Veren Bankalar 2020

Kobi Kredisi

KOBİ’nin Türkiye’deki açılımı, küçük ve orta ölçekli işletme anlamına gelmektedir. Ülkemizdeki şirketlerin  %99 ‘unu bu tür işletmelerin oluşturması, ülke ekonomisine olan katkısını kanıtlamaktadır.

Hemen her banka, kişilere ihtiyaç, konut ve araç kredisi gibi bireysel ihtiyaçlarından doğan eksikliklerine destek olurken, ticari müşterileri olan KOBİ ‘ler içinde ayrıbaşlıkta kredi desteği vermektedir.  Şimdilerde ismini hemen herkesin bildiği büyük firmalar ilk aşamada küçük ya da orta boy bir işletme olurken, çoğu zaman bankaların sunmuş olduğu krediler ile bu aşamalara gelmektedir

Kobi Kredisi Nedir?

KOBİ’lerin Küçük ve orta boylu işletmeler olduğundan bahsetmiştik. KOBİ kredisi, işletme sahiplerinin ticari nitelikte kullandığı kredilerdir. O halde KOBİ kredisi kullanabilmek için vergi levhası olması şartı aranmaktadır. Bunun dışında KOBİ kredileri, uygun faiz oranları, geri ödeme planları ve dosya masrafları gibi hususlarda daha düşük maliyetli olmaktadır.

Böylelikle bankalar, tercih edilen bankalar arasında yer almakta ve ülke ekonomisinin temel taşını oluşturan KOBİ’lere destek vermektedir. KOBİ’lerin kredi kullanmaktaki teme amacı, ticari işletmeler kaynaklı olduğundan, bu ihtiyaçlar nakit para olabileceği gibi,makine,personel gibi ekipmanlarda olabilmektedir.

Bankalar, KOBİ kredilerinde farklı alternatifler sunmaktadır. İşletme sahiplerinin ihtiyacına göre kredi çeşidini seçmesi, son derece avantajlı olacaktır.

KOBİ Kredisi Nasıl Alınır?

KOBİ kredisi kullanmak için öncelikle, kişinin vergi levhası ile başvuruda bulunması gerekmektedir. Ticari kredi türü olan KOBİ kredilerinde vergi levhası olmadan başvurular kabul edilememektedir. Şubeden bireysel müşteri temsilcisi aracılığı ile yapılan başvurular için, bankanın talep ettiği evraklar ve belgeler teslim edilmelidir.

Sonraki aşamada ise, banka şirket için bir inceleme sürecine girmektedir. Buradaki amaç, işletmeye verilecek kredinin limitini belirlemektir. Şirketin kullanmak isteği kredi acil olabileceğinden limit belirleme işlemi bir an önce yapılır ve kredi kullandırılır. Sonraki süreç, limit değerlendirme işlemi devam etmektedir.

Şirketin bankaya sunmuş olduğu dönem sonu raporuna bağlı olarak, kredi limiti arttırılır ya da düşürülür.

Ayrıca Bkz: https://www.kredi365.net/kobi-kredisi-nasil-alinir.html

KOBİ Kredisi Almak İçin Şartlar Nelerdir?

 • Bankalar KOBİ’lerden ilk aşamada vergi levhası şartı aramaktadır.
 • İşletmenin en az 1 yıl süreyle faal olarak faaliyet göstermesi
 • Bankalardan daha önceden kredi kullanmış işletmenin kredi notunun yüksek olmasa ticari kredi ürünü olan KOBİ kredisini kullanması içini önemli koşullara olmakla birlikte, kredi onaylanma sürecinizde olumlu etkilemektedir.
 • Bankaların KOBİ’lere kredi kullandırırken dikkat ettiği bir diğer husus ise, gelir tablosudur. Yani kişinin uzun vadeli ve yüksek limitli kredi kullanabilmesi, kredi vadesini ödeyebilecek potansiyelde olan işletmeye vermektedir.

KOBİ Kredisi Veren Bankalar

kobi kredisi veren bankalar

KOBİ olma vasfını taşıyan, belirtilen koşulları tamamlayan hemen her KOBİ, bankaların sunmuş olduğu KOBİ kredisinden faydalanmaktadır. İhtiyacınız olan nakdi, ya da gayri nakdi krediler için, küçük ve orta ölçeli işletmelere destek veren bankaların başında, İş Bankası, Vakıf Bank Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bankası, Finans Bankası ve Yapı Kredi Bankası gelmektedir.

Belirtilen bankalar, uygun faiz oranları ve geri ödeme seçenekleri ile KOBİ’lere destek vermektedir. KOBİ kredilerinin diğer kredi türlerine karşın, gerek faiz oranları gerekse de geri ödeme planlarının daha avantajlı olduğunu belirtmiştik.

Bunun dışında, bankalar arasında doğan rekabet ortamından dolayı zamanla KOBİ kredilerine farklı avantajlar yüklenmekte ve kampanyalar hazırlanmaktadır. O halde, KOBİ kredisi kullanmak isteyen işletmenin kredi kullanmadan önce, bankalar arasında karşılaştırma yapması ve en uygun olanı tercih etmesi gerekmektedir.

Vakıfbank KOBİ Kredisi

KOBİ kredileri denince akla gelen ilk bankalardan biri,Vakıfban’ktır. Banka, KOBİ DOST kredileri olarak adlandırdığı KOBİ kredileri için, zengin çeşitlilik sunmuş ve işletmelerin her türlü ihtiyacına yanıt vermektedir.

Vakıfbank, “Firmanızın çeşitli ihtiyaçlarını, finansal döngünüze uygun kredi çeşitlerimiz ve ödeme seçenekleri ile karşılıyoruz” sloganıyla, nakit krediler, gayri nakit krediler, proje ve yatırım kredileri, dış ticaret kredilerini işletmelerin hizmetine sunmaktadır.

Böylece ihtiyaç türünüze göre nakit desteği ve geri ödeme planları ile Vakıfbank KOBİ kredisine başvurabilirsiniz. Kredi başvuruları için dilediğiniz bir Vakıfbank şubesiniz ziyaret edebilir ya da bankanın resmi internet sitesinden kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Başvurusu

Halkbank KOBİ Kredisi

“KOBİ ister Halkbank yapar” diyen Halkbank, Kobilere özel hazırladığı kredi ürünleri ile işletme sahiplerinin yüzünü güldürmektedir. Banka, KOBİ destek paketleri, Halkbank kare kodlu çek ve KOBİ enerji yatırımlarının finansmanı paketleri işletmelerin her türden ihtiyacına yanıt vermektedir.

Halkbank’ın sunmuş oldu sektörle destek paketleri, sektöre özel ürün ve hizmetlerden oluşan, nakit kredi ihtiyacından başlayarak diğer tüm ihtiyaçlarınıza yanıt vermektedir.

İmalatçılar, İhracatçılar, Eczacılar ve tüm diğer sektörlere yönelik hazırlanmış olan sektörle paketler,İhracat Destek Paketi, İmalat Destek Paketi Makine İmalat Destek Paketi Teknoloji, AR-GE, İnovasyon Destek Paketi Şoför Esnafına Plaka Teminatlı Kredi Medikal Kredi Paketi POS İş Yeri Paketi, Tarım Destek Paketi ve daha birçok sektörle destek paketleri hizmete sunulmaktadır.

Bunun dışındaki nakdi ve gayri nakdi krediler için, şubelerden, müşteri hizmetlerinden ya da Halkbank internet şubesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Halkbank Kredi Başvurusu

Garanti Bankası Kobi Kredisi

Garanti Bankası, uzun yıllardır KOBİ’lere sunmuş olduğu kredi ürünleri ile isminden sıkça söz ettirmekte ve işletme sahiplerinin tercih ettiği bankalar arasında yer almıştadır. Düşük faiz oranlarının yanı sıra değişkenlik gösteren ödeme planları ile de KOBİ’lerin nakit akışına destek olmaktadır.

Garanti Bankası, KOBİ’ler için zamanla kampanyalı KOBİ kredisi ürünü hazırlamakta, böylece ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. Garanti bankası KOBİ’lere özel krediler, Ticari Taksitli Krediler, Nakdi ve Gayri Nakdi, Ticari Krediler, Kredi Garanti Fonu (KGF),Yabancı Para Krediler, Dış Ticaret Kredileri, Proje Kredileri olarak belirlenmiştir.

Garanti Bankası KOBİ’lere özel krediler için şubelerden başvuruları kabul etmekle birlikte, garanti cep ve internet şubelerinden de başvuruları kabul etmektedir.

Garanti Bankası Kredi Başvursu

Ziraat Bankası Kobi Kredisi

Türkiye’nin en eski bankaları arasında yer alan Ziraat Bankası,tarım bankası olarak bilinmekte ve günümüzde birçok alanda finansal destek vermektedir. Bireysel ve kurumsal bankacılığın yanı sıra KOBİ’lere de bankacılık hizmeti veren Ziraat Bankası KOBİ’lere özel zengin içerikli kredi ürünleri sunmaktadır.

Banka, işletmelere nakdi kredilerin yanı sıra gayri nakdi kredi hizmeti de sunmaktadır. KOBİ tanımı dâhilindeki işletmelerin faydalanabileceği nakdi krediler Girişimciye Değer Kredisi, Turizm Destek Paketi, Eczane Destek Paketi, Iskonto ve İştira Kredisi, Nakit Yönetimi Kredisi, Dövize Endeksli Kredi/Spot Dövize Endeksli Kredi, Spot Krediler, KOBİ Kredili Mevduat Hesabı (KKMH), Döviz Kredileri Taksitli Döviz Kredileri, Yerli Makine İmalat Destek Kredileri Engelsiz Destek Paketi, Kadın Girişimci Destek Paketi.

Gayri nakdi krediler, Mesleklere Özel Krediler, Tarım Sektörü, Borçlu Cari Hesap Kredisi, Gün İçi Kredi, Taksitli Krediler ve plaka kredisi olmaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu

İş Bankası Kobi Kredisi

Türkiye İş Bankası,“KOBİ penceresi”ile işletme sahipleri, ihtiyacı olan ekonomik eksikliğini tamamlamaktadır. KOBİ destek paketlerinde İnovasyon Destek Paketi, Mobilya Sektörü Destek Paketi Turizm Sektörü Destek Paketi ve daha bir çok paket bulunurken, dış ticaret alanlarında ilgili ekipmanlar için de uygun kredi kullanmak işletmeler için mümkün kılınmaktadır.

Bunun dışında banka KOBİ kredilerini nakdi ve gayri nakdi olarak kullanma imkânı verirken her iki ürünü de ihtiyaca göre çeşitlendirmiştir. Örneğin; nakdi krediler, Taksit Ödemeli Ticari Krediler, Ticari Ek Hesap vb. olurken gayri nakdi krediler, Teminat Mektupları, Akreditif, Leasing Garantisi örnek olarak gösterilebilir.

İş Bankası Kredi Başvurusu