Kredi başvurusunda istenen belgeler
kredi-basvurusunda-istenen-belgeler

Her resmi hizmet kurumunda olduğu gibi bankalar da bir hizmeti neye, kime ve ne koşullarda verdiğini bilmek ister. Genel olarak kredi başvurusunda istenen belgeler bankalar nezdinde standart ve bilindik olsa da bazı özel durumlar için özel belgeler de istenebilmektedir.

Kredi başvurusunda standart olarak kimlik fotokopisine, ve ikametgah adresinize ait 1-2 faturaya ilaveten ücretli çalışan iseniz ücret belgesi veya bordro, emekli iseniz emekli belgeniz veya emekli maaşı cüzdanınız istenir. Eğer şirket adına tüketici kredisi çekmek istiyorsanız güncel vergi levhası, yıllık gelir vergisi beyannamesi, güncel işletme hesap özeti istenir. Çiftçi olmanız durumunda çiftçilik belgesi ve zirai kazancı gösterir belge yeterli olacaktır.

Tabii bazı bankalar güvenilir bir müşteri iseniz fazla formalite ile uğraşmaz, bazı bankalar da yeni müşterilerine çok ihtiyatlı davranabilir. Bu yüzden çalıştığınız banka ve hatta şube ile ihtiyaç kredisi desteğinizi almanızda fayda var. Nasıl kredi çekebilirim başlıklı yazımızda da ayrıntıları daha iyi öğrenebilirsiniz.

Yorum yazın