Kredi Kaç Günde Çıkar?Kredi Kaç Günde Onaylanır

Kişilerin nakit desteğe ihtiyaç duyduğu anlarda, bankaların kapısını çalması, son dönemlerin en moda ve karlı alışverişleridir diyebiliriz. Finansal anlamda kişinin kendisini yetersiz hissetmesi, konut araç gibi mülk sahibi olmak için ya da acil ihtiyaçlarda kullanılan krediler, bankaların başlangıç aşaması olarak çeşitli evraklar, ön araştırmalar dahilinde gerçekleşmekte ve kişinin bu prosedürlere başlı olarak olumlu ya da olumsuz sonuçlanması uygulamasıdır.

Ekonomik anlamda Bin bir ihtiyaçtan ve yetersizlikten kaynaklanan ve geri ödemeli olarak tahsil edilen kredilerin başvuru kısmı tamamlandığında, ihtiyaç sahiplerini stresle beklediği sonuç aşaması da oldukça detaylıdır. Kullanılmak istenen krediler, kişilerin banka ile geçmişteki münasebetindenetkilerinden, kullanılan kredi türü de oldukça önemlidir. Sonuç aşamasında bir çok detayın belirleyici olduğu unutulmaması gereken bir diğer husustur.

kredi kaç günde onaylanır

İhtiyaç Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Bankaların sunmuş olduğu en önemli hizmetlerden biri, kuşkusuz ki kredi ürünleridir. İhtiyaç sahipleri finansal ihtiyaçlar sebebiyle bankaya başvurmakla birlikte, hangi bankanın ne kadar düşük faizle kredi vereceği ve vade seçenekleri gibi faktörlerde son derece büyük önem teşkil etmektedir. Bunun dışında bankalara kredi başvurusunda bulunulması halinde, ne zaman sonuçlanacağı da diğer bir süreçtir. Birçok banka, rekabet ortamından kaynaklı, kredi başvuru ve sonuçlanma sürecini minimum seviyeye taşımaktadır.
Öyle ki, sms yoluyla kredi başvurusunda bulunabileceğiniz gibi, cevabının da dakikalar içinde geldiği sık karşılaşılan bir durumdur. Genel olarak baktığımızda ise, ihtiyaç kredisinin başvuru aşamasından sonraki süreç,5 dk.İle 1 gün arasında değişmektedir. Bu durum ,bankaların ve başvuru sahiplerinin özel durumları sebebiyle esneklik gösterebilmektedir.

Konut Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Konut kredisi ihtiyaç kredisine oranla, daha fazla miktarda olacağından ve bir mülk üzerine kullanacağından, bu işlem hem konut araştırmaları hem de ihtiyaç sahibi araştırmalarıyla yürütülmektedir. Banka başvuru evrakları olarak,gelir belgesi,kimlik fotokopisi, ikametgâh gibi belgeler talep etmektedir. Bunun dışında bazı bankalar kefil isterken birçoğu buna gerek duymaktadır. Aynı zamanda banka,evin değerini belirlemek amacıyla expertiz gönderir.

Konut kredisinde kullanılacak kredi,evin değerinin %75 ini geçmeyecek şekilde belirlenmektedir.(bu süreç 1 ya da 2 gün sürmektedir.) Eş zamanlı olarak evin üzerinde haciz ya da ipotek olup olmadığı da incelenmektedir. Bu gibi durumlarda expertiz olumsuz rapor hazırlamaktadır. Sonuç olarak aksi bir durum yaşanmaması halinde banka, krediyi ihtiyaç sahibine takdim etmektedir. Tüm bu süreçler bankalar arasında esneklik göstermekle birlikte ortalama, 1 hafta sürmektedir.

 Taşıt Kredisi Kaç Günde Sonuçlanır?

Türlü sebeplerden araç sahibi olmak isteyen kişiler, öncelikle bankanın istediği evrakları eksiksiz beyan etme mecburiyetindedir.( gelir belgesi, nüfus cüzdanı vb.)Taşıt kredisinde belirleyici faktör kişinin banka kredi notudur. Banka ya da diğer bankalar ile geçmişteki, ödemelerinde sorun yoksa büyük olasılıkla kredi onaylanmaktadır. Bunun dışında aylık gelir oranı, eğitim durumu gibi hususlarda oldukça önemlidir. Banka başvuru sahibinin kredi başvurusunu ve evraklarını incelemesi halinde olumlu ya da olumsuz bir sonuç almaktadır. Olumlu sonuçlanması halinde kişi kredisini almak için bankaya davet edilir. Bu durum ise ortalama 3 iş günü sürmektedir.

Yorum yazın