• YARIM ALTIN
  1.479,00
  % 1,47
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0795
  % 0,24
 • € EURO
  9,7330
  % 0,58
 • £ POUND
  11,2867
  % 0,92
 • ¥ YUAN
  1,2414
  % 0,32
 • РУБ RUBLE
  0,1060
  % -0,18
 • BITCOIN/TL
  459743,196
  % 3,69
 • BIST 100
  1.394,09
  % -1,00

Kredi kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Kredi kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Merhaba kredi365 ziyaretçileri, bu yazımızda kredi kartı alırken dikkat etmemiz gerekenhususları inceleyeceğiz. Eğer nakit taşımayı sevmiyorsanız ve sık sık taksitli alışveriş yapacağım diyorsanız kredi kartı almak sizin için mantıklı bir karar olabilir. Yazımızın devamında tüm ayrıntılara yer vermeye çalışacağız. Takipte kalın…

Kendinize ilk sormanız gereken soru: Kredi kartına ihtiyacım var mı?

Sırf çevrenizdeki insanlarda kredi kartı gördüğünüz için kredi kartı edinmek hiç mantıklı bir hareket olmayacaktır. Kredi kartına ihtiyacınız yoksa sizin bütçenizi sarsmaktan başka bir işe yaramaz. Kredi kartını kullanmayı bilmek çok önemlidir.Taksitli alışveriş yapacaksanız ve kazanacağınız puanları düşünüyorsanız kredi kartı almanız mantıklı olabilir. Bazı vatandaşlarımız hastalık gibi tüm kredi kartlarına sahip oluyorlar, bu onları sonu karanlık bir çıkmaza kadar sürüklemektedir. Kredi kartı kullanırken çok dikkatli olmalıyız, kredi kartı kullanımıyla ilgili daha fazla bilgi isterseniz şu makalemize bakabilirsiniz:

Müşterisi olduğunuz bankayı seçmek zorunda değilsiniz

Kredi kartı başvurusu yaparken en çok yapılan yanlışlardan birisi de hiç bir kredi kartını incelemeden müşterisi olunan bankadan kredi kartı almaktır. Müşterisi olduğunuz bankanın mevduat ürünlerinden memnun olmanız, o bankanın kredi kartının da iyi olacağı anlamına gelmiyor. Mutlaka karşılaştırma yapın.

Kredi kartı ücreti

Kredi kartı, bankaların müşterilerine sunduğu bir ürün olduğu için kullanımı süresince ücret talep edebilirler. Bir çok banka kredi kartı kampanyası yaparak müşterilerini aidat ödemekten kurtarıyorlar. Bu kampanyalara en basit örnek iseotomatik ödeme talimatı kampanyaları. Eğer kredi kartı almayı kafanıza koyduysanız bu kampanyaları takip edip yıllık kredi kartı ücretinden kurtulabilirsiniz.

Kredi kartı limitine dikkat

Kredi kartı alırken doğru limit seçimi yapmanız da çok önemlidir. Ne ihtiyacınızdan fazlası ne de azı. Sorun yaşamamak için aylık ödeme gücünüzü aşmamasına dikkat edin.

Kredi kartı faiz oranları

Kredi kartlarının her birinin uyguladığı gecikme faiz oranları, alışveriş faizi ve nakit avans çekim faizi rakamları farklıdır. Kredi kartı alırken faiz oranlarını karşılaştırın.

Kredi kartlarının her birinin faiz oranları değişiklik gösterebilir, kredi kartı alırken bu konuyu da aklınızda bulundurmalısınız. Kredi kartı alırken gecikme faizi, alışveriş faizi ve nakit avans çekim faizi oranlarını mutlaka karşılaştırın.

En çok kullanılan kredi kartlarını inceleyin

En çok kullanılan kredi kartının mı daha fazla kampanyası olur yoksa az kullanılanın mı? Elbette en çok kullanılan kredi kartının kampanyaları daha fazla olacaktır. Bu yüzden en çok kullanılan kredi kartlarından birini seçmeniz kampanya bolluğu açısından sizin yararınıza olacaktır.

Eğer kredi kartı almaya karar verdiyseniz aşağıdaki linkten tüm bankaların kredi kartı başvuru linklerine ulaşabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu