• YARIM ALTIN
  1.482,00
  % 1,67
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0826
  % 0,29
 • € EURO
  9,7327
  % 0,59
 • £ POUND
  11,2557
  % 0,66
 • ¥ YUAN
  1,2419
  % 0,39
 • РУБ RUBLE
  0,1061
  % -0,14
 • BITCOIN/TL
  462741,721
  % 7,16
 • BIST 100
  1.393,48
  % -1,04

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Dönem dönem, özellikle bir evi yönetiyorsanız ve evin tek çalışanıysanız; ekonomik durumunuz dara girebilir. Maaşınız aynı kalsa bile, evin masrafları artmış; bireylerin talepleri yükselmiştir ve siz de kredi kartı borcunuzu bu minvalde zor koşullarda ödemek durumunda kalmış olabilirsiniz.

Bir de kontrolsüz harcamalar yaptıysanız ve yapmaya meyilliyseniz; bu borç daha da artabilir ve bir süre sonra kredi kartı mağduru olabilirsiniz. Bunun yerine, kredi kartı limitinizi düşürerek; direkt olarak bu probleme kesin çözüm getirebilir; hem fazla harcamanın önüne geçip hem de rahat bir biçimde, kredi kartı borcunuzda bir “fazlalaşma” görmezsiniz.

kredi kartı limiti düşürme

Bugünkü yazımızda sizler için, kredi kartı limiti nasıl düşürülür? Sorusunu cevaplamaya gayret ettik. Limit işlemleri ile ilgili hemen her şeyi; yazımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Kredi kartları tarafınıza bankalar tarafından sunulurken bir limit dahilinde sunulmaktadır. Bu limit, kredi kartı içerisinde harcayabileceğiniz para tutarı olarak bilinir. Kredi kartında, toplamda limitiniz kadar harcama yapabilir ve limitiniz bağlamında faturalandırılırsınız.

Ürün, limitin dışında çıkmanıza izin vermediği gibi; herhangi bir sebepte izniniz dışında artış göstermekle de yetkili değildir. Dilerseniz, talep dahilinde limit yükseltebilir yahut düşürebilirsiniz. Kredi kartı limiti yükseltmek belli koşullara bağlıyken talep dahilinde kredi kartı limiti düşürmek çok daha kolay bir işlemdir.

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Düşürebilirim?

Kredi kartı limitini düşürmek için uygulayabileceğiniz pek çok yol ve başvuru kanalı mevcut. Siz de, tarafınıza artık ödeyemeyeceğiniz miktarlarda harcama yapmanıza sebebiyet veren limitinizi müşteri hizmetlerini arayarak yahut bankanızın herhangi bir şubesine giderek düşürebilirsiniz.

Günümüzde hemen her meslek grubuna sunulan kredi kartları, bakıldığında riskli bir ürün olarak görülse de; kontrollü kullanıldığında herhangi bir zararı olmaksızın rahatlıkla alışveriş yapılabilir ve hayatınızı kolaylaştırabilir.

Aşağıda, sizin için belli bankalardan kredi kartı limitinizi nasıl düşürebileceğinize dair bilgilendirmeler sunduk. Siz de, aşağıdaki bankaların herhangi birinden kredi kartı sahibiyseniz; hemen başvuru kanallarından kredi kartı limitinizi düşürebilirsiniz.

Genellikle, aşağıdaki bankalar dahil; pek çok banka kredi kartı limitinizin düşürülmesi için kredi kartı borcunuzu tamamen bitirmeniz gerektiği şartını koşabilirler. Bu minvalde, kredi kartı borcunuz bitmeden yapacağınız başvuruların askıya alınabileceğini de ek olarak belirtelim.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Limiti Düşürme

Türkiye’nin en büyük bankalarından Ziraat Bankası, kredi kartı ürünleriyle de hem öğrenciye hem işletmeciye destek vermeye devam ediyor. Bakıldığında pek çok bankaya göre daha avantajlı ve başarılı kampanyaları bulunabilen, bunun yanında acil nakit ihtiyaçlarınız için; taksitli nakit avans yöntemiyle çektiğiniz paralarda da faiz oranını epey düşük tutan Ziraat Bankası kredi kartı limiti düşürme konusunda da tarafınıza kolaylık sağlayan bankalardan.

Aşağıdaki başvuru kanalları aracılığı ile Ziraat Bankası kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri: Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 0850 220 00 00 numarasında hizmet veriyor ve burada müşteri hizmetleri operatörüne bağlanarak kredi kartı limiti düşürme talebi yapabiliyorsunuz. Kredi kartınızın ön yüzündeki kredi kartı numaranızı, son kullanma tarihini ve arka yüzündeki CVV kodunu bilmeniz ise bu talebi gerçekleştirirken önemlidir.

Banka Şubeleri: Herhangi bir Ziraat Bankası şubesinden de, Ziraat Bankası kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilmeniz mümkündür. Yapmanız gereken tek şey herhangi bir müşteri temsilcisi ile görüşme yapmak ve kartınızı, nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmak.

Garanti Bankası Kredi Kartı Limiti Düşürme

Ülkemizde en çok şubesi ve müşterisi bulunan bankaların başında gelen Garanti Bankası’nda da kredi kartı limitinizi düşürmeniz mümkün. Bunun için aşağıda anlatacağımız adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Müşteri Hizmetleri: Öncelikle Garanti Bankası’nda yapacağınız her türlü işlem için 444 0 333 numaralı hatta müşteri temsilcileri hizmetinizde olacaktır. Bu hatta kredi kartı işlemleri menüsüne girerek ya da sesli yanıt sistemine direkt kredi kartı limiti düşürme diye seslenerek  dilediğiniz gibi kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilirsiniz. Bonus kredi kartı limitini düşürmek için müşteri temsilcisine vereceğiniz talimat doğrultusunda işleminiz 1 ila 3 iş günü içerisinde yapılacaktır.

Bu süre boyunca önemli olan limitinizi düşürmüş olduğunuz bakiyenin altına asla indirmemeniz. Diyelim ki limitinizi 5.000 TL’ye düşürdünüz ve kredi kartınızla harcama yaparak içindeki bakiyeyi 4.999 TL yaptınız. Bu yapmış olduğunuz harcama sayesinde işleme alınan kredi kartı limiti düşürme işlemi iptal olacaktır.

Şubeler: Herhangi bir Garanti Bankası şubesinden, garanti bankası kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunmanız da, yine mümkündür. Türkiye’nin her şehrinde muhakkak birkaç adet olan bu şubelerden konumunuza yakın olanına gidip, müşteri temsilcisiyle görüşmeniz yeterli. Bu görüşme esnasında tarafınızdan nüfus cüzdanı ve kart bilgilerinizin isteneceğini unutmayın.

İşbank Kredi Kartı Limiti Düşürme

Gerek öğrencilere kültür sanat etkinliklerinde düzenlediği kampanyalarla kredi kartı bağlamında desteğini esirgemeyen; gerekse işletmecilere ve bireylere özel kredi kartları sunan, Maximum markası altında çalışmalarını sürdüren İş Bankası içerisinde de kredi kartı limitinizi düşürmek için iki farklı yol kullanabilmeniz mümkün.

Müşteri Hizmetleri: İşbank müşteri hizmetleri, 0850 724 0 724 numaralı hatta hizmetinizde. Bu hatta kredi kartı işlemleri menüsüne girerek, dilediğiniz gibi kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabiliyorsunuz. Talepte bulunurken muhtemelen tarafınıza kredi kartı bilgilerinizin ve nüfus cüzdanı üzerindeki bazı bilgilerinizin isteneceğini unutmayınız.

Şubeler: Herhangi bir İşbank şubesinden, İşbank kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunmanız da, yine mümkündür. Türkiye’nin her şehrinde muhakkak birkaç adet olan bu şubelerden konumunuza yakın olanına gidip, müşteri temsilcisiyle görüşmeniz yeterli. Bu görüşme esnasında tarafınızdan nüfus cüzdanı ve kart bilgilerinizin isteneceğini unutmayın.

Halkbank Kredi Kartı Limiti Düşürme

Devlet destekli krediler sunan ve son zamanlarda Paraf kredi kartlarıyla adından söz ettiren Halkbank’ta da kredi kartı limiti düşürme işlemini aşağıdaki yollardan yapabilirsiniz.

Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 400 yahut 444 0 400 numaralı hatlardan, Halkbank çağrı merkezine ulaşabilir ve herhangi bir müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşmede Halkbank kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerinizi ve nüfus cüzdanınızı yanınızda bulundurmayı unutmayın.

Şubeler: Etrafınızda herhangi bir Halkbank şubesi varsa ve ben telefonla uğraşamam diyorsanız, burada da müşteri temsilcisiyle yapacağınız görüşme sonrasında kredi kartı limitinizi düşürmeniz mümkündür. Nüfus cüzdanınız ve kart bilgileriniz ise her zamanki gibi elzem.

Yapı Kredi Kredi Kartı Limiti Düşürme

Koç grubunun en büyük kuruluşlarından bir tanesi olan Yapı Kredi Bankası da, kredi kartı ürünleriyle adından söz ettiren bankalardan bir tanesi. Bakıldığında, kredi kartı limiti düşürme talebi ise iki kanaldan yapılabiliyor.

Müşteri Hizmetleri: Yapı Kredi müşteri hizmetleri hattı 444 0 444 numarasıyla hizmet veriyor. Kredi kartı işlemleri menüsünden yapacağınız kredi kartı limiti düşürme talebi sonrası, canlı operatöre bağlanıp bilgilerinizi vererek gerekli işlemleri tamamlayabilir ve Yapı Kredi kredi kartı limitinizi düşürebilirsiniz.

Şubeler: Çalıştığınız yere, oturduğunuz yere yakın herhangi bir Yapı Kredi Bankası şubesinden de, rahatlıkla kredi kartı limiti düşürme talebi gerçekleştirebilirsiniz. Yanınızda nüfus cüzdanınızın bulunması ve kredi kart bilgilerinizin; kart yanınızda değilse bile aklınızda olması yeterli.

Vakıfbank Kredi Kartı Limiti Düşürme

Vakıfbank; son dönemde Like gibi kredi kartı markalarıyla vizyonunu genişletmiş ve elinden geldiğince gençlere yönelik hizmetlerini arttırmayı hedeflemişti. Vakıfbank kredi limiti düşürme talebiniz ise iki kanaldan alınabiliyor.

Müşteri Hizmetleri: 0850 222 0 724 Numaralı Vakıfbank müşteri hizmetleri hattından “2” rakamını tuşlayarak direkt olarak kredi kartı işlemleri menüsüne girebilir ve kredi kartı limiti düşürme talebinizi yönlendirmeler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Herhangi bir Vakıfbank şubesinden de, müşteri temsilcisiyle görüşerek Vakıfbank kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunmanız mümkün. Bakıldığında, Türkiye’nin her bölgesinde muhakkak bir şubesi bulunan Vakıfbank’ın şubelerine giderken yanınızda nüfus cüzdanınızı taşımanız da önerilir. Aksi durumda kimlik bilgileri safhasında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Akbank Kredi Kartı Limiti Düşürme

Türkiye’nin ilk kredi kartı markalarından Axess’i sunarak; kredi kartı ürünlerinde kampanyalar bazında da öncü olan Akbank; yatırımlarını hem bireysele hem de kurumsala yönelik yapmaya devam ederken; Akbank kredi kartı limiti düşürme işlemleri de aşağıdaki kanallardan halledilebiliyor.

Müşteri Hizmetleri: 444 2 525 Numaralı hatta, Akbank bireysel müşteri hizmetleri ekibi bulunuyor ve kredi kartı işlemleri menüsünden bu hat sayesinde Akbank kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilmeniz mümkün. Kredi kartınızın ön yüzündeki numarayı muhtemelen sizden isteyecek Akbank müşteri hizmetlerini ararken; kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

Şubeler: Herhangi bir Akbank şubesinde de, Akbank kredi kartı limiti düşürme talebinde bulunabilmeniz mümkündür. Bunun için yapmanız gereken tek şey, kimliğinizi de yanınızda bulundurarak bir müşteri temsilcisi ile görüşmek.

YORUMLAR YAZ
 • Neşat2 sene önce
 • garanti limiti düşürmemek için her türlü çingeneliği yapıyor. limitinizi düşürürseniz bir daha yükseltemeyebilirsiniz diye tehdit bile ettiler. en yakın zamanda kartımı kapattıracağım.

 • Adil4 sene önce
 • Bilgilendirme için çok teşekkürler ancak garanti bankası bonus kredi kartıyla ilgili bilgi bulamadım onu da eklerseniz sevinirim

  • editor4 sene önce
  • Merhaba Adil Bey,

   Yazımız içerisine “Garanti Bankası Kredi Kartı Limiti Düşürme” başlığı altında dilediğiniz yönergeler eklenmiştir.

   • aydın2 sene önce
   • verdiginiz bilgiler iicin tesekkürler

 • Aysel5 sene önce
 • Ben limitimi dusurmek icin aradim ve dusurdum. Onemli olan kredi karti borcunuzun olmamasi. Yani diyelim 5000 tl limitli bir kartiniz var ve kullanilabilir bakiyesi de 3000 tl olsun. Kullanilabilir limitten dusurme yapilabiliyor sadece. Limitinizi 2000e kadar dusurebilirsiniz.