Kredi kartı limiti nasıl öğrenilir?

Kredi kartı limiti nasıl öğrenilir?

Kredi Kartı Limiti

Kredi kartları, bankaların vatandaşa sunmuş olduğu, aracı finansman desteği olarak nitelendirilebilir. Türkiye’de, her geçen gün kredi kartlarına yüklenen avantajlar ve kullanım alanı artmaktadır. Özellikle 2000’ li yıların başında artan internetten alışverişler, kredi kartına olan talebi arttırmış ve hemen her vatandaş kart sahibi olmuştur.

Ancak, tıpkı ihtiyaç kredisi ürünlerinde olduğu gibi, kredi kartları için de kredi notu ve kişinin aylık geliri belirleyici olmaktadır. Yani kişinin kanıtlamış aylık gelirinin yüksek meblağlarda olması kredi limitinin de o denli yüksek olacağını kanıtlamaktadır. (kişinin banka geçmişi de göz önünde tutularak )

Kredi Kartı Limiti Nedir?

Öncelikle Kredi kartı limiti,kesinlikle sabit bir tutar olmayıp, zamanla artan ve azalan bir miktar olmaktadır. Kredi kartınızda kullanabileceğiniz dolaylı ya da doğrudan nakdin karşılığı, kredi kartı limiti olarak tanımlanabilir. Yani, kişinin 1000 tl lik kart limiti var ise, kullanabileceği maksimum tutar da 1000 tl dir.

Bankalar, kişilerin talebi doğrultusunda kredi kartı limitini arttırabilir ya da azaltabilirler. Aylık harcamalarınızın kredi kartını karşılayamadığını düşünüyor ya da ekstra limite ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, bankanız ile görüşerek bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak, kredi notu düşük olan ya da halen ödemekte olduğu yüklü kredi ödemesi olan kişilerin limit arttırma işlemi büyük oranda onaylanmamaktadır. Kredi notu düşük olan kişi, kredi notunu yükselterek limit arttırma talebinde bulunabilirler.

Ayrıca Bakınız:

Kredi Kartı Limitimi Nasıl Öğrenebilirim?

kredi kartı limiti nasıl öğrenilir

Kredi kartı limit öğrenme işlemi son derece basit olmakla birlikte çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikle alışveriş esnasında pos cihazında 001 kodlu hatayı alıyorsanız, büyük ihtimalle yetersiz bakiye uyarısı almaktasınız.

Bu durum,birçok kart kullanıcısını başına gelmekte ve sonrasında toplam limitlerinin ne kadar olduğunu araştırmaya başlamaktadırlar. Kredi kartı limiti öğrenmenin birçok yöntemi bulunmaktadır. Bunlar, banka şubeleri, internet şubeleri, müşteri hizmetleri ve kart ekstreleridir.

Banka Şubesi ile

Banka şubeleri, bankacılık işlemlerine dair tüm işlemlerde kişilere destek veren ve geçmişten bu yana tercih edilen yöntemlerden biridir. Kredi kartı limiti öğrenme işlemi için de, sahibi olduğunuz kredi kartınızın herhangi bir banka şubesini ziyaret edebilir ve kolayca öğrenebilirsiniz. Ancak belirtilmelidir ki bu yöntem, diğer alternatiflere göre daha zahmetli olmaktadır.

İnternet Şubesi

Kredi kartı limiti öğrenmenin bir diğer yolu ise, internet şubeleridir. Dilediğiniz gün ve saatte 7/24 bankanın resmi internet sitesini ziyaret edebilir ve size özel olan sayfanızdan kredi kartı limitini öğrenebilirsiniz.

Telefon Bankacılığı

Kartınıza ait bankanın müşteri hizmetleri numarasından, kredi kartı limitini öğrenebilirsiniz. Buradan öncelikle güvenlik koşullarını sağlamanız gerekmektedir, ardından bireysel müşteri temsilcisi ile kredi kartı limitini öğrenebilir, hatta ödeme koşullarını sağlamanız halinde limit arttırma işlemi de yapabilirsiniz

Kart ekstresi

Kredi kartı limiti öğrenmenin en basit yolu kredi kartı ekstresi (hesap özetleri)dir.Burada belirtilmesi gereken önemli bir hatırlatma, kredi kartı ekstrelerinde yalnızca ödenmesi gereken borcu gösteren bir fatura değildir. Buradan, hesap kesim tarihi, bir sonraki aya ait hesap kesim tarihi son ödeme tarihi,ayrıntılı harcamadokümanı,(nakit çekim, kartla ödeme yapılan noktalar) ve varsa para puanlar da gözükmektedir.

Bonus Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Garanti bankasına ait bonus card limit öğrenme işlemi birkaç yöntem ile yapılabilmektedir. Bankanın sunmuş olduğu zengin alternatiflerilehızlı ve kolay yoldan işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz.

Öncelikle, 444 0 333 numaralı ‘alo garanti’ hizmet numarası ile 365 gün 24 saat bir kredi kartı limitini öğrenebilirsiniz. Bir değer yöntem ise, bankanın resmi internet sitesi olan www.garanti.com.tr dir. Buradan da dilediğiniz gün ve saatte kredi kartınıza ait tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

Maximum Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Maximum kart, İş Bankasına ait bir kredi kartı ürünü olmaktadır. Maximum kredi kartına ait limit öğrenme işlemi, internet bankacılığı, telefon bankacılığı, banka şubeleri ve ATM’ler aracılığı ile yapılmaktadır. İnternet bankacılığı, en hızlı ve pratik yollardan biridir.

Bankanın resmi internet sitesinde, size özel olan sayfanıza girerek kredi kartına ait birçok bilginin ve işlemin yanında,limit öğrenme işlemcideyapabilirsiniz. Bunu dışında, 0850 724 0724 no’lu müşteri hizmetlerinden, size en yakın banka şubesinden ve ATM’lerdenmaximum kredi kartı limitini öğrenebilirsiniz.

Worlcard Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Yapı Kredi bankasına ait Worlcard kredi kartı limit öğrenme işlemi, telefon bankacılığı, yapı kredi internet şubeleri ve yapı kredi mobil bankacılı öğrenilebilmektedir.Yapı kredi telefon bankacılığı ile worlcard kredi limitini öğrenmek için hizmet numarası olan 444 0 44 ‘ü aramanız, internet şubesiiçin, resmi web sitesini ziyaret etmeniz ya da dilediğiniz bir yapı kredi şubesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Paracard Kredi Kartı Limiti Öğrenme

Paracard, Türkiye de kamusal sermaye destekli bankalar arasın da olan ve uzun yıllardır halka hizmet sunan bankaya ait kredi kartı olmaktadır.Parafcard kredi kartı limitimi öğrenmek için, Halkbank telefon bankacılığı, internet şubeleri ya da dilediğiniz bir halk bank ATM’lerin kullanabilirsiniz.

Not: yukarıda belirtilen tüm kartların, kredi kartı limitini kredi kartı ekstrelerinden öğrenmek mümkündür. Genelde sağ üstte yazan limit kullanımları, kalan limit miktarının olduğu bölümlerde, kredi karının toplam miktarı yer almaktadır.

Ayrıca telefon bankacılığını da kullanarak müşterisi olduğunuz bankanın müşteri hizmetleri servisinden de öğrenebilirsiniz.

Denizbank Bonus Kredi Kartı Limiti Öğrenme : 0 850 222 0 800 numarasından müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Akbank Axess Kredi Kartı Limiti Öğrenme : 444 25 25 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olur.

 

Bilindiği üzere bankaların müşteri hizmetlerine otomatik kayıt yöntemiyle bağlandıktan sonra gerekli tuşlamaları ve istenen bilgileri girmek yeterli olacaktır. Çoğu zaman bankaların çağrı merkezleri fazlasıyla bekletse de, yeni call center yatırımları ile daha hızlı cevap verebilmektedirler.