Kredi kartı ne kadar sürede onaylanır?Kredi Kartı Onay Süresi

Türkiye ve dünya çapında hemen her vatandaşın, finansal yardımcısı olan kredi kartları, her geçen gün hızla yayılmaya devam etmektedir. Bankaların kredi ürünlerinin yanı sıra kredi kartlarına yüklemiş olduğu avantajlı özellikler sayesinde, gerek nakit çekim desteği gerekse de alışverişleriçin aracı olarak kullanılmaktadır. Kredi kartı, hemen her bankanın müşterisine dunmuş olduğu bankacılık ürünleri arasında yer almaktadır.

Kredi Kartı Başvuru Aşamaları Nelerdir?

Ülkemizde her geçen gün yeni bir bankanın hizmete açılması bankalar arası rekabet ortamını doğurmuş, bu da doğal bir rekabet ortamını doğurmuştur. Bu doğrultuda hemen her banka, birçok üründe olduğu gibikredi kartlarına da ayrıcalıklı özellikler eklemiş ve tercih edilen isim olmayı hedeflemiştir.

Tüketiciler kredi kartı sahibi olmadan önce, faiz oranları, kredi kartı kullanım avantajları ve geri ödeme planları gibi özelliklere dikkat etmektedir. Bu incelemelerin sonucunda herhangi bir bankayı tercih eden vatandaş başvuru yöntemlerini incelemektedir.Kredi kartı başvuru yöntemleri bankalar arasında esneklik gösterse de belirli yöntemler çoğu banka için genelleşmektedir. Bunlar şubeden başvuru, internet ve sms ile başvuru olarak sıralanmaktadır.

Şubeden Başvuru

Günümüz her ne kadar internet çağı olarak değerlendirilse de banka işlemlerini ve kredi kartı başvurusunu bizzat yapmak isteyen kişiler bu yöntemi kullanmaktadır. Müşteri hizmetlerinden birebir görüşmelerin nihayetinde, yerleşik düzende başvuru yapmak isteyen ihtiyaç sahipleri kısa sürede sonuç almaktadır.
İnternet Şubesinden Başvuru

Kredi kartı başvurularının yanı, neredeyse tüm bankacılık işlemleri artık onlıne olarak gerçekleştirilebilmektedir. Birçok bankanın güvenilir, kolay kullanımlı ve gelişmiş web sayfası aracılığı ile 7 gün 24 saat kredi kartı başvurusunda bulunmak ve sonucu kısa sürede almak şimdilerin olağan hareketi haline gelmiştir.

Sms İle Başvuru

Şubeye gitme zahmeti olmadan, kişilerin rahatlıkla kredi kartı başvurusunda bulunabileceği bir diğer yöntem ise sms ile kredi kartı başvurusudur. Bunun için Bankaların belirlemiş olduğu sms numarasına TC kimlik numarasını ve bankanın istemiş olduğu bilgileri girmeniz yeterli olacaktır.

Kredi Kartı Ne Kadar Sürede Onaylanır?

Kredi kartı başvurularında, tıpkı kredi ürünlerinde oluğu gibi, banka geçmişive banka kredi notu etkileyici rol oynamaktadır. Bunun yanı sıra, kişilerin gelir durumu gibi özellikler de kredi kartı onay sürecini belirleyen faktörlerdendir.

Bankaların yoğun başvuru talepleri karşısında ortalama olarak 1 ile 4 hafta içerisinde sonuca ulaştıklarını söylemek mümkündür. Ancak kişinin aylık geliri ve kredi notuna uyumu kredi kartı istemesi halinde, sonuçların saatler içinde belirlenmesi de mümkün olmaktadır.

Kısaca, kredi kartı onay süreci için kesin bir tarih bilinmemekle birlikte, başvuran kişi ile de ilintili olmaktadır. Kredi kartı başvurusunun hangi aşamada olduğu, ne zaman onaylanacağı ya da sonucunu öğrenmek için ise, web üzerinde, banka şubeleri ve telefon bankacılığı ile referans numarası ya da TC kimlik no takip edilebilmektedir.

Yorum yazın