Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var? Puan Sorgulama

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var? Puan Sorgulama

Kredi kartı kullananları en çok sevindiren durumlar arasında, kredi kartında biriken puanlar vardır hiç şüphesiz… Doyasıya yapılan alışverişin ardından kredi kartında biriken puanlar, istenildiği zaman para harcamadan yeniden alışveriş yapılmasına olanak tanımaktadır.

Bu durumdan bir hayli mutlu olan kredi kartı sahipleri de, “Kredi kartımda ne kadar puan var?” sorusunu, kendisine sormadan da edemiyor doğrusu…  Bu makalemizde sizlere, kredi kartı puanları ile ilgili önemli bilgiler vereceğiz. İşte o yazı…

Kredi Kartı Puanları

Kredi kartından yapılan alışverişlerde bankalar, kredi kartlarına belli oranda puan yüklemesi yapmaktadır. Bankaların anlaşma sağladığı yerlerden yapılan alışverişlerde, kredi kartlarına sistem tarafından puanlar yüklenmektedir.

Daha sonra kredi kart sahipleri, biriken puanlarla dilediği gibi alışveriş yapabilmektedir. Ancak kredi kartı puanları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Hatta, puanların nerelerde kullanılacağı ve puanların son kullanma tarihleri de bankalar tarafından belirlenmektedir. Çünkü, her bankanın puan kampanyası birbirinden farklı olmaktadır.

Kredi Kartında Bulunan Puanlar Nasıl Öğrenilir?

Kredi Kartımda Ne Kadar Puan Var?

Kredi kartında biriken puanları öğrenmenin birçok yöntemi bulunmaktadır. O yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Hangi bankanın kredi kartını kullanıyorsanız, o bankaya giderek konuyla ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • Bankanın internet şubesini kullanarak da kolayca kredi puanlarınızı öğrenebilirsiniz.
  • Kredi kartını kullandığınız bankanın, POS cihazını kullanan iş yerlerinden de, kredi puanlarınızı öğrenmeniz mümkün.
  • Bankanızın mobil ve telefon bankacılığını kullanarak dakredi kartınızdaki puanınızı öğrenebilirsiniz.
  • Son olarak bankanızın ATM’sini kullanarak, kredi kartınızda biriken puanları çok kolay bir şekilde öğrenme şansınız da bulunmaktadır.

İlgili Yazı: Kredi kartı puan ve bonuslar nasıl kullanılır?

Bonus Kredi Kartı Puan Sorgulama

Bonus Kredi Kartı

Garanti Bankası’nın Bonus kampanyası, alışveriş tutkunlarını son derece sevindirmektedir. Yapılan alışverişlerde bonuslar birikmekte, biriken puanlarla bedava alışverişin keyfi çıkarılmaktadır. Üstelik, dünyanın neresinde olursanız olun, alışveriş yaptığınız her yerde anında bonus kazanabiliyorsunuz.

Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için, Garanti Bankası’nın herhangi bir şubesine gidebilirsiniz. Ayrıca, Garanti Bankası internet ve telefon bankacılığını kullanarak da kredi kartı puanınızı kolayca öğrenebilirsiniz.

Maximum Kredi Kartı Puan Sorgulama

Maximum Kredi Kartı

Türkiye’nin önemli bankaları arasında yer alan İş Bankası, kredi kartı ile Maximum üye kuruluşlarında alışveriş yapanların kartına MaxiPuan yüklemektedir. MaxiPuanları dileyen biriktirebilmekte, dileyen de Maximum üye kuruluşlarında anında harcayabilmektedir. 1 MaxiPuanın 1 TL değerinde olduğunu da söyleyebiliriz.

Kredi kartında biriken MaxiPuanları öğrenmek de oldukça basit. İş Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek, internet ve telefon bankacılığını kullanarak ya da İş Bankası bankamatiklerinden kolayca Maxi Puanlarınızı öğrenebilirsiniz.

Bunun yanı sıra, kredi kartınızın hesap özetlerinden ve Maxsimum üye kuruluşlarında yer alan POS cihazlarından da kredi kartı puanlarınızı anında öğrenebilirsiniz.

World Kredi Kartı Puan Sorgulama

World Kredi Kartı

Kredi kartlarıyla yapılan alışverişlerde kartlara puan birikmesini sağlayan bankalardan bir diğeri de Yapı Kredi’dir. Worldpuan adı altında, kredi kartında puan birikmesine yardımcı olan Yapı Kredi, bu kampanyasıyla kredi kartı kullanan müşterilerini son derece memnun etmektedir.

1 TL’nin 200 WP olduğunu, kazanılan her 2 Worldpuanın üye iş yerlerinde 1 kuruş değerinde olduğunu da söyleyebiliriz. Yani, değeri 10 TL olan bir ürünü 2 bin Worldpuan ile çok kolay bir şekilde alabilirsiniz.

Worldpuan ile ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, Yapı Kredi’nin herhangi bir şubesine gidebilir, bankanın telefon ya da internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

Axess Kredi Kartı Puan Sorgulama

Axess Kredi Kartı

Akbank, Axess kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerde, Dolu DoluChip-para kazanmanızı sağlıyor. Akbank’ın müşterilerine sunduğu Dolu Dolu Chip-para kampanyasının bazı şartları bulunmaktadır. O şartlar şu şekildedir:

  • Kampanya yalnızca, Axess asil kart sahipleri içindir.
  • Bu kampanyadan yararlanmak için, 1 yıl boyunca kredi kartı ile harcama sözü verilmesi gerekmektedir.
  • Harcama sözüne, 50 TL, 100 TL, 200 TL ve 500 TL Chip-para verilmektedir.

Kampanya ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, Akbank’ın herhangi bir şubesine gidebilir ya da 444 25 25 numarasını arayabilirsiniz.