Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Nakit sıkıntısı yaşayan kişiler kredi kartından nakit avans çekme yoluna gitmektedir. Nakit avans çekerken karşınıza iki seçenek çıkıyor. Biri normal nakit avans bir diğeri ise taksitli nakit avans. Taksitli nakit avans çekmek ödeme avantajı açısından daha avantajlı olabiliyor. Ancak taksit sayısına göre masrafları da artırabilmekte.

Bu yazımızda kredi kartından taksitli nakit avans nasıl çekilir sorusuna yanıt vereceğiz. Bir çok bankanın kredi kartı ile taksitli nakit avans çekme yöntemlerinden bahsedeceğiz. Hemen konuya girelim.

Kredi Kartından Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Taksitli Nakit Avans Nedir?

Taksitli nakit avansı anlamak için önce nakit avansın ne olduğunu bilmek gerek. Nakit avans kısaca kredi kartından nakit ihtiyacınız doğrultusunda çektiğiniz bir nevi kredidir. Taksitli nakit avans ise bu çekilen ihtiyacın kredi kartına taksitle ödenebilen halidir diyebiliriz.

Eğer taksitli nakit avans çekecekseniz çektiğiniz tutarın üzerine nakit avans komisyonunun haricinde ekstra olarak taksit sayısına bağlı olmak üzere faiz de eklenecektir.

Taksitli Nakit Avans Çekme Şartları Nelerdir?

Taksitli nakit avans çekme şartları bankadan bankaya göre değişebilmektedir. Ancak yasal düzenlemeler nedeniyle bazı kısıtlamalar bulunmaktadır. Örneğin bir takvim yılı içinde üç defa, son ödeme tarihinize kadar, dönem borcunuzun minimum ödenmesi gereken tutarın altında ödeme yapmanız halinde söz konusu kartınız, borcunuzun tamamının ödenmesine kadar nakit avans kullanımına ve limitiniz artış değerlendirmesine kapatılır; bu ödeme davranışını bir takvim yılı içerisinde art arda üç defa yapmanız halinde söz konusu kartınız, borcunuzun tamamının ödenmesine kadar kullanıma kapatılır.

Aşağıda taksitli nakit avans çekmek için gerekli şartların bazıları sıralanmıştır. Bu şartlar bankadan bankaya değişkenlik gösterebilmektedir.

 • İşlem başına minimum 300-500 TL arası
 • Maksimum 20.000 TL’ye kadar
 • En az 3 taksit
 • En fazla 12 taksit

Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Mantık aslında tüm bankalarda aynı. Daha önce hiç nakit avans çekmemiş olsanız dahi bankamatiğe gittikten sonra sistemi çok kolay öğrenebilirsiniz. ATM sizi aşama aşama yönlendirmektedir. Kredi kartını atmye soktuktan sonra nakit avans bölümüne gelip taksitli mi yoksa normal nakit avans mı çekeceğinizi seçiyorsunuz. Diğer adımda taksit miktarı ve çekilecek nakit avans miktarını belirtiyorsunuz. Gerisini zaten atm hallediyor.

Ek olarak kullandığınız bankanın internet şubesinden de nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Böylece çektiğiniz para Vadesiz TL hesabınıza düşer ve bu parayla ister kiranızı ödersiniz, ister başkasına gönderirsiniz ya da atm den normal şekilde paranızı çekebilirsiniz. Bunun yanında müşterisi olduğunuz bankanın mobil uygulaması üzerinden de taksitli nakit avans çekme işleminizi yapabilirsiniz.

Bir de taksitli nakit avans çekimi yaparken minimum 300 TL çekebiliyorsunuz, bunun altında nakit avans çekmek istiyorsanız taksitsiz olarak seçiminizi değiştirmeniz gerekiyor.

Garanti BBVA Bonus Taksitli Nakit Avans

Nakite ihtiyacınız olduğu anda Bonus kredi kartınız ile taksitli nakit avans çekebilirsiniz. Sabit taksit ve uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeme imkanı sunulmaktadır. Aşağıda bonus taksitli nakit avans çekme kanallarını görebilirsiniz.

Bonus Taksitli Nakit Avans Örnek Ödeme Tablosu*
TutarTaksit SayısıTaksit TutarıFaiz TutarıToplam Ödenecek
1.000 TL5214,63 TL60,79 TL1.073,14 TL
1.000 TL1296,90 TL134,72 TL1.162,77 TL

Verilen tutarlar vergiler dahil tutarlar olup ödeme tablosu Garanti BBVA kredi kartları ile yapılacak 1000 TL’lik taksitli nakit avans işlemleri için verilen örnek tablodur.

* Belirtilen aylık taksit tutarı ve toplam geri ödenecek tutar, işlemin yapıldığı gün ile ilk taksitin yansıdığı ekstrenin son ödeme tarihi arasında 30 gün olduğu varsayımıyla hesaplanmaktadır. Gerçek ödeme tutarları kredi kartı bazında hesap kesim tarihine göre küçük farklılıklar gösterebilecektir. Nihai geri ödeme planı Taksitli Nakit Avans kullanımınız esnasında oluşturulacaktır.

Yapı Kredi Worldcard Taksitli Nakit Avans

Nakit ihtiyacınıza çözüm Worldcard’ınızdan! Nakite ihtiyacınız olduğunda Worldcard’ınızla nakit avans çekebilir, dilerseniz taksit taksit geri ödersiniz. Ayrıca kredi kartınızdan diğer hesaplara ya da telefon numarasına para transferi yapabilirsiniz.

Nakit paraya ihtiyacınız olduğunda, Worldcard‘ınızdan nakit avans çekebilir, 5-12 ay arası sabit taksit ve çok uygun faiz oranlarıyla rahatça geri ödeyebilirsiniz. Üstelik aylık taksit tutarı ve kaç taksitle ödeme yapılacağını gösteren ödeme planıyla ödemelerinizi rahatça takip edilebilirsiniz. Taksitli nakit avans işlemini tüm Yapı Kredi Şubeleri’nden, Yapı Kredi İnternet Şubesi’nden, Mobil Şube’den ve Yapı Kredi ATM’lerinden yapabilirsiniz. Detaylı anlatım için buraya tıklayın.

Taksitle yapacağınız EFT ve Havale işlemleri için Taksitli Nakit Çekim ücreti alınmayacaktır.

VadeFaiz OranıTaksit TutarıAylık Toplam Maliyet OranıYıllık Toplam Maliyet Oranı
6 ay2,00%180,24 TL2,40%28,80%
9 ay2,00%124,38 TL2,40%28,80%
12 ay2,00%96,52 TL2,40%28,80%

Halkbank Parafcard Taksitli Nakit Avans

Paraf ile 200 TL ile 15.000 TL arasındaki nakit ihtiyaçlarınıza 3,6, 9 ve 12 taksite %2,00 faiz ile Taksitli Nakit Avans!

Kampanya 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerli olacaktır. 3, 6,9 ve 12 taksitte %2,00 faiz oranı geçerli olacaktır. Taksitli Nakit Avans kampanyası tek seferde çekilecek asgari 200 TL ile azami 15.000 TL arasındaki işlemler için geçerli olacaktır. Taksitli Nakit Avans’ı Halkbank Şubeleri, ATM, İnternet Şubesi ve 0850 222 0 400 Dialog kanalları üzerinden kullanılabilirsiniz. Kullanılabilir Nakit Avans limitiniz kadar Taksitli Nakit Avans işlemi yapabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans kullanabileceğiniz kanallar:

 • Halkbank İnternet Şubesi
 • Halkbank Mobil Şube
 • 0850 222 0 400 Dialog
 • Halkbank şubeleri
1000 TL İçin Örnek Ödeme Planı
Taksit SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Taksit TutarıFaiz (KKDF ve BSMV Hariç)
32,00%349,46 TL1.048,38 TL40,32 TL
62,00%180,94 TL1.085,66 TL71,38 TL
92,00%124,87 TL1.123,79 TL103,16 TL
122,00%96,90 TL1.162,77 TL135,64 TL

QNB Finansbank CardFinans Taksitli Nakit Avans

İhtiyaç anında, CardFinans’ınızla ücretsiz olarak 7 gün / 24 saat nakit çekin. 6, 9 ya da 12 taksitte ödeyin. Üstelik önceden belirlenmiş uygun faiz oranıyla, her ay ekstra faiz ödemeden. Yani bir bakıma formalitesiz, anında ihtiyaç kredisi!

Kredi kartı günlük nakit çekme limitiniz dahilinde 300-4000 TL arasındaki tutarlarda Taksitli Nakit Avans kullanabilirsiniz. Taksitli Nakit Avans işlemlerinde ücret alınmamaktadır. Taksitli Nakit Avans faiz oranı aylık %2’dir. Taksitli Nakit Avans işlemlerinde KKDF ve BSMV uygulanır ve faiz tutarına eklenir. Taksitlerin ekstrenize yansıyacağı tarih, ATM’den verilen fişte bulunan ödeme planınızdaki tarihle aynı olacaktır. Taksit tutarları, ekstrenin son ödeme tarihine kadar ödenebilir. Son ödeme tarihine kadar ödeme yapmadığınız ya da taksit tutarından daha az ödeme yaptığınız durumlarda alışveriş faizi işleme kuralları geçerli olur.

CardFinans Taksitli Nakit Avans Kullanım Kanalları:

 • QNB Finansbank İnternet Şubesi > Kart İşlemleri > Nakit Avans > Taksitli Nakit Avans menüsü,
 • Size en yakın QNB Finansbank ATM’leri,
 • 0850 222 0 900 Telefon Bankacılığı.

Akbank Axess Taksitli Nakit Avans

Kampanya kapsamında aylık akdi faiz oranı 7-12 ay arasındaki taksitlerde %2,00 olarak uygulanacaktır. Taksitli Avans işlemlerinde ücret alınmamaktadır. Taksitli Avans, işlem başına en az 200 TL, en fazla 15.000 TL tutarında kullanılabilir. Akbank ATM’lerinde ise tek seferde 4.000 TL ile sınırlandırılmıştır. Kullanılabilecek Taksitli Avans tutarı kartınızın kullanılabilir nakit avans limiti, tek işlem limiti ve günlük işlem limiti ile sınırlandırılmıştır. Ekstre asgari borcunun son ödeme tarihine kadar hiç ödenmemesi veya kısmi ödenmesi durumunda , son ödeme tarihinden borç kapanana kadar ödenmemiş asgari tutar üzerinden gecikme faiz oranı ve asgari tutarı aşan anapara tutarı üzerinden akdi faiz oranı işletilecektir.

Acil nakit ihtiyaçlarınız için Taksitli Avans’ınızı şimdi ÜCRETSİZ ve 12 aya varan vadelerle alabilirsiniz. Taksitli Avans’a hemen başvurmak için 6665’e “TA” yazın gönderin; sizi arayalım.

Ayrıca;

 • 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayıp, kredi kart numarası ve şifrenizi girdikten sonra ”Kredi Kartı” menüsünden 3’ü tuşlayabilir,
 • Axess Mobil‘de ”Kartlar” menüsünden ”Taksitli Avans”ı tıklayabilir,
 • Akbank Direkt İnternet’te “Kart İşlemleri” menüsünden “Taksitli Avans”ı tıklayabilir,
 • Akbank Direkt Mobil’de “Başvuru ve Nakit İhtiyaçlarım” menüsünden “K. Kartından Taksitli Nakit Avans”ı tıklayabilir,
 • Size en yakın Akbank ATM’sine veya Akbank Şube’sine gidebilirsiniz.
Taksitli Avans TutarıTaksit SayısıAylık Net Faiz Oranı
200 TL – 15.000 TL7-12 ay%2,00

Ziraat Bankası BankKart Taksitli Nakit Avans

Taksitli Nakit Avans ile nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayın! Bankkart ile, 12 aya varan vade seçenekleri ile ücretsiz taksitli nakit avans çekebilir, nakit ihtiyaçlarınızı anında karşılayabilirsiniz.

Taksitli nakit avans işlemi kart hamilinin işlem anındaki kullanılabilir nakit çekim limiti ile sınırlı olup, günlük minimum işlem tutarı 100 TL, maksimum işlem tutarı ise 10.000 TL’dir. ATM’den taksitli nakit avans çekim işlemlerinde işlem tutarı ATM günlük para çekme limiti ile sınırlıdır.

Taksitli nakit çekim işlemi kredi kartına tanımlı nakit çekim limitinden düşülmektedir. Faiz tutarı üzerinden %5 BSMV ve %15 KKDF alınmaktadır. Bankkart Ücretsiz Kredi Kartı aracılığıyla taksitli nakit avans işlemi yapılamamaktadır. Taksitli nakit avans işlemlerinde Bankkart Lira kazanılmamaktadır.

BankKart taksitli nakit avans çekmek isteyenler için başvuru kanalları: Bankkart Mobil, İnternet Şubesi, Ziraat Mobil ATM, Müşteri Hizmetleri ve Şubeler.

YORUMLAR YAZ
 • Eşref6 sene önce
 • Nakit avans cekmek istiyorum