Kredi kartından taksitli nakit avans nasıl çekilir?Kredi kartından 2 çeşit nakit avans çekilebilmektedir. Biri taksitsiz biri taksitli olarak ikiye ayrılır. Kredi kartından nakit avans çekmenin belli bir komisyonu vardır, bu komisyon bankadan bankaya göre değişkenlik gösterebilir. Hatta taksitli nakit avans çekimi yaparken taksit sayısının da faiz oranına etkisi bulunmaktadır. Gelelim asıl konumuza:

Taksitli nakit avans nasıl çekilir?

Mantık aslında tüm bankalarda aynı. Daha önce hiç nakit avans çekmemiş olsanız dahi bankamatiğe gittikten sonra sistemi çok kolay öğrenebilirsiniz. ATM sizi aşama aşama yönlendirmektedir. Kredi kartını atmye soktuktan sonra nakit avans bölümüne gelip taksitli mi yoksa normal nakit avans mı çekeceğinizi seçiyorsunuz. Diğer adımda taksit miktarı ve çekilecek nakit avans miktarını belirtiyorsunuz. Gerisini zaten atm hallediyor.

Ek olarak kullandığınız bankanın internet şubesinden de nakit avans çekimi yapabilirsiniz. Böylece çektiğiniz para Vadesiz TL hesabınıza düşer ve bu parayla ister kiranızı ödersiniz, ister başkasına gönderirsiniz ya da atm den normal şekilde paranızı çekebilirsiniz.

Bir de taksitli nakit avans çekimi yaparken minimum 300 TL çekebiliyorsunuz, bunun altında nakit avans çekmek istiyorsanız taksitsiz olarak seçiminizi değiştirmeniz gerekiyor. Yazımızın sonuna da en çok kullanılan kredi kartlarının taksitli nakit avans çekiminde uyguladıkları faiz oranlarını verelim…

Yapı Kredi Worldcard taksitli nakit avans faizi

  • 5 – 8 ay arası faiz oranı %2,02
  • 9 ay vade için faiz oranı %1,99

Gecikme faiz oranı %2,52’dir.

Türkiye İş Bankası Maximum kart taksitli nakit avans faizi

1 Aralık 2014 tarihi itibarıyla Taksitli Nakit Avans uygulamasında 5, 6, 7, 8 ve 9 taksit seçenekleri geçerli olacaktır. Aylık taksit tutarı ve toplam geri ödenecek tutar seçmiş olduğunuz vade ve anapara üzerinden %2,02 faiz oranı ile vergi ve fonlar (BSMV ve KKDF) dahil edilerek hesaplanmıştır.

Garanti Bankası Bonuscard taksitli nakit avans faizi

2-8 Ayda %2,02 faiz oranı ve %3,5+5 TL Ücret

9 Ayda %1,59 faiz oranı ve %6,5 Ücret

Bonus Flexi için taksitli nakit avansın 9 aylık vadelerinde aylık faiz oranı %1,65’tir.
Bonus Flexi için Taksitli Nakit Avans 9 aylık vadelerde ücreti %6,90’dır; 2-8  aylık vadelerde ise ücret %3,85+7TL’dir.

Garanti Bankası’ndan nakit avans çekimi hakkında hazırladığımız makale için tıklayın.

One Response

  1. Eşref 28 Ocak 2016

Yorum yazın