Kuveyt Türk Araç Kredisi

Kuveyt Türk Araç Kredisi | 2021 |

Günümüzde birçok banka, krediyle araba sahibi olmak isteyenlere ve bunun için kredi çekme yolunu tercih edenlere, çok önemli fırsatlar sunmaktadır. Araç kredisinde önemli kampanyalarla karşımıza çıkan Kuveyt Türk bankası da, yeni bir araba hayali kuranları anında hayallerine kavuşturmaktadır. Kuveyt Türk taşıt kredisi için en güncel ve detaylı bilgileri bu yazımızda sizler için derledik. Keyifli okumalar dileriz!

Kuveyt Türk Araç Kredisi

Krediyle ikinci el araç sahibi olmak isteyenler, Kuveyt Türk’ün ikinci el araç finansmanından çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranlarıyla yararlanmaktadır. Kuveyt Türk’ün birbirinden avantajlı o özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Gerek sıfır araçlarda, gerekse de ikinci el araçlarda, kişilere TL ve YP olarak finansman sağlanmaktadır.
  • Kuveyt Türk’ün ikinci el araç finansmanından yararlanabilmek için araçların en fazla 8 yaşında olması gerekmektedir. Ayrıca, aracın yaşı ile finansmanın vadesinin toplamı da 108 ayı asla geçmemelidir.
  • Kuveyt Türk’ün ikinci el araç finansmanında, asgari peşinat yüzdelerinin,aracın türüne ve modeline göre değişiklik gösterebileceğini de söylemek isteriz.

Sizler de, Kuveyt Türk’ün ikinci el taşıt kredisinden faydalanmak istiyorsanız, herhangi bir Kuveyt Türk şubesini ziyaret edebilir, kredi başvurunuzu anında gerçekleştirebilirsiniz. Kuveyt Türk’ün ikinci el taşıt kredisi hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz de, 444 0 123 Kuveyt Türk Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Bankanın ilgili sayfasına ulaşmak için tıklayın.

Kuveyt Türk 2. El Araç Kredisi Şartlar ve Belgeler

Kuveyt Türk’ten taşıt kredisi alabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. O şartları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kuveyt Türk’ün ikinci el taşıt kredisi imkanından yararlanabilmek için, muhakkak 18 yaşının doldurulmuş olması gerekmektedir.
  • Önceden alınmış olan kredilerde, ödeme konusunda gecikme yaşanmamış olması da son derece önemlidir.
  • Kredi alacak olan kişinin, belgelenebilir bir gelire sahip olması da gerekmektedir.

Kuveyt Türk’ten ikinci el taşıt kredisi alabilmek için öncesinde birtakım belgeler de hazırlanmalıdır. O belgeler şu şekildedir:

  • Öncelikle kimlik fotokopisi ya da ehliyet fotokopisi gerekmektedir.
  • Ardından, bir diğer önemli belge ise; ikametgah belgesidir. Bunun yerine, kredi alacakolan kişinin üzerine kayıtlı olan, herhangi bir fatura da kabul edilebilmektedir.
  • Kredi çekecek olan kişinin gelir belgesi de, ikinci el taşıt kredisi için gereklidir.
  • Satın alınan aracın ruhsat fotokopisi, Kuveyt Türk’ün ikinci el taşıt kredisi için gerekli olan belgeler arasında yer almaktadır.

Kuveyt Türk 2. El Taşıt Kredisi Hesaplama ve Faiz Oranları

Kuveyt Türk’ten ikinci el taşıt kredisi alacak olan kişiler en çok, taşıt kredilerinin vade seçeneklerini ve faiz oranlarını merak etmektedir. Bizler de sizler için, Kuveyt Türk’ün faiz oranlarını ve vade seçeneklerini iyice bir araştırdık.

Kuveyt Türk, taşıt kredisi alacak olan kişilere çok uygun vade seçenekleri ve faiz oranları sunmaktadır. Kuveyt Türk’ün ikinci el taşıt kredisinin vadesi 48 aydır. Faiz oranı ise 1,95’tir.

Aşağıdaki tabloyu inceleyerek daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kredi Tutarı Vade Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Ödeme
50.000 TL 48 % 1.95 1.744,90 TL 83.755,20 TL

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir