Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 20201989 Yılından bu yana katılım bankacılığı bayrağını Türkiye’de taşıyan, ülkemizin faizsiz bankacılık konusundaki öncülerinden biri olan Kuveyt Türk, yaptığı revizyon çalışmaları sayesinde bireysel müşterilerini arttırmaya devam ediyor. Özellikle Sağlam Kart markası ile kredi kartlarında yenilemeye giden bankanın, dönemsel kampanyaları oldukça ilgi görüyor. Siz de bu kampanyalardan yararlanmak için Kuveyt Türk kredi kartı başvurusu yapmak isterseniz, bu yazımızda sizlere yardımcı olacağız.

Resmi kaynaklardan derlediğimiz bilgilerle rehberimizde kredi kartlarını, özelliklerini, başvuru yöntemlerini ve aklınıza takılabilecek sorulara dair ayrıntılı cevapları bulabilirsiniz.

kuveyt türk kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Kuveyt Türk’te tek marka ve buna binaen tek ürün mevcut: Sağlam Kart. Bu kredi kartının özelliklerini ise aşağıda sizler için sıraladık.

  • Sağlam Kart, herhangi bir yıllık aidat bedeli olmayan, ancak tüm avantajlardan yararlanabileceğiniz, dönemsel kampanyalara katılabileceğiniz kredi kartlarından.
  • Her harcamanızın %0.1 değerinde altın puan kazandırdığı bu kredi kartı ile düzenli harcamalarınız da 50 TL değerinde altın puan kazandırıyor.
  • Bu kredi kartı ile, eğitim ve sağlık sektörlerinde vade farksız tam 5 taksitli işlem yapabilirsiniz. Ayrıca, her alışverişinizi sonradan 12 aya kadar taksitlendirebilme özelliği de mevcut.
  • Acil nakit ihtiyaçlarınızda, Kuveyt Türk’ün herhangi bir ATM’sinden nakit avans çekebilirsiniz. Tek nüans, bu kredi kartında taksitli nakit avans özelliği bulunmuyor.
  • Kuveyt Türk şubelerinden başvuru yapmanız halinde, kartınız anında teslim edilebiliyor.

Faiz Oranları / Hizmet Ücretleri

Bir katılım bankası olduğundan faizsiz bankacılık prensibi ile yoluna devam eden Kuveyt Türk’te, ne kredi kartlarında ne de hesaplarda faiz oranı terimi geçmemekte ve pek çok bankaya göre belli işlemlerde faiz oranı / hizmet ücreti neredeyse yok. Aşağıda, sizler için hizmet ücretlerine yönelik bir tablo hazırladık.
Hizmet Adı Hizmet Ücreti
Kredi Kartından Fatura Ödeme %1
Nakit Avans Ücreti 1.25 TL
PTT Gişelerinden Nakit Çekme %0.4
Kredi Kartından SGK Ödemesi %1.75
Gecikme Cezası %2.34

Başvuru Yöntemleri

Kuveyt Türk kredi kartlarına başvuru yapabilmek için, aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Mobil Şube / İnternet Şubesi: Hali hazırda bir Kuveyt Türk müşterisiyseniz, Sağlam Kart başvurunuzu “başvurular” kısmından gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Türkiye’de bulunan herhangi bir Kuveyt Türk şubesinden, sadece kimliğinizle kart başvurusu yapabilirsiniz. Size en yakın şubeyi bulabilmek için buradaki (https://www.kuveytturk.com.tr/sube-ve-atm-haritasi) sayfayı kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartlarına yönelik aklınıza takılabilecek pek çok soruyu aşağıda sizler için bir araya getirdik ve ayrıntılı biçimde cevaplamaya çalıştık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

444 0 123 Numaralı Kuveyt Türk çağrı merkezi üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Limit Arttırma ya da Azaltma Nasıl Yapılır?

Sağlam Kart limit değişikliği işlemlerini online olarak internet şubesi ya da mobil uygulamalardan, “kredi kartı işlemleri” menüsüne girerek yapabilir ya da 444 0 123 numaralı iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Kart Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Sağlam Kart borcunuzu yapılandırabilmek için size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip bir müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Başvuru durumunuzu sorguladığınızda hâlâ değerlendirilme aşamasındaysa, başvuru yaptığınız şubeye giderek ya da çağrı merkezini arayarak başvurunuzu iptal edebilmeniz mümkündür. Ancak kartınız onaylandıysa, teslim aldıktan sonra iptal işlemini yapmanız gerekir.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

444 0 123 Numaralı çağrı merkezi, kayıp çalıntı bildirimleri için en kısa ve güvenli yoldur. Henüz ilk seçenekte, uygun tuşlamayı yaparak operatöre ulaşabilir ve kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Ek Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Kuveyt Türk’ün resmi sitesinde bulunan ürün ve hizmet ücretlerine göz attığımızda; nakit çekimde herhangi bir ek ücret ya da hizmet ücretinin bulunmadığı görülüyor. Devletin belirlemiş olduğu vergi komisyonları haricinde, 1.25 TL sabit ücret alındığı belirtiliyor.

7 yorum

  1. özcan TEZBAŞARAN 21 Kasım 2016
  2. özcan TEZBAŞARAN 21 Kasım 2016
  3. Sait karataş 15 Şubat 2017
  4. vildan kayahan 26 Şubat 2017
  5. hasan 29 Haziran 2017

Yorum yazın