kuveyt türk kredi kartı başvurusu

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Katılım Bankacılığı sektörü ülkemizde her geçen gün büyümeye devam ederken; sektörün öncülerinden biri konumunda bulunan Kuveyt Türk kredi kartları ile de adeta lokomotif görevini ifa ediyor. Kuveyt Türk öncü hizmetlerini Sağlam Kart ve Sağlam Nakit Kart ile sürdürüyor. Kuveyt Türk SMS kredi kartı başvurusu ve işlemleri ile kart özelliklerini içeriğimizde bulabilirsiniz.

kuveyt türk kredi kartı başvurusu

Kuveyt Türk Sağlam Kart Başvurusu

Kuveyt Türk kredi kartı Sağlam Kart; vade farksız taksit özelliğinin yanı sıra, nakit avans ve taksitli nakit avans imkanı da sağlamaktadır. Müşteri bütçelerine ve harcama geçmişlerine göre 3 farklı Sağlam Kart bulunmaktadır. Bunlar; klasik, gold ve platin olup, her 3’ünde de temassız ödeme özelliği bulunmaktadır. 250 TL’ye kadar olan ödemeler hem temassız hem de şifresiz tamamlanabilmektedir. Kuveyt Türk Sağlam Kart aidatı bulunmamaktadır. Yıllık ücret alınmayan kartta buna ek olarak müşterilere yıllık 50 TL değerinde altın puan da verilmektedir. Ek kart basımına ve kullanımına imkan verir. Kuveyt Türk Sağlam kart başvuruları aşağıdaki yöntemlerden biri ile gerçekleştirilebilmektedir.

  • Kuveyt Türk şubelerinden
  • Kuveyt Türk resmi web sitesinden
  • Senin Bankan resmi internet sitesinden
  • Kuveyt Türk mobil bankacılıktan
  • Kuveyt Türk sağlam kredi kartı başvurusu SMS ile yapılamamaktadır.

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart Başvurusu

Kuveyt Türk’ün vadesiz hesapların kullanımı için geliştirdiği VISA ve TROY altyapılı kartlardır. Tam olarak kredi kartı özelliği taşımasa da; alışverişlerde veya nakit lazım olduğunda kartta bulunan ek hesap limitinden harcama yapılabilir, nakit çekilebilir. Akabinde nakdin kullanıldığı gün ve nakit miktarı dikkate alınarak hesaplanan ücretle birlikte hesaba geri yatırılır. Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart başvuru kanalları Sağlam Kart ile aynıdır.

Faiz Oranları / Hizmet Ücretleri

Bir katılım bankası olduğundan faizsiz bankacılık prensibi ile yoluna devam eden Kuveyt Türk’te, ne kredi kartlarında ne de hesaplarda faiz oranı terimi geçmemekte ve pek çok bankaya göre belli işlemlerde faiz oranı / hizmet ücreti neredeyse yok. Aşağıda, sizler için hizmet ücretlerine yönelik bir tablo hazırladık.

Hizmet AdıHizmet Ücreti
Kredi Kartından Fatura Ödeme%1
Nakit Avans Ücreti1.25 TL
PTT Gişelerinden Nakit Çekme%0.4
Kredi Kartından SGK Ödemesi%1.75
Gecikme Cezası%2.34

Başvuru Yöntemleri

Kuveyt Türk kredi kartlarına başvuru yapabilmek için, aşağıdaki yöntemlerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

Mobil Şube / İnternet Şubesi: Hali hazırda bir Kuveyt Türk müşterisiyseniz, Sağlam Kart başvurunuzu “başvurular” kısmından gerçekleştirebilirsiniz.

Şubeler: Türkiye’de bulunan herhangi bir Kuveyt Türk şubesinden, sadece kimliğinizle kart başvurusu yapabilirsiniz. Size en yakın şubeyi bulabilmek için buradaki (https://www.kuveytturk.com.tr/sube-ve-atm-haritasi) sayfayı kullanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kredi kartlarına yönelik aklınıza takılabilecek pek çok soruyu aşağıda sizler için bir araya getirdik ve ayrıntılı biçimde cevaplamaya çalıştık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

444 0 123 Numaralı Kuveyt Türk çağrı merkezi üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Kuveyt Türk kredi kartı başvurularını her bir müşteri için ayrı ayrı olmak üzere değerlendirmekte ve uygun bulduğu kişilerin başvurularına onay vermektedir. Bankanın kredi kartı başvurusu onayı verebilmesi için asgari şu şartların yerine getirilmesi gerekmektedir.

  • Belgelenebilir düzenli gelir sahibi olmak
  • Varlık yönetim şirketlerinde açık borcu bulunmamak
  • Gecikmede ya da takipte kredi, avans hesap yahut kredi kartı borcu bulunmamak
  • Findeks notu riskli kategoride bulunmamak (en az 1000 ve üzeri olmalı)
  • Sabit ikamet sahibi olmak

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Kuveyt Türk Sağlam Kart başvurusu takribi 1 ila 30 gün bandında sonuçlanmaktadır. Bu yelpazedeki süreç; müşteri özelinde yukarıda yer alan kıstasların incelenmesine bağlı olarak netleşmektedir. Kuveyt Türk Sağlam Kart başvuru sorgulama ve takip işlemleri bankanın şubelerinden yapılabileceği gibi; 444 0 123 numaralı Kuveyt Türk Çağrı Merkezi aranarak da yapılabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ya da Azaltma Nasıl Yapılır?

Sağlam Kart limit değişikliği işlemlerini online olarak internet şubesi ya da mobil uygulamalardan, “kredi kartı işlemleri” menüsüne girerek yapabilir ya da 444 0 123 numaralı iletişim merkezini arayabilirsiniz.

Kart Borcu Nasıl Yapılandırılır?

Sağlam Kart borcunuzu yapılandırabilmek için size en yakın Kuveyt Türk şubesine gidip bir müşteri temsilcisi ile görüşebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu İptal Edilebilir mi?

Başvuru durumunuzu sorguladığınızda hâlâ değerlendirilme aşamasındaysa, başvuru yaptığınız şubeye giderek ya da çağrı merkezini arayarak başvurunuzu iptal edebilmeniz mümkündür. Ancak kartınız onaylandıysa, teslim aldıktan sonra iptal işlemini yapmanız gerekir.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

444 0 123 Numaralı çağrı merkezi, kayıp çalıntı bildirimleri için en kısa ve güvenli yoldur. Henüz ilk seçenekte, uygun tuşlamayı yaparak operatöre ulaşabilir ve kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Nakit Çekim Ek Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Kuveyt Türk’ün resmi sitesinde bulunan ürün ve hizmet ücretlerine göz attığımızda; nakit çekimde herhangi bir ek ücret ya da hizmet ücretinin bulunmadığı görülüyor. Devletin belirlemiş olduğu vergi komisyonları haricinde, 1.25 TL sabit ücret alındığı belirtiliyor.

9 thoughts on “Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir