Kuveyt Türk Kredi Yapılandırma

Kuveyt Türk Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Arap bankaları arasında muhteşem bir çıkış yakalayan Kuveyt Türk Bankası düşük faizli kredi vermeye devam ediyor. Üstelik vadeli hesap anlamında da büyük bir kâr marjı sağlayan bu banka temettü faiz oranlarını da yükseltmeye devam ediyor. Bu bankadan bireysel olarak da kredi çekmek mümkün.

Hatta Kuveyt Türk Bankası son birkaç yıldır en uygun faizleri vere  yapılanmalardan bir tanesi. Ancak bu bankadan kredi çeken binlerce kişi yapılandırma için bu tip tekrar başvuru yaptı. Kuveyt Türk kredi yapılandırma 2019 döneminde devam ediyor. Çünkü çektiği krediyi ödeyemeyen kişilerin yarattığı zarar bankalar için daha ciddi olduğundan yapılandırma daha uygun görülüyor.

\"Kuveyt

Kuveyt Türk’ten Kredilere Yapılandırma Desteği

Kredi çekerken genellikle kişinin geliri ve KKB puanı baz alınır. Ancak bazen anı iş kayıpları ya da hesapta olmayan ekonomik koşullar kişileri zorlayabiliyor. İlk ay gecikme faizler ile geçiştirilebiliyor. İkinci ay gecikmese 1. Faz kanuni takip süreci başlatılır. Ancak 3. Ayda icra dosyası müşteri adına açılır ve konu avukata intikal eder.

Eğer Kuveyt Türk’ten kredi çeken bir kişi bu kredisine ödeme yapmakta zorlanıyor ise 3. Ay icra dosyası açılmadan önce bankasına başvuru yapmalıdır. Çünkü Kuveyt Türk’ten kredilere yapılandırma desteği bulunuyor. Eğer kişi bu yapılandırma dışında farklı bir bankadan borç kapama kredisi kullanır ise daha fazla kredi faizi ödeyecektir.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma: Kuveyt Türk Bankası’nın en önemli özelliği maaş anlaşmalı ve mevduat müşterilerine farklı faizler uyguluyor olmasıdır. Bu banka ihtiyaç kredisi faizlerini 1.80 ile 2.30 arasında uyguluyor. Müşterinin banka ile çalışma geçmişi ne kadar fazla ise faiz o oranda düşüyor. Aslında ihtiyaç kredisi yapılandırma aşamasında da faiz uygulama aynı şekilde yapılıyor.

Taşıt Kredisi Yapılandırma: Kuveyt Türk Bankası 0 km araçlar için faiz verdiği taşıt kredisinde faiz oranını yüzde 1.67 olarak uyguluyor. 40 bin TL kredi 60 ay vadede aylık 1.152 TL olarak kullanılıyor. Kuveyt Türk taşıt kredisi yapılandırma işlemleri en yakın banka şubelerinden yapılmaktadır. Ancak bu yapılandırma sonrasında faiz 2’ye yaklaşacaktır.

Konut Kredisi Yapılandırma: Kuveyt Türk Bankası 1.59 faiz oranı ile oldukça uygun bir konut kredisi şartına sahip. Elbette konut kredisi yapılandırma aşamasında bu faiz yaklaşık 1.80 bandında olacak. Ayrıca bu krediler yapılandırılmadan önce ilk krediden cayma bedel tahsil edilir. Yani müşteri tüm bu faiz ve masrafları kabul ettikten sonra konut kredisi yeniden refinansman edilir.

Kuveyt Türk Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Görüleceği üzere Kuveyt Türk kredi yapılandırma faiz oranları yüzde 1.80 ile 2.40 – 3 bandında seyrediyor. Yani kişi ilk kredisini çektiği faiz oranı üzerinden yapılandırma yapamıyor. Üstelik vade artacağından ödenecek toplam tutarda da artış söz konusu oluyor. Buna rağmen eğer kişinin ödeme güçlüğü söz konusu ise kredi kapama kredilerinden ise yapılandırma yapması öneriliyor.

Kuveyt Türk Kredi Yapılandırma Şartları

En çok merak edilen konu ise Kuveyt Türk kredi yapılandırma şartları. Öncelikle taşıt ödemelerini beğenmeyen herkes yapılandırma yaptıramaz. Bu bankalar için haksız kazanç olacağı için BDDK tarafından yasaklanmış bir durumdur. Bu nedenle ödemelerinde gecikme olan kişiler için yapılandırma süreci açılır.

Üstelik bu kişilerin mantıklı bir açıklamada yapabiliyor olması gerekir. Yani her kredi taksitini geciktiren  kişiler için de yapılandırma yapılamaz. Bu tamamen bankanın inisiyatifinde olan bir durumdur. Bunun dışında gecikmesi 2. Faza düşmüş icralık müşteriler de bu yapılandırmadan faydalanamaz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir