Kuveyt Türk Sigortasız Kredi Başvurusu 2020

Kuveyt Türk Sigortasız Kredi Başvurusu 2020

Sigortasız kredi aslında 2 anlam içeriyor. İlki kişinin sigortalı bir işte çalışıyor olmasa da kullanabileceği kredi, ikincisi ise sigorta poliçesi düzenlenmeden kullandırılan kredi. Genellikle sigortalı bir işte çalışmamak gelir beyanında bulunamamak anlamına geliyor. Dolayısıyla bankalar bu kişiler için internet bankacılığı üzerinden kullandırılan pratik kredileri veriyor. Ancak sigortasız krediler, internet bankacılığından kullanılabileceği gibi, şubelerden de kullanılabiliyor.

Kuveyt Türk sigortasız kredi başvurusu yapmak isteyenler internet bankacılığından başvuru yapabilirler. Ancak bu kredileri kullanmak için şubeler ile görüşmek gerekiyor. Üstelik bu banka faizsiz krediyi de ilk kez ülkemize getirmiş olan yapılanmalardan biri. Yani taşıt ve konut alacak kişiler, bu bankadan faizsiz kredi kullanabiliyor. Banka taşıtı ve konutu müşterisi yerine alıp, üzerine kar payı ekleyerek tekrar müşterisine satıyor.

Kuveyt Türk Sigortasız Kredi Başvurusu

Kuveyt Türk Sigortasız Kredi Fırsatı

Kuveyt Türk özellikle hac ve umreye gideceklere, eğitim için ya da seyahat için paraya ihtiyacı olanlara hızlı kredi veriyor. Üstelik bu krediler hem TL, hem Dolar, hem de Euro olarak kullanılabiliyor. Kuveyt Türk sigortasız kredi fırsatı için en yakın Kuveyt Türk şubesi ile görüşmek gerekiyor. Müşteri seçimi konusunda ince eleyip sık dokuyan bu firma, kişilerin nakit ihtiyaçlarına göre en uygun çözümü sunmayı bekliyor.

Kredi tahsis ücreti diğer bankalarda olduğu gibi bu bankada da tahsil ediliyor. Ayrıca faiz yerine kar oranını kullanabilir ve bankaya kar oranı ödeyebilirsiniz. Her iki şekilde de ödenecek tutar değişiklik göstermiyor. Bu iki ürün banka tarafından tüketicilere kullandırılıyor. İşte Kuveyt Türk’ün en çok kullanılan kredili ürünleri.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Kuveyt Türk sigortasız ihtiyaç kredisi için yüzde 1.76 kar oranı kullanıyor. Kimi tüketiciler bu kar oranının diğer bankalardaki faiz oranına göre daha düşük olduğunu düşünebiliyor. Bunu dışındaki kredi kullanım üst limit ve üst vade sayısı diğer bankalar ile benzerlik gösteriyor. İşte Kuveyt Türk bankasından alınan ihtiyaç kredisi için örnek bir hesaplama.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi tutarıVade sayısıKar oranıTaksit tutarı Toplam ödeme
10.000241.76535.44 TL12.850,56 TL

Sigortasız Taşıt Kredisi

Taşıt kredileri birden fazla sigorta poliçesi düzenlenerek kullandırılan kredilerdir. Amaç olası bir kaza, ani ölüm ya da sakatlık durumunda bankanın alacağını güvence altına almasını istemesidir. Dolayısıyla her banka taşıt kredisi kullandırmadan önce müşterisinin bu şartlarda kredi kullanmayı isteyip istemediğini sorar.

Kuveyt Türk sigortasız taşıt kredisi ürünü de bu ürünler ile aynı şartlara haizdir. Yani hiçbir poliçe düzenlenmiyor olsa dahi, trafik ve kasko poliçeleri bu krediler kullandırılırken banka tarafından düzenlenir.

Sigortasız Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi tutarıVade sayısıKar oranıTaksit tutarı Toplam ödeme
50.000481.671.631,42 TL78.308,16 TL

Sigortasız Konut Kredisi

Konut kredileri 10 ya da 20 ay vadede kullandırılan, yüksek limitli kredilerdir. Bankalar ev ipoteği ile bu kredileri müşterilerine kullandırır. Tüketiciler de kira öder gibi taksit ödeyerek ev sahibi olabilir. Kuveyt Türk de yine kar oranı mantığı ile ev kredisi veren bir bankadır.

Önce müşterisinin istediği evi alır, daha sonra üzerine kar payı ekleyerek yeniden müşterisine satar. Ancak bu sigortasız konut kredisi ürünü değildir. İşte örnek bir hesaplama.

Sigortasız Konut Kredisi Hesaplama
Kredi tutarıVade sayısıKar oranıTaksit tutarı Toplam ödeme
100.0001201.591.871,96 TL224.635,20 TL

Kuveyt Türk Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Kuveyt Türk sigortasız kredi dendiğinde, bu kredinin yalnızca pratik kredi şeklinde, ihtiyaç kredisi olarak kullanılabileceği unutulmamalıdır. Çünkü araç ve konut kredileri için böyle bir kredili ürün bulunmuyor. Araç kredilerinde zorunlu trafik sigortası ve kasko, konut kredilerinde de DASK poliçesi yapılması zorunludur.

Kuveyt Türk sigortasız kredi nasıl alınır sorusu aslında şubelerden şeklinde yanıtlanabilir. İnternet bankacılığından başvuru yapılabiliyor olsa dahi kullandırım internet bankacılığı üzerinden gerçekleşmektedir. Yüksek limitle kullanılacak ihtiyaç kredileri ise yalnızca şubelerden başvuru almaktadır.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Kuveyt Türk bankası kar oranı ile kredi veren bankalardan biridir. Alınan kredinin üzerine kar payı koymak sureti ile taksitlendirir ve geri ödeme alır. Tabi bu aşamada bankanın araştırdığı bazı konular bulunuyor. Örneğin müşterinin geliri sigortasız kredi alma şartları arasında en önemli etken. Tüketici ne kadar çok gelir beyanında bulunabilirse, bu bankadan da o kadar çok kredi kullanabilir.

Kuveyt Türk’ün diğer bir şartı da 1500 ve üzerinde bir kredi notuna sahip olmaktır. Yani kara listede bulunan kişiler bu bankadan herhangi bir kredili ürün kullanamazlar. Bunun yerine koşulsuz şartsız kredi veren bankalar tercih edilebilir.