Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır? Kimlere verilir?

Limitsiz Kredi Kartı

Bilindiği gibi dünyanın hemen her yerinde kişiler, ekonomik gücüne göre yaşamaktadır. Sosyal yaşamdan iş yaşamına kadar hayatımızın her alanı, finansal verimliliğimizin elverdiği kadarıyla kısıtlı ya da geniş olmaktadır. Bu durum, kredi kartlarını ve kredi kartı limitini de yakından etkilemiş, kişilerin gelirine oranla kredi kartı limitleri belirlenmiştir.

Öyle ki aylık geliri çok yüksek olan kişilerin kredi kartı limiti sınırsız olup, limitsiz kart kullanma hakkına dahi sahip olabilmektedir. Tabi bunun dışında, kişinin kredi notu, bankayla olan ilişkisi, iş yeri sahibi olma özelliği, yüksek mevki ya da makamdan olmasında belirleyici faktörler arasında yer almaktadır.

Limitsiz Kredi Kartı Nedir?

Limitsiz kredi kartı, aslında adında taşıdığı anlamı içermemekte olup, limiti sınırsız olan kredi kartı bulunmamaktadır. Ancak bu durum sözde limit olup, yüksek miktarları içermekte ve esnek olabilmektedir. Uygun görüler kişiler için, kredi kartı limitleri yüksek meblağları içermekte ve bir telefon ile dilediği limiti açtırabilmektedir.

Bu sayede kişiler, yüklü alışverişler, araba hatta ev alımları dahi gerçekleştirilebilmektedir. Büyük holding sahipleri, siyasi lider, yüksek makam sahipleri, sanatçılar gibi tanınmış kişiler, büyük oranda limitsiz kredi kartı sahibi olup, dilediği an bankaya vereceği talimatla kısa süre de kartına limit açtırabilme lüksüne sahihtir.

Not: Bunun dışında gerçek anlamda kredi kartı limitsiz olan yani, banka talimatı dahi gerektirmeyen kredi kartı ürünleri de bulunmaktadır. Bu ürünler, aslında ekonomik bir aracı olmayıp, saygınlık ürünü olduğundan farklı gruplarda yer almaktadır.

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Limitsiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Halk dilinde limitsiz anılan kredi kartları, yüksek limitli kredi kartı olarak da adlandırılmaktadır.Bilindiği üzere, hemen her kredi kartının harcanabilir belirli bir limiti bulunmaktadır. Bu limit dolduğunda ise, kredi kartı borcu ödenene dek harcama yapılamamaktadır.

Limitli kredi kartı kullanım oranları genelde 2000 TL ile 6000 TL ile belirlenmekte, 15.000 TL ise üst sınırlı olmaktadır. Ancak, bu miktarlar bazı durumlarda kişilere yetmemektedir. Limitsiz kredi kartına nasıl sahip olacağınızı düşünüyor iseniz, öncelikle, çok iyi bir kredi notuna sahip olmanız gerekir. Bunun dışında ödemelerin çok düzenli olması ve gelirinizi de bil o kadar yüksek olması gerekir.

Limitsiz Kredi Kartı Almak İçin Gerekli Şartlar

Öncelikle limitsiz kredi kartı sahibi olmak sanıldığı kadar kolay olmayıp, belirli şartların %100 sağlanması ile gerçekleşebilmektedir. Bunlar ise,

  • Kredi notunun oldukça yüksek olması gerekir(Ayrıca Bkz: Kredi notu nasıl yükseltilir?)
  • Belgelenebilir gelirin maksimum denecek seviyelerde seyretmesi gerekir. Bankalar limitsiz kredi kartı verirken geri ödemesini de garanti altına almak isteyip gelirin yüksek olmasını şart koşmaktadır.
  • Daha önceden kullanılan kredi kartı ödemelerinde herhangi bir aksaklık olmaması önemli koşullardandır.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz kredi karları maalesef herkesin alabileceği bir ürün olmamaktadır. Bunun için bankadaki saygınlık oldukça önemli olup, buna göre limit belirlemeleri de yapılmaktadır. Bu aşamada, bankanın özel müşterisi olan, yine bankada, yüklü birikmiş nakdi olan, holding sahipleri, sanatçılar, devlet yetkililer, bakanlar gibi tanınmış ve önemli kişiler limitsiz kredi kartı sahibi olabilmektedir.

Kişinin aylık geliri ne kadar yüksek olursa olsun, yinele harcamalar hususunda hesaplı olup, doğru kullanımlar gerçekleştirmelidir. Kullanım aşamasında son derece zevkli olan kredi kartları, geri ödemesinin yapılmaması halinde bilindiği gibi yasal yollara kadar gitmektedir. Üstelik kişinin banka gözünde itibarını kaybetmesi, sonraki banka ilişkilerini de olumsuz etkilemektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir