Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar 2020

Maaş Bordrosuz Kredi

Birçok tüketicinin kredi konusunda en çok merak ettiği konuların başında maaş bordrosu olmadan kredi kullanma imkanı olup olmadığıdır. Bankalara yapılan kredi başvuruları için genelde tüketicinin kredi karşılığına gelen taksit ödemelerinin yapıp yapamayacağını görmek ve ödenmemesi durumunda maaş haczi gibi işlemlere kolay başvurabilmesi için kredi başvurusunda ilk olarak istediği evrakların arasında maaş bordrosu gelmektedir.

Fakat bazı bankalar özellikle düşük miktarlı kredi başvuruları için maaş bordrosu talep etmeden kredi verebildiği gibi bazı bankalarda maaş bordrosu yerine tüketicinin sağlamış olduğu belgelenebilir kira geliri gibi getirileri olması durumunda da bankalardan kredi alabilmektedirler.

Maaş bordosu nedir?

Kişilerin belirli dönemlerde iş yerinde çalışmasına karşın aldığı aylık aldığı ücrete maaş denmektedir. Maaşının ne kadar yatacağını kesintileri ve varsa ek ücretlerini kesin olarak belirten resmi evraka ise maş bordosu denmektedir. Memurlar maaş bordolarını e devlet sitesinin maaş bordosu sorgulama kısmından yapabilmektedir.

Türkiye şartlarında istihdam gören her bireyin maaş bordosu, SSK ya kayıtlı olması ve sabit gelir belgesinin olması, resmi olarak yapacağı birçok işlem için son derece önemlidir. Bu doğrultuda bankalar, birçok kez ihtiyaç duyduğunuz nakit ihtiyaçlarında sizden ilk olarak maaş bordosu ya da gelir belgesi talep etmektedir. Çekilecek miktarın yüksek olmasıyla doğru orantılı olarak bu belgelerin şart olma durumunda artmaktadır.

Kişilerin acil ihtiyaçları, ev, arsa ya da araç gibi değeri yüksek olan malların satın alınması için nakit paraya ihtiyacı olmaktadır. Bankalarında belirli koşullar halinde, borç olarak verdiği nakdin geri ödeme hususunda kendini garanti altına alması gerekmektedir. Tam da bu noktada maaş bordosu ön plana çıkmaktadır. Gelirin düzenli olduğunu kanıtlayan bu belge bankalar için son derece önemlidir. Bir nevi ödemelerinde bu oranlı düzenli olunacağı bankalarca düşünülmektedir.

Fakat Türkiye‘de gerek işveren kişi tarafından maaş bordrosuz çalışan işçilerin olması gerekse serbest mesleğini icra eden(boya badanacı,) vatandaşların maaş bordosunun olmaması ya da ev hanımların çalışmıyor olması maaş bordrosuz kredi çekilebilir mi sorusuna akla getirmektedir. Bu durum detaylı olmakla birlikte, bu kişilerinde kredi kullanabileceği yönündedir.

maas-bordrosuz-kredi

Maaş Bordrosuz Kredi Nasıl Alınır?

Bankaların kredi kullanacak tüketicilerden istediği başlıca evrak maaş bordosu yahut gelir belgesi olmaktadır. Fakat maaş bordosu olmayan, esnaf, çiftçi, ev hanımları ya da öğrencilerin acil ihtiyaçları ya da alacağı mülkle ilişkili nakit ihtiyaçları doğrultunda bankalar kişilere belirli koşullar doğrultusunda destek çıkmaktadır. Bankaya maaşının olduğunu beyan edemeyen kişilerin kredi kullanabilmek için birkaç yöntemi bulunmaktadır. Öncelikle hiçbir banka farklı olmaksızın tüm bankalar kişilerin varsa o bankaya ait kredi notuna bakmaktadır. Bankadan önceki dönemlerde kredi ya da kredi kartı kullanmış olmanız, ger ödemeleri hususunda size avantaj ya da de avantaj olarak dönebilmektedir.

Kredi notu yüksek olan kişinin kredi çekmesi, diğerlerine oranla daha başarılı olacaktır. Maaş bodrorsu olmayan kişinin düzenli kira geliri olması halinde kredi kullanabilmektedir. Kira gelirini belgeleyen evrakınız bankalar tarafından kabul görmektedir. Maaş bordosuna sahip olmayan kişiler için diğer bir yöntem ise, üzerinize kayıtlı taşınamaz malınızı ipotek ettirmektir. Bankalar geri ödenmesi hususunda emin olamadıkları maaş bordrosuz kişiler için, mallarını ipotek altına alarak, ödenmemesi hainde kalan borcu bu malları satarak tahsil etmektedirler. Bir diğer yöntem ise kefil göstermektir. Sizin ödemelerinize sağdık olacağınız ve ödeyemediğiniz durumlarda tüm sorumluluğu üstenene yani size kefil olan birini ikna etmeniz durumunda maaş bordonuz olmasa dahi kredi imkânınız olmaktadır.

Maaş Yazısı İle Kredi Alınabilir Mi?

Bazı firmalar çalışanlarını dönemsel olarak seçtiklerinden dolayı SGK girişi yapmadığı için çalışanlarında maaş bordrosu bulunmamaktadır. Bu durum yasal olarak suç olsa da birçok işletme bu şekilde faaliyetlerine devam etmektir. Bu şekilde çalışan tüketiciler şirketlerinden alacakları ve şirket müdür tarafından imzalı maaş yazısı ile yapacakları kredi başvurusu bazı bankalar tarafından kabul görmektedir. Fakat şirketler bu tür yazıyı vermeye fazla yanaşmadığının da bilinmesi gerekmektedir.

Maaş Bordrosuz Kredi Veren Bankalar

Özellikle yaz mevsimlerinde bankaların sunmuş olduğu tatil kredi tutarları düşük olmasından dolayı genelde maaş bordrosu sunmanızı zorunlu tutmazlar ve bu bağlamda 3.000-4.000 TL arasında kredi kullanabilirsiniz. Maaş bordrosuz kredi kullanımında vade sayısını fazla yapmanız bankaları daha çok cezp edeceği içi kredinizin onaylanması daha kolay olacaktır.

Bankacılık sektörcüde diğer sektörler gibi potansiyel müşteri kazanmak ve kendi finansmanını arttırarak büyümeyi hedeflemektedir. Bu doğrultuda kendi refahı ve ihtiyaç sahiplerinin ekonomik sıkıntısını gidermek amacıyla, birçok uygulamasını esnek tutan bankalar, maaş bodrosuz olan kişilerde kredi vermektedir. O halde anlaşıldığı gibi Ülkemiz genelinde kredi kullanmak için yüksek mevkide olmak ya da sabit maaşımızın olması bankalarca mecbur kılınmamaktadır. Bazı ön koşulların sağlanması halinde maaş bordrosuz kredi veren temel bankalar; deniz banak

Denizbank Maaş Bordrosuz Kredi

Nüfus cüzdanı hariç hiçbir resmi evrak talep etmeyen banka, maaş bordosu olmayan ihtiyaç sahibine 55.000 TL’ ye kadar kredi imkânı sunmaktadır. Bankaya kredi başvurunda bulunmak için cep telefonlarının sms kısmından mesaj göndererek rahatlıkla başvuru yapabilir ve 5 dk. Gibi kısa bir sürede ön başvuru yanıtınızı alabilirsiniz. Ayrıca ön başvurunuzun kesin sonucunu şubeden alınacağınızda belirtmek gerekir.

İş Bankası Maaş Bordrosuz Kredi

Kredi kullanmak isteyen tüketiciden resmi evrak olarak sadece nüfus cüzdanı talep eden bir diğer banka ise Türkiye iş bankasıdır. Düşük fazi oranlarıyla kişinin, bütçesini sahiplenen bankaya maaş bordrosuz kredi için internet bankacılığı ya da bankanın herhangi bir şubesinden başvuruda bulunabilirsiniz

TEB Maaş Bordrosuz Kredi

Bankacılık sektöründe Türkiye nine öncülerinden olan Türk ekonomi bankası CEPTETEB kampanyası ile düşük faiz imkânlar sunmakta ve kişileri senet, evrak, imza gibi uğraştırıcı prosedürlerden kurtarmaktadır. Diğer banka gibi bu banka içinde kişilerin banka geçmişi son derece önemli olup, kredi notu yüksek olanlara öncülük tanınmaktadır.

Odeabank Maaş Bordrosuz Kredi

Maaş bordrosuzuz kredi veren önemli bankalardan biri olan banka, belirli limitler ile ihtiyaç sahibini destekleyen banka, internet üzerinden başvuruları kablo ettiği gibi, banka şubelerinden yapılacak başvuruların daha net çözümler olacağını da belirtmektedir.

Garanti Bankası Maaş Bordrosuz Kredi

Daha önce/e kredi kullanmayan ihtiyaç sahiplerine 100.000 tiye kadar 36 ay vadeli kredi imkânı sunan banka, kişilerin banka sicilinin iyi olması halinde maaş bordrosuz kredi imkânı sunmaktadır. Bankanın ön koşuları ise; kişinin konut ya da otomobil kredisi çekmemesi olması ve kredi kartı borcunun olmamasıdır. Banka ya kredi başvurusunu internet bankacılığından yapmanız mümkün olacaktır.

ING Bank Maaş Bordrosuz Kredi

Mini kredi paketi ile bin lira civarında nakde ihtiyacı olanlara banka destek vermektedir. Eski köye yeni adet getiren kampanyası ile ise 1 yıl ile 3 yıl arasında çekilen kredilerin ,%0,5i kadar dosya masrafı tahsil ederek hemen herkese kredi vermektedir. 36 ay vadeli gelir belgesiz ve maaş bordrosuz kredi kullanılması halinde ise aylık 167 TL geri ödeme yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca Maaş borusuz kredi için veren çeşitli bankalar memur, çiftçi ve esnaf içinde bazı kampanyalar geliştirmektedir;

Ziraat bankası; Çiftçiler; tarım ve hayvancılık alanında bordo olmadan krdi kullanabilirler

Halkbank: Esnaf sanatkârlar bu banka için maaş bordosu olmadan kredi kullanma avantajına sahiptirler.

Vakıf bank; maaş bankası olan vakıf banktan memurlar maaş bordosu olmadan rahatlıkla kredi çekebilmektedirler.

YORUMLAR YAZ
  • ayşe4 sene önce
  • maas bodrom yok elden 1500 tl alıyorum nasıl yaparız

  • HARUN5 sene önce
  • ÖĞRENCİYİM SİGORTAM YOK MAAŞ BORDROSU OLMADAN KREDİ NASIL ÇEKEBİLİRM