Mini İhtiyaç Kredisi Paketleri

Mini İhtiyaç Kredisi Paketleri

Kamu bankaları olan Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası; ve özel bankalardan İNG Bank, QNB Finansbank ve TEB gibi birçok banka müşterileri için düşük tutarlarda ihtiyaç kredisi için fırsatlar sunmakta. Her ne kadar bankaların bu ihtiyaç kredisi paketi için uyguladıkları faiz oranları yüksek olsa da müşterilerinin acil nakit ihtiyaçları için kredi imkanı sunuyorlar.

Sizler için bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını ve bu kredilerde uygulanan faiz oranlarını sizler için derledik.

En Düşük Faiz Oranıyla Kredi Veren Bankalar

İçerisinde bulunduğumuz Ocak ayında bankaların standart ihtiyaç kredi paketlerinde sunduğu en düşük faiz oranı yaklaşık olarak yüzde 1.45 bandında yer alıyor. TEB tarafından kış kredisi kampanyası ismiyle sunulan kredi paketinde banka müşterilerine eğer kredi puanları yüksekse yüzde 1.45 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi imkanı sunuyor. TEB tarafından sunulan bu ihtiyaç kredisiyle 5.000 TL tutarında kredi kullanmak isteyen bir banka müşterisi, kredi geri ödemesini 36 ay vadeli olacak şekilde yapmak istediğinde kredinin aylık taksiti 188 TL tutarında olmakta. 36 ay sonunda ödenmesi gereken toplam tutar ise 6.795 TL ‘dir.

TEB gibi birçok özel banka çeşitli faiz oranları ile müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Düşük oranlarda kredi faizi uygulayan TEB dışında bir başka banka ise İş Bankası’dır. İş Bankası ülkemizde en geniş çaplı şube ağına sahip olan bankalardan birisidir. İş Bankası, müşterileri için yüzde 1.50 ‘lik bir faiz oranıyla ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır. İş Bankası’nın sağlamış olduğu bu kredi kampanyasında çekilmek istenen kredi tutarı eğer 50.000 TL ‘yi aşmıyorsa banka şubesine gitmeye gerek kalmadan online olarak da çekilebiliyor.

İNG Bank ise banka müşterilerine yüzde 1.54 ‘lük bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır.

Şekerbank’ın müşterilerine uyguladığı kampanyalı ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.54 ‘tür.

En Düşük Faiz Oranıyla Kredi Veren Devlet Bankaları

Özel bankaların yanı sıra kamu bankaları da düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadırlar. Özellikle de kamu çalışanları maaşlarını bu bankalardan çektiği için kolay bir şekilde kredi imkanından yararlanabiliyor. Kamu bankalarından Vakıfbank, müşterileri için yüzde 1.59 ‘luk bir faiz oranı ve 36 ay vade imkanı ile kredi fırsatı sunuyor.

Halkbank’ın sunduğu 36 ay vadeli ve esnek ödeme seçenekleri ile banka müşterilerine sunduğu ihtiyaç kredisi faiz oranı ise yüzde 1.75. Diğer bir kamu bankası olan Ziraat Bankası ise banka müşterilerine yüzde 1.79 tutarındaki faiz oranı ile kredi imkanı sunuyor.

YORUMLAR YAZ

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.