Motosiklet Kredisi Veren 5 Banka 2020 (Güncel Liste)

Motosiklet Kredisi Veren 5 Banka 2020 (Güncel Liste)

Bankalar tarafından özel ürün olarak hazırlanmış motosiklet kredisi, Motosiklet satın almak isteyen ancak, ekonomik anlamda yersiz kalan vatandaşın, gerekli finansmanının bankadan temin etmesi olarak nitelendirilmektedir. Bu yazımızda sıfır ya da ikinci el motosiklet kredisi almak isteyenler için çeşitli bankaların sunmuş olduğu motosiklet kredilerini detaylarıyla aktaracağız.

Motosiklet Kredisi

Bilindiği gibi kredi ürünleri, kişilerin özel ihtiyaçlarından, ticari gereksinimlere kadar birçok alanda kullanılan bir hizmettir.

Kimi zaman ev, araç alımları için gerekli nakdi bankalardan temin eden vatandaş, çoğu kez ihtiyaç kredisine başvurarak, evlilik, tatil, acil ihtiyaçlar gibi gereksinimlerini yine bankalardan karşılamaktadır.

Vatandaşın nakde ihtiyaç duyduğu alan(hangi amaçla kredi kullanacağı) kredi çeşitlerini doğurmuş ve buna bağlı olarak da bankalar, kredilerde vade, koşul ve faiz oranlarını belirlenmiştir.

Bu noktada dikkat çeken kredi türlerinden biri de motosiklet kredisi olmaktadır. Gerekli nakdi olmayan ancak motosiklet sahibi olmak isteyen kişiler de, bankaların motosiklet kredisine başvurarak, nakit açığını kapatabilmektedir.

Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır?

Motosiklet kredilerinin taşıt kredileri ile ortak yanı 0 km ya da 2. El alımlarda, kredi kullanımı yapılıyor olmasıdır. Ancak, diğer koşullar büyük oranda değişkenlik göstermektedir.

Motosiklet kredileri için vade oranları bankalar arası değişkenlik göstermeler birlikte, genelde, 36 ay veya 48 ay olarak belirlenmiştir. Bunun dışında bankalar satın alınacak motor için gerekli nakdin tamamına kredi verememekte olup, bu oran bankalar arası değişkenlik göstermektedir.

Kredi başvuruları ise gerekli evraklar ile büyük oranda banka şubelerinden yapılmaktadır. Bunun dışında bankalar kendi içinde farklı kanallardan da başvuru kabuk edebilmektedir.

Motosiklet kredisi alabilmek için kredi notunuzun yeterli seviyede olması ve daha önceki ödeme alışkanlıklarınızda herhangi bir problem olmaması gerekiyor. Aşağıda adım adım motosiklet kredisi almak için yapmanız gerekenleri anlattık.

 1. Alacağınız motosiklete karar verin: Öncelikle hangi motosikleti alacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Sıfır ya da ikinci el olması alacağınız kredinin türünü de değiştirebilmektedir. İkinci el motosiklet kredisi alırken motosikletin yaşının da önem arz ettiğini bilmekte fayda var. 10 yaşında bir motosiklet için bankadan motosiklet kredisi almanız zordur.
 2. Çekeceğiniz tutarı belirleyin: Alacağınız motosikletin fiyatına göre alacağınız kredi tutarını da belirlemelisiniz. Çekeceğiniz kredinin tutarı netleştikten sonra ek olarak noter ve zorunlu trafik sigortası masrafınız olacaktır. Bu masraflar da motosiklete ve bireyin yaşına göre değişebilmektedir.
 3. Motosiklet kredi başvurusu yapın: Yukarıdaki iki adımı anlayıp belirledikten sonra aşağıda motosiklet kredisi veren bankalardan dilediğinize başvurunuzu gerçekleştirin. Başvuru için ilgili bankanın altındaki bilgi metnini okumalısınız. Bazı bankalar online motosiklet kredisi başvurusu alırken bazıları da şubelerden başvuru imkanı vermektedir.

Motosiklet Kredisi Alabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Kredi notunun yüksek olması motosiklet kredileri için de temel koşulu oluşturmaktadır. Kişinin 18 yaş ve üzeri yaş aralığında olması aranan şartlardan bir tanesidir.

Motosiklet kredileri genelde, yeni motosikletlerin KDV ve ÖTV dâhil fiyatının %50 si olmak şartıyla ve ikinci el motosiklet alımınızda da maksimum 1 yaşına kadar olması şartıyla kullandırılmaktadır

Bu koşulların haricinde motosiklet kredisi için gerekli evraklar,

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
 • Gelir belgesi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
 • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
 • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
 • Sıfır kilometre Motosikletler için ilgili şirketin vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura
 • İkinci el Motosikletler için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi
 • Elektrik, su, doğal gaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir)

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Motosiklet kredisi, birçok banka tarafından kullandırılan, özel kredi türlerinden biri olmaktadır. Bankaların motosiklet kredisi için belirlemiş olduğu avantajlar ve teklifler değişkenlik gösterse de, motosikletin yaşı, gerekli evraklar gibi özellikler sabit kalmaktadır.

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Bu aşamada motosiklet kredisi veren bankalar, Yapı Kredi, QNB Finansbank, Garanti BBVA, Koçfnans ve Türkiye Finans olarak sıralayabiliriz.

VadeKâr OranıTahsis ÜcretiAylık Toplam MaliyetYıllık Toplam Maliyet
​12 Ay1.83%0.50%2.28%31.10%
24 Ay1.84%0.50%2.26%30.68%
36 Ay1.86%0.50%2.27%30.84%
48 Ay2.04%0.50%​​2.48%34.10%
60 Ay2.08%0.50%​​2.52%30.79%

Garanti BBVA Motosiklet Kredisi

Hayalinizdeki motosiklete kavuşmanız için Garanti BBVA(Bankası) motosiklet kredisi veriyor. Garanti’den hem sıfır hem de ikinci el motosikletler için kredi başvurusu yapabilirsiniz. Aşağıda Garanti Bankası motosiklet kredisi için gerekli bazı şartları listeledik.

 • 125cc ve üzeri motosikletler için kredi kullanılabilir.
 • Alacağınız motosiklete kasko yaptırma zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • Teminat olarak sadece satın aldığınız motosikletin rehini yeterli olmaktadır.
 • Kredi bitene kadar alacağınız motosikleti satamazsınız.
 • Kredinizi hem 0 km hem 2. el motosikletler için kullanabilirsiniz.
 • Başvuru işlemleri için; şube, bayi, 444OTOM, garantibbva.com.tr gibi yaygın başvuru kanal ağımız sayesinde dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden başvuru yapabilirsiniz.
 • Motosiklet bedelinin 120.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70, 120.000 TL’yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredi kullandırılmaktadır.

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi

Motosiklet kredisi veren bankalardan bir diğeri ise QNB Finansbank. Banka motosiklet kredileri için maksimum vade sayısını 36 ay ile sınırlandırmıştır. Uygun faiz oranları, esnek veya sabit ödeme planı, kredi masraflarını da taksitlendirebilme imkanı gibi bir çok avantajı bulunmaktadır.

 • Kredinizi TL cinsinden kullanabilirsiniz.
 • Kredi konusu motosiklet teminat olarak gösterilebilir.
 • 0 kilometre motosikletler için nihai fatura tutarının 120.000 TL’ye kadar olan kısmının %70’i, 120.000 TL üzerinde olan kısmının ise %50’si kredi olarak kullanılabilir.
 • 2. el motosikletlerde fatura tutarı yerine aracın kasko değeri dikkate alınır. Kredilendirme oranları aynıdır.

QNB Finansbank motosiklet kredisi başvurusu yapabilmekl için herhangi bir QNB Finansbank şubesine gitmelisiniz. Başvurunuzun değerlendirmeye alınabilmesi için aşağıdaki evrakları mutlaka yanınızda getirmelisiniz.

 • Satın alınacak motosiklet 0 kilometre ise Proforma faturası, 2. el ise ruhsat fotokopisi
 • Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı)
 • İkametgah belgesi veya güncel cep telefonu faturası
 • Maaş bordrosu veya gelir belgesi.

* Yapılacak inceleme sonrası bankamız ek evrak veya teminat talep edebilir. Daha detaylı bilgi için tıklayın.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi

Özgürlük tutkunlarına özel motosiklet kredisi veren Yapı Kredi, motosiklet kredilerinde bir çok avantaj sağlamaktadır. Başvuruları sadece Yapı Kredi şubelerinden yapabileceğiniz motosiklet kredisinde uygun faiz oranları verilmektedir. Yaptığınız motosiklet kredi başvurusu 24 saat içinde sonuçlandırılmaktadır. Ayrıca başvuru için gerekli belgelerin listesine de aşağıdan bakabilirsiniz.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
 • Gelir belgesi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
  • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
 • Sıfır kilometre Motosikletler için ilgili şirketin vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura
 • İkinci el Motosikletler için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi
 • Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin fatura ya da ikametgah belgesi

Detaylı bilgi için tıklayın.

Koçfinans Motosiklet Kredisi

Motosiklet finansmanı ürünümüz Koçfinans KrediRider, macera tutkunlarının hayallerindeki motosiklete kavuşmaları için avantajlı kredi imkanı sağlar. KrediRider ile esnek ödeme seçeneklerinden faydalanarak küçük motorlar için peşinatsız, büyük motorlar için %20 peşinatla kredi kullanabilirsiniz. Koçfinans motosiklet kredisine birkaç adımda Online Başvuru yaparak ya da anlaşmalı satış noktalarında herhangi bir evrak ihtiyacı olmadan kolayca başvurabilir, kredinizin çok hızlı bir şekilde değerlendirilmesini sağlayabilirsiniz.

 • Honda, Yamaha ve Suzuki Marka Motosikletler İçin
 • Küçük Motorlarda 3-24 Ay Vade Büyük Motorlarda 3-36 Ay Vade
 • Evraksız ve Hızlı Değerlendirme

Detaylı bilgi için tıklayın.

Türkiye Finans Motosiklet Kredisi

Motosiklet kredisi başvurusu yapabileceğiniz bir diğer banka da Türkiye Finans. Motosiklet kredisi verirken tamı tamına 60 aya kadar vade imkanı sunan Türkiye Finans, başvuru için gerekli belgeleri aşağıdaki şekilde belirtmiştir.

 • Nüfus cüzdanı veya ehliyet,
 • Gelir belgesi/maaş bordrosu,
 • Serbest meslek sahipleri ve işletme sahipleri için son yıla ait vergi levhası ve onaylı bilanço, gelir tabloları, mizan, imza sirküleri, kuruluş ve en son ortaklık payını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi,
 • Finansmana konu ürünün proforma faturası.
 • 0 kilometre araçlarda, alınacak aracın proforma faturası,
 • 2. El araçlarda, alınacak aracın ruhsat fotokopisi.

Ücretli çalışan kişiler için, maaş bordrosu antetli kağıt ile bildiriliyor ise firmanın imza sirküleri beyanı gerekmektedir. Banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ve ek belge isteme hakkına sahiptir. Kefil için de aynı belgeler talep edilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayın.