Motosiklet Kredisi Veren 5 Banka 2019Motosiklet Kredisi Nedir?

Bankalar tarafından özel ürün olarak hazırlanmış motosiklet kredisi, Motosiklet satın almak isteyen ancak, ekonomik anlamda yersiz kalan vatandaşın, gerekli finansmanının bankadan temin etmesi olarak nitelendirilmektedir.

Motosiklet Kredisi Veren 5 Banka

Bilindiği gibi kredi ürünleri, kişilerin özel ihtiyaçlarından, ticari gereksinimlere kadar birçok alanda kullanılan bir hizmettir.

Kimi zaman ev, araç alımları için gerekli nakdi bankalardan temin eden vatandaş, çoğu kez ihtiyaç kredisine başvurarak, evlilik, tatil, acil ihtiyaçlar gibi gereksinimlerini yine bankalardan karşılamaktadır.

Vatandaşın nakde ihtiyaç duyduğu alan,(hangi amaçla kredi kullanacağı) kredi çeşitlerini doğurmuş ve buna bağlı olarak da bankalar, kredilerde vade, koşul ve faiz oranlarını belirlenmiştir.

Bu noktada dikkat çeken kredi türlerinden biri de motosiklet kredisi olmaktadır. Gerekli nakdi olmayan ancak motosiklet sahibi olmak isteyen kişiler de, bankaların motosiklet kredisine başvurarak, nakit açığını kapatabilmektedir.

 

Motosiklet Kredisi Nasıl Alınır?

Motosiklet kredilerinin taşıt kredileri ile ortak yanı 0 km ya da 2. El alımlarda, kredi kullanımı yapılıyor olmasıdır. Ancak, diğer koşullar büyük oranda değişkenlik göstermektedir.

Motosiklet kredileri için vade oranları bankalar arası değişkenlik göstermeler birlikte, genelde, 36 ay veya 48 ay olarak belirlenmiştir. Bunun dışında bankalar satın alınacak motor için gerekli nakdin tamamına kredi verememekte olup, bu oran bankalar arası değişkenlik göstermektedir.

Kredi başvuruları ise gerekli evraklar ile büyük oranda banka şubelerinden yapılmaktadır. Bunun dışında bankalar kendi içinde farklı kanallardan da başvuru kabuk edebilmektedir.

Motosiklet Kredisi Alabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

Kredi notunun yüksek olması motosiklet kredileri için de temel koşulu oluşturmaktadır. Kişinin 18 yaş ve üzeri yaş aralığında olması aranan şartlardan bir tanesidir.

Motosiklet kredileri genelde, yeni motosikletlerin KDV ve ÖTV dâhil fiyatının %50 si olmak şartıyla ve ikinci el motosiklet alımınızda da maksimum 1 yaşına kadar olması şartıyla kullandırılmaktadır

Bu koşulların haricinde motosiklet kredisi için gerekli evraklar,

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
  • Gelir belgesi (Başvuru sahibi ve varsa kefilin)
  • Ücretli çalışanlar için son maaş bordrosunun fotokopisi
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
  • Sıfır kilometre Motosikletler için ilgili şirketin vereceği fiyat teklifi (proforma fatura) ve asıl fatura
  • İkinci el Motosikletler için araç ruhsatı ve en fazla 15 gün önce satın alınmış araçlar için noterde düzenlenmiş alım satım sözleşmesi
  • Elektrik, su, doğal gaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve müşterinin adına düzenlenmiş bir fatura aslı veya 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi (Adres paylaşım sisteminde adres bilgisinin güncel olması halinde bu maddede yer alan belgelerin beyanı gerekmemektedir)

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Motosiklet kredisi, birçok banka tarafından kullandırılan, özel kredi türlerinden biri olmaktadır. Bankaların motosiklet kredisi için belirlemiş olduğu avantajlar ve teklifler değişkenlik gösterse de, motosikletin yaşı, gerekli evraklar gibi özellikler sabit kalmaktadır.

Motosiklet Kredisi Veren Bankalar

Bu aşamada motosiklet kredisi veren bankalar, Yapı kredi, QNB Finansbank ve belirli araç firmaları olmaktadır.

Yapı Kredi Motosiklet Kredisi

Banka, Sıfır kilometre veya 2. el motosiklet alırken, bir kerede 1.000 TL ve üzerinde kredi imkânı sunmaktadır.

Bunun dışında kullanılan krediyi, sıfır kilometredeki motosikletler için 36 aya, ikinci el motosikletler içinse 36 aya varan vadelerle, bütçenizi zorlamadan, kolayca geri ödemek mümkündür.

Banka, “0” kilometredeki motosikletlerde KDV ÖTV dâhil fiyatının % 50’sine, “2. el” motosikletlerde ise 1 yaşa kadar kredi kullandırma imkânı sunmaktadır.

Yapı Kredi Kredi Başvurusu

QNB Finansbank Motosiklet Kredisi

Banka motosiklet kredisini, BMW, Honda, Suzuki, Harley Davidson, Yamaha, Kawasaki, Ducati, KTM, Bombardier, Polaris ve Vespa markalı ürünler kullandırmaktadır. Maksimum 48 aya kadar vade imkânı sunulmakta ve geri ödeme planı gelirinize oranla planlanabilmektedir.

QNB Finansbank Kredi Başvurusu

Bankanın kredi kullandırma oranı ise, 0 km motosikletler için, nihai fatura tutarının 50,000 TL‘ ye kadar olan kısmının %70‘i, 50,000 TL‘nin üzerinde kalan kısmın ise %50 si kadar belirlenmiştir.

2 el motosikletlerde fatura tutarı yerine motosikletin kasko değeri dikkate alınmakta olup kredilendirme oranları aynıdır.

Tüm bunların dışında, Honda, Yamaha ve Ferco markalarının bayileri üzerinden kredi başvurusu yapılabilmektedir. Koç Finans; müşterilerine 36 ay vade imkânı sunuyor.

Online motosiklet kredisi başvurunuza 30 dakika içerisinde olumlu veya olumsuz dönülüyor.

Yorum yazın