Odeabank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020Şüphe yok ki Odeabank Türkiye’nin en büyük bankalarından bir tanesi değil ancak sunduğu avantajlar, yüksek faiz oranlı vadeli hesapları ve Axess kredi kartları ile dikkat çektiği aşikar.

Bu yazımızda, her meslek grubundan müşterisine farklı avantajlar sunabilen Odeabank’ın ek hesap ürününden bahsedecek ve ek hesap başvurusu, kullanımı, detaylarını anlatacağız.

Siz de, acil paraya sıkıştığınızda ya da beklenmedik ödemeleri yapmanız gerektiğinde endişeye mahal vermeksizin Odeabank ek hesabınızı kullanarak ihtiyaçlarınızı karşılamayı isterseniz, yazımızı okumaya devam edebilir; başvuru yollarını da öğrenerek hemen başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Odeabank Ek Hesap Başvurusu

Odeabank Ek Hesap Özellikleri

Hayatın beklenmedik sürprizleri vardır ve bu sürprizler pek de hoşlanacağınız türden olmayabilir. Unuttuğunuz bir fatura, olmadık zamanlarda gelen maddi imkansızlıklar, bu sürprizlerden sadece bazıları. Bunlara ve dahasına kısa sürede çözüm bulmak isterseniz; Odeabank ek hesap hizmetinizde.

Bank’O Kart banka kartınızla kullanabileceğiniz ek hesaplar sayesinde, hesabınızda para varmış gibi, rahatlıkla ihtiyaçlarınızı karşılayabilir; dilerseniz limitiniz kadar nakit çekebilir, dilerseniz havale, EFT gibi işlemlerinizi yaparak ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kısa süreli nakit ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilen ek hesaplar, kullandığınız gün kadar faiz ödetir ve bu da bu tarz hesapların en büyük avantajlarından.

Odeabank Taksitli Ek Hesap

Ek hesap limitiniz dahilinde sunulan taksitli ek hesap da Odeabank’ın bir diğer hizmeti. Ek hesap içerisinde bulunan bu hizmet sayesinde, acil nakit ihtiyaçlarınızı limitinize binaen karşıladıktan hemen sonra, ödemelerini taksitle yapabilirsiniz.
Örneğin, yüklü bir meblağa ihtiyacınız varsa ve bunu diğer ay ek hesaba yatıramayacaksanız, bu yüklü meblağı ek hesabınızdan çekerken taksitli olarak seçim yapabilmeniz yeterli.

Taksitli ek hesapların minimum kullanım tutarı 50 TL olarak belirlenmiştir ve bu hesaplar sayesinde, her seferinde kredi başvuruları ile uğraşmadan, nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Odeabank ek hesapta taksitli kullanım halinde çekebileceğiniz maksimum tutarın var olan limitiniz kadar olduğunu da hatırlatalım.

Odeabank Ek Hesap Faiz Oranları

Ek hesap, ne kadar kullanırsanız kullanın günlük faiz ile işlem görür ve aylık akdi faiz oranı, günlük faiz oranına binaen %2,25 olarak belirtilebilir.

Dolayısıyla, 500 TL çekip iki gün sonra yatırmanız durumunda, sadece 0,90 TL faizle karşılaşırsınız. Bir aylık bir ödeme döneminde ise karşılaşacağınız faiz tutarı toplamda 14.40 TL olarak görülür.

Dolayısıyla, dilerseniz çekip bir ay boyunca ödemeyin, dilerseniz iki gün sonra yatırın, Odeabank ek hesap ürününün avantajlarla dolu olduğu ve bilinçli kullanımda sizi pek çok dertten kurtarabileceği kesin.

Odeabank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank ek hesabına başvurabilmek için en yakın Odeabank şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Maalesef, diğer bankalar gibi internet şubesinden ya da mobil şubeden başvurularınızı gerçekleştiremiyorsunuz.

Ek olarak, belli başlı belgeler de tarafınızdan istenebiliyor. Belgeleri aşağıda sizler için sırasıyla sunduk.

  • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da Pasaport.
  • Başvuru sahibi adına son üç aya ait herhangi bir kurum faturası.
  • Ticaret yapanlar için: Vergi levhası ve gelir tablosu.
  • Şirket sahipleri için: Vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve şirket hesap özeti.
  • Ücretli çalışanlar için: Maaş bordrosu ya da şirket imza sirküsü.
  • Emekliler için: Emekli maaşı hesap cüzdanı.
  • Gayrimenkulü olanlar için: Tapular ya da ilgili kira kontratları.
  • Menkul gelirleri olanlar için: Hesap cüzdanları.

Odeabank Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

Odeabank ek hesabınızı kapatmak için ise şubeye gitmenize gerek yok. Dilerseniz 444 8 444 aracılığıyla, dilerseniz internet şubesi ya da mobil şube üzerinden rahatlıkla ek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Siz de nakit ihtiyaçlarınıza kısa sürede çözüm bulmak ve sonrasında düşük faiz oranları ile bu hesabınızdan çektiğiniz bakiyeyi ödemek isterseniz; Odeabank’ın ek hesap ürünü kesinlikle çok uygun.

Yorum yazın