Odeabank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

Odeabank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

Bankacılık sektörünün hızla gelişen aktörlerinden biri olan Odeabank’ın KMH ürünü ek hesap ya da esnek hesap olarak tanımlanıyor. Odeabank ek hesap esnek hesap; nakit çekime imkan tanıyan (taksitli seçeneği de mevcuttur), harcama, ödeme ve alışveriş özellikleri bulunan bir hesaptır. Müşterinin vadesiz hesabına tanımlanır ve vadesiz hesapta bakiye bulunmadığında devreye girer. Hesaba tanımlı olsa dahi kullanılmadığı müddetçe masraf ya da faiz ödemesi gerektirmez. Odeabank kredili maaş hesabı başvurusu, faiz oranları, limiti, geri ödemesi, bloke kaldırması ve iptal işlemleri içeriğimizde detaylı olarak anlatılmıştır.

Odeabank’ın KMH ürününü kullanmak isteyen kişilerin asgari olarak şu şartlara sahip olması gerekir:

 • 18 yaşını geçmiş olmak
 • Belgelenebilir gelire sahip olmak
 • Sabit ikamet adresi bulunmak
 • Takipte ya da gecikmede kredi borcu bulunmamak
 • İcraya konu borcu bulunmamak
 • Varlık yönetim şirketlerine devrolmuş borcu olmamak
 • Kredi notunun riskli kategoride bulunmaması

Yukarıdaki şartlar Odeabank’a belge ile sunularak ek hesap başvurusu bankanın şubelerinden gerçekleştirilebilmektedir. Odeabank avans hesap başvuru sorgulama ve takip işlemleri ise yine bankanın şubelerinden; internet bankacılığından ya da 444 8 444 numaralı Odeabank İletişim Merkezi’nden yapılabilmektedir.

Odeabank Ek Hesap Başvurusu

Odeabank Ek Hesap Özellikleri

Hayatın beklenmedik sürprizleri vardır ve bu sürprizler pek de hoşlanacağınız türden olmayabilir. Unuttuğunuz bir fatura, olmadık zamanlarda gelen maddi imkansızlıklar, bu sürprizlerden sadece bazıları. Bunlara ve dahasına kısa sürede çözüm bulmak isterseniz; Odeabank ek hesap hizmetinizde.

Bank’O Kart banka kartınızla kullanabileceğiniz ek hesaplar sayesinde, hesabınızda para varmış gibi, rahatlıkla ihtiyaçlarınızı karşılayabilir; dilerseniz limitiniz kadar nakit çekebilir, dilerseniz havale, EFT gibi işlemlerinizi yaparak ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

Kısa süreli nakit ihtiyaçlarınıza çözüm üretebilen ek hesaplar, kullandığınız gün kadar faiz ödetir ve bu da bu tarz hesapların en büyük avantajlarından.

Odeabank Avans Hesap Limiti Ne Kadar Olur, Nasıl Arttırılır?

Odeabank KMH limiti her bir müşteri için ayrı ayrı olmak üzere; kişinin geliri, talep ettiği limit miktarı ve kredi skoru uyarınca bankaca tayin edilmektedir. Odeabank kredili mevduat hesabı limiti yükseltme talebi Odeabank şubelerinden, internet bankacılığından ya da Odeabank İletişim Merkezi’nden (444 8 444) verilebilir. Aynı kanallar üzerinden KMH limiti düşürme isteğinde bulunmak da mümkündür.

Odeabank Taksitli Ek Hesap

Ek hesap limitiniz dahilinde sunulan taksitli ek hesap da Odeabank’ın bir diğer hizmeti. Ek hesap içerisinde bulunan bu hizmet sayesinde, acil nakit ihtiyaçlarınızı limitinize binaen karşıladıktan hemen sonra, ödemelerini taksitle yapabilirsiniz.

Örneğin, yüklü bir meblağa ihtiyacınız varsa ve bunu diğer ay ek hesaba yatıramayacaksanız, bu yüklü meblağı ek hesabınızdan çekerken taksitli olarak seçim yapabilmeniz yeterli.

Taksitli ek hesapların minimum kullanım tutarı 50 TL olarak belirlenmiştir ve bu hesaplar sayesinde, her seferinde kredi başvuruları ile uğraşmadan, nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Odeabank ek hesapta taksitli kullanım halinde çekebileceğiniz maksimum tutarın var olan limitiniz kadar olduğunu da hatırlatalım.

Odeabank Ek Hesap Faiz Oranları

Odeabank KMH faiz oranı aylık yüzde 1,25 iken; gecikme için uygulanan faiz oranı da aylık yüzde 1,55’tir. Odeabank kredili maaş hesabından kullanılacak tutarlar için hesaplama örnekleri şu şekildedir:

 • 1650 TL’nin 10 gün kullanılması durumunda müşteriye maliyeti 8,26 TL olacaktır.
 • 1650 TL’nin 20 gün kullanılması durumunda müşteriye maliyeti 16,5 TL olacaktır.
 • 1800 TL’nin 15 gün kullanılması durumunda müşteriye maliyeti 13,5 TL olacaktır.

Odeabank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

Odeabank ek hesabına başvurabilmek için en yakın Odeabank şubesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Maalesef, diğer bankalar gibi internet şubesinden ya da mobil şubeden başvurularınızı gerçekleştiremiyorsunuz.

Ek olarak, belli başlı belgeler de tarafınızdan istenebiliyor. Belgeleri aşağıda sizler için sırasıyla sunduk.

 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da Pasaport.
 • Başvuru sahibi adına son üç aya ait herhangi bir kurum faturası.
 • Ticaret yapanlar için: Vergi levhası ve gelir tablosu.
 • Şirket sahipleri için: Vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve şirket hesap özeti.
 • Ücretli çalışanlar için: Maaş bordrosu ya da şirket imza sirküsü.
 • Emekliler için: Emekli maaşı hesap cüzdanı.
 • Gayrimenkulü olanlar için: Tapular ya da ilgili kira kontratları.
 • Menkul gelirleri olanlar için: Hesap cüzdanları.

Odeabank Ek Hesap Esnek Hesap Borç Ödemesi

Odeabank KMH geri ödemesi vadesiz hesaba para yatırmakla mümkündür. Vadesiz hesaba yatırılan tutar ek hesap borcunu direkt olarak tahsil etmekte ve faiz işleyişi o gün itibari ile son bulmaktadır. İmkanı olan müşterilerin ek hesaptan kullandıkları tutarı hesap kesim tarihini dahi beklemeden geri ödemeleri yararlarına olacaktır. Zira bu sayede faiz ve masraf işleyişi durduğundan önemli bir tasarruf sağlanacaktır.

Odeabank’ın avans hesabından kullanılan tutar en geç hesap kesim tarihini takip eden 2 haftalık süreçte ödenmelidir. Borcun tamamını ödeme gücü bulunmayan kişiler en azından asgari tutar olarak faiz ve masraf miktarını yatırmalıdırlar. Ancak borcun tamamı ödenmediği sürece gecikme faizinin (aylık yüzde 1,55) kalan borç kısmına işlemeye devam edeceği bilinmelidir.

Hesap kesim tarihinin üzerinden 2 hafta geçmesine rağmen ek hesap borcuna dair hiçbir ödeme yapılmaması durumunda söz konusu hesaba bloke tanımlanmaktadır. Bloke kaldırma işlemi hesap borcunun ödenmesi sonrasında otomatik olarak gerçekleşmektedir. 90 gün boyunca ek hesap borcuna dair bankaya hiçbir ödeme yapmayan kişilerin borçları yasal takibe alınacak ve müşterinin kredi notu çok riskli seviyesine düşecektir. İcra işlemi ile devam edecek süreçte müşterinin karşılaşacağı masraflar da artacaktır.

Odeabank KMH Kapatma Nasıl Yapılır?

Ek hesabını iptal etmek ya da kapattırmak isteyen Odeabank müşterisi öncelikle hesapta borç bakiyesi bulunuyor ise bunu ödemelidir. Borcu bulunmayan ek hesabın kapama işlemi Odeabank şubelerinden yapılabilir. Ayrıca 444 8 444 numaralı Odeabank Çağrı Merkezi kanalıyla da ek hesap kapatma talebinde bulunulabilmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Odeabank Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

Odeabank ek hesabınızı kapatmak için ise şubeye gitmenize gerek yok. Dilerseniz 444 8 444 aracılığıyla, dilerseniz internet şubesi ya da mobil şube üzerinden rahatlıkla ek hesabınızı kapatabilirsiniz.

Siz de nakit ihtiyaçlarınıza kısa sürede çözüm bulmak ve sonrasında düşük faiz oranları ile bu hesabınızdan çektiğiniz bakiyeyi ödemek isterseniz; Odeabank’ın ek hesap ürünü kesinlikle çok uygun.