Odeabank Kredi Başvurusu 2018
Odeabank Kredi Başvurusu

Odeabank’ın sunmuş olduğu önemli bankacılık ürünlerinden biri de kuşkusuz ki, kredi kullanımlarıdır. Kişilerin, hemen her türden finansal ihtiyaçlarını karşılayabilmesi ve aylık gelirine göre geri ödeme yapması, kredi ürünleri ile mümkün kılınmaktadır. Kişi, kurum, işletmeler gibi geniş çerçeveye yayılmış müşteri potansiyelli Odeabank, gelişmiş teknoloji ürünleri ile de kredi başvurularını kabul etmektedir.

Önceki yıllarda oldukça zahmetli ve uzun zamanların sonucunda başvurulan krediler,sonuç aşamasında da oldukça zahmetli olmaktaydı. Odeabank müşterilerine, şubeye gitme derdi olmadan ve son derece hızlı yanıt sistemi ile kredi başvurusunda bulunmak imkânı sunmaktadır.

odeabank kredi başvurusu

Odeabank Kredi Çeşitleri

Bireysel ihtiyaç kredileri ile tatil, sağlık, dekorasyon ya da acil ihtiyaçlar gibi konularda nakit desteği veren Odeabank, kurumsal alanda da, acil ihtiyaçları karşılamak ve nakit akışını düzenlemek amacıyla ihtiyacına göre kredi kullanma olanağı sunmaktadır.

Kurumsal kredi ürünlerinin alt dallarından, taksitli kredi, yatırım, ihracat kredileri gibi kategoriler sayesinde kurumlar en uygun olanı seçip, finansmanı iyileştirme yoluna gitmektedir. Bunun dışında KOBİ’ler içinde alternatif kredi ürünleri sunan banka, bu sayede orta ve küçük işletmeleri canlandırmış ve ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

 • Odeabank İhtiyaç Kredisi
 • Odeabank Taşıt Kredisi
 • Odeabank Konut Kredisi

Başvuru Kanalları

Odeabank, yılardır aralıksız olarak bankacılık hizmeti sunmakta ve gelişerek ilerlemeye devam etmektedir.Sunmuş olduğu düşük faizli ve uygun vadeli kredilerin yanı sıra, birçok başvuru kanalı ile de Odeabank müşterilerine kolaylık sağlamaktadır. Şube den başvuru işlemlerinin yanı sıra, onlıne ve mobil bankacılık hizmeti sunan banka,böylece ihtiyaç sahiplerine desteğini ayağına kadar götürmektedir.

Banka Şubesi İle Kredi Başvurusu
50 den fazla şube sayısı ile vatandaşa bankacılık hizmeti sunan Odeabank yine şubelerden kredi başvurusunu kabul etmektedir. Şubelerden yapılacak başvurular,tüm kredi ürünleri için geçerli olup,bazı krediler yalnızca banka şubesinden gerçekleştirilmektedir.Gerekli koşulları ve evrakları tamamlayan her vatandaş, müşteri temsilcisi aracılığı ile kredi başvurusunda bulunabilmektedir.
Sms bankacılığı İle Kredi Başvurusu
Odeabank direkt bankacılık uygulamalarından olan sms bankacılığı ile kredi başvurusu mümkün olmaktadır. Son dönemlerde kişilerin kredi başvurusunda bulunmak için sıkça kullandığı bir diğer yöntemise sms ile başvurusudur.Bunun için KREDIM yazıp boşluk bırakarak, T.C. Kimlik numaranızı yazıp 8444’e sms göndermeniz yeterlidir.

Sonuçlar ise,kısa bir değerlendirmenin ardından kişilere bildirmektedir. Ayrıca sms ile kredi başvurusunun haricinde, Odeabank bireysel ihtiyaç kredisi oranlarını kolayca öğrenebilirsiniz. Bunun için ise, KREDI yazıp boşluk bırakarak, döviz kodu (TL, USD) yazıp yine boşluk bırakarak istediğiniz ay bilgilerini yazmanız yeterlidir.

İnternet bankacılığı İle Kredi Başvurusu
Odeabank İnternet Şubesi ile dilediğiniz zaman, internet erişimi olan her yerden, kolay ve hızlı bir şekilde bankacılık işlemlerinizi ve kredi başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Bankanın resmi web sitesi üzerinden çevrimiçi başvuru formu doldurup, kısa sürede yanıt almak son derece kolay olmaktadır.
ATM ile Kredi Başvurusu
Odeabank müşterileri dilediği bir Odeabank atm‘lerinden kredi başvurusunda bulunabilirler. Banka kartlarını kullanarak yapılan başvurularda kısa sürede dönüş yapılmaktadır.

Odeabank Kredileri

Odeabank temel olarak bireysel, KOBİ, kurumsal ve ticari alanda bankacılık hizmeti vermektedir. Banka, kredi ürünlerini kendi içinde sınıflandırmış ve farklı kredi paketleri sunmuştur. Kişilere en uygun ve avantajlı paketi sunmak için zengin içerikli kredi ürünleri sunan banka, geri ödemeler hususunda her bütçeye hitap etmektedir.

Odeabank İhtiyaç Kredisi

Müşterisinin Her türden ihtiyacına ya da hayaline ekonomik destek olanOdeabank, çok çeşitli ihtiyaç kredileri sunmaktadır. Bu anlamda, nakit hazır,bireysel finansman kredisi,Odeabank PTT kredisi,eğitimkredisi ve ev tadilat kredisi ihtiyaç kredilerininalt dallarını oluşturmaktadır.

Sıklıkla tercih edilen bireysel finanssam kredisi için banka, kendinize ya da yakınınıza ait bir gayrimenkul ipoteği ile düşük faizli kredi imanı sunmaktadır.İpotek göstereceğiniz konutunuzun %80i oranında kredi imkânı sunan banka,ipoteğe alınan ev için Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırmaktadır. Bankanın ihtiyaç kredisi için diğer alternatifleri, web sitesinden rahatlıkla inceleyebilirsiniz.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

Tabloyu göremiyorsanız telefonunuzu yan çeviriniz.

Kredi Tutarı Vade Faiz Oranı Aylık Taksit Tutarı Kredi Tahsis Ücreti Aylık Maliyet Oranı Efektif Yıllık Faiz Oranı
10,000 TL 48 ay %1,35 301 TL 53 TL %1,6450 %21,6272
10,000 TL 48 ay %1,39 304 TL 53 TL %1,6931 %22,3199
10,000 TL 48 ay %1,55 317 TL 53 TL​​​​ %1,8856 %25,1271
10,000 TL 48 ay %1,59 320 TL 53 TL %1,9337 %25,8381
10,000 TL 48 ay %1,79 336 TL 53 TL %2,1743 %29,4490

*Örnek maliyet tablosu kapsamında Banka’nın yapacağı müşteri skorlaması sonrasında belirlenecek faiz oranı kredi kullandırım öncesi müşteri onayına sunulur.Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının binde beşi kadardır ve BSMV dahil gösterilmiştir. Sigorta masrafı, efektif yıllık maliyet oranı hesaplamasına dahil edilmemiş olup, kişiye göre değişmektedir. Efektif yıllık faiz oranına , kredi tahsis ücreti dahildir. Banka gelir belgesi talep etme, kampanyayı durdurma, içeriğini değiştirme, başvuruları serbestçe değerlendirme hakkına sahiptir.

Gerekli belgeler

 • Kimlik Belgesi
 • Başvuru sahibi adına, son 3 aya ait bir adet doğalgaz, elektrik, telefon ya da su faturası
 • İpotek ettirilecek gayrimenkule ait tapu fotokopisi (bireysel finansman kredisi kullanacak kişiler)
 • Gelir Belgesi
 • Serbest Meslek Sahipleri ya da Ticaret Erbabı:
 • Son yıla ait Vergi Levhası, bilanço ve gelir tablosu/ işletme hesap özeti
 • Ticaret Sicil Gazetesi/ Oda kayıt belgesi
 • Şirket Ortağı Olan Kişiler:
 • Son yıla ait Vergi Levhası, onaylı bilanço ve gelir tabloları/ işletme hesap özeti,
 • Ticaret Sicil Gazetesi/ Oda Kayıt Belgesi.

Ücretli Çalışanlar: Maaş bordrosu veya maaş yazısı ve şirket imza sirküleri

Emekliler: Emekli maaşı hesap cüzdanı veya emekli maaşının yatırıldığı banka hesabı bilgisini içeren yazı

Odeabank Taşıt Kredisi

Odeabank kişilere uygun geri ödeme koşulları ve düşük faiz oraları ile 0km ve 2. Taşıt kredisi almaya davet ediyor. 48 aya kadar vade seçeneği ile kullanabileceğiniz taşıt kredisi için,telefon bankacılığını kullanabilir ya da şubeleri ziyaret edebilirsiniz. Sadece faiz ödemeli taşıt kredisi” kullanması halinde, ilk yıl aylık taksitleriniz, sadece faiz ödemesinden oluşur.

Böylece müşteriler, eşit taksitli ödeme planına göre daha düşük taksit ödemektedir. Sadece faiz ödeme süresi, 12 ay ile sınırlı olup müşteri bazında değerlendirilmektedir. Binek araç edinimi amacıyla kullandırılacak taşıt kredilerinde, aracın fatura değeri 50.000 TL ye kadar olması durumunda %70’i 50.000 TL altında olanlar için %50 oranında kredikullandırılmaktadır. Bunun dışında alınacak araç rehin alınmakta Rehin alınacak araca, müşterimizin Kasko Sigortası yaptırması gerekmektedir.

Gerekli evraklar

Gerekli evraklar ihtiyaç kredisi ürünündeki belgelere ek olarak, Proforma Fatura olarak belirlenmektedir.

Odeabank Konut Kredisi

Kişiler hayalindeki evi almak,evini değiştirmek ya da yatırım amacıyla ev almak amacıyla Odeabank tercih edebilir. Uzun vade, düşük tak​sit seçenekleri ile vatandaşa, bütçesine uygun geri ödeme planları sunan banka,uzman kadrosu ile de güvenceli hizmet sürdürmektedir.120 aya varan vade seçenekleri ile Odeabank konut kredisi ürünleri, çeşitlilik göstermektedir.

Banka, İndirimli Mortgage, Ödeme Planını Kendin Belirle Mortgage, Merdiven Mortgage, Transfer Mortgage, Ara Ödemeli Mortgage, Ödemeye Geç Başla Mortgage, %100 Mortgage, Masraflar Dâhil Konut Kredisi, Yurtdışı Yerleşiklere Mortgage ve Ev Değiştirenlere Mortgage ürünleri ile her türden ödemeplanına hitap etmektedir. Bu sayede ev sahibi olmakta ki amacı fark etmeksizin, gerekli koşulları sağlayan her birey ev sahibi olabilmektedir.

Kredi aşaması, şubeye evrakların ulaşması sonrasında,şubelerce uzman incelemesi işleri başlatılmakta ve konutun değeri belirlenmektedir. Kredinin onaylanması halinde,Tapu işlemlerinin yapılması ve ipotek tesisinin ardından, kredi kullandığımı gerçekleşmektedir. Bunun dışında Mevzuat gereği, satın alınacak konutun uzman incelemesi değerinin en fazla %80’ine kadar Konut Kredisi kullandırılabilmekte ve 18 yaşını tamamlamış bireyler kredi kullanabilmektedir.

Not: Satın alınacak konut için, müşterilerimizin Konut Sigortası ve kanunen zorunlu olan Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırması gerekmektedir.

Gerekli belgeler

Gerekli evraklar ihtiyaç kredisi ürünündeki belgelere ek olarak, Satın alınacak konuta ait tapu fotokopisi belirlenmektedir.

Odeabank Kredi Kampanyaları

Standart kredi ürünlerinin yanı sıra, sıklıkla kampanyalı kredi ürünleri sunan banka, belirli zaman diliminde geçerli olmak kaydıyla vatandaşa, cazip teklifler sunmaktadır. Geri ödeme koşulları, faiz oranları gibi kredini temelini oluşturan etkenler, kampanya kapsamında büyük avantaj sağlamaktadır.

Yorum yazın