Odeabank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Odeabank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Müşteri talepleri doğrultusunda kredi kartlarının özelliklerini dizayn ederek müşteri portföyünü her geçen gün geliştiren Odebank kredi kartları başvuru seçenekleri de son derece geniş. Odeabank kredi kartları özellikleri nelerdir, Odeabank SMS ile kredi kartı başvurusu nasıl yapılır ve çok daha fazlası hakkında doğru bilgileri en yalın haliyle içeriğimizde bulabilirsiniz.

odeabank kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Bank’O Card Axess Kredi Kartı Başvurusu

Odebank Bank’O Card Axess’in 3 farklı çeşidi bulunmaktadır. Klasik kredi kartı Bank’O Card Axess’in yanı sıra; Bank’O Card Axess Gold ve Bank’O Card Axess Platinum müşteri gelir düzeyi ve harcama seviyesine göre tanımlanmaktadır. Her 3 kredi kartı da ortak özellik olarak; para puan kazandırmakta, taksitli alışveriş ve taksitli nakit avans kullandırmaktadır. Kampanyalardan ve indirimlerden yararlanma olanağı sunmaktadır. Bank’O Card Axess başvuru seçenekleri şunlardır:

 • 444 8 444 numaralı Odeabank İletişim Merkezi
 • Odeabank Şubeleri ve ATM’leri
 • Odeabank resmi web sitesi ve Bank’O Card resmi internet sitesi
 • Odeabank İnternet Şubesi veya Mobil Şube
 • Bunlara ek olarak Odeabank Bank’O Card Axess kredi kartı başvurusu SMS ile de yapılabilmektedir. Cep telefonlarının kısa mesaj kısmına “BANKO” yazıp, bir boşluk bıraktıktan sonra “TC Kimlik Numarası” bilgisi eklenerek 8444’e gönderilebilir.

Odeabank Private Card Kredi Kartı Başvurusu

Sahibine pek çok ayrıcalık kazandıran; kişiye özel asistan hizmeti sunan, yurt içi ve yurt dışında pek çok anlaşmalı iş yerinde indirim ve kampanyalardan yararlanma fırsatı sağlayan bir kredi kartıdır. Odeabank Private Card başvurusu Odeabank şubelerinden yapılabilmektedir.

Odeabank Bank’O Card Kredi Kartı Başvurusu

Odeabank’ın aidatszı kredi kartı ürünü Bank’O Card’dır. İnternetten alışveriş, 250 TL’ye kadar temassız alışveriş, taksitli nakit avans, ek kart çıkartma da dahil pek çok özelliği barındırmaktadır. Yıllık kart ücreti olmayan Odeabank Bank’O Card başvuru kanalları şunlardır:

 • Odeabank şubeleri
 • Odeabank ATM’leri
 • 444 8 444 numaralı Odeabank İletişim Merkezi
 • Odeabank resmi internet adresi
 • Bank’O Card resmi web sitesi
 • Odeabank Mobil Şube
 • Odeabank İnternet Şubesi
 • SMS ile Odeabank Bank’O Card başvurusu; “BANKO” bir boşluk “TC Kimlik Numarası” bilgisi yazılıp 8444’e kısa mesaj atılarak yapılabilir.

Kartlara Yönelik Faiz Oranları

Bankanın kartları için belirlemiş olduğu belirli masraf kalemlerine yönelik faiz oranlarını aşağıdaki tabloda sizler için sunduk.

Masraf AdıFaiz Oranı
Akdi Faiz Oranı%2.15
Gecikme Faizi%2.65
Nakit Avans Faizi%2.15
Limit Aşım Faiz Oranı%2.15

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Odeabank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki kredi kartlarından biri sizin için uygunsa ve Odeabank’a başvuru yapmak istiyorsanız, aşağıdaki resmi başvuru kanallarından birini kullanabilirsiniz.

İnternet Sitesi: Odeabank resmi internet sitesinde bulunan kartlar (https://www.odeabank.com.tr/tr-TR/bireysel/kartlar/Sayfalar/kartlar.aspx) sayfasında, her kredi kartı için ayrı başvuru sayfaları mevcut. Dilediğiniz kredi kartının sayfasına girdikten sonra “hemen başvur” butonunu kullanabilir ve bir dakika içerisinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Odeabank’ınBank’O kredi kartlarına başvuru yapmak için, BANKO yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızla birlikte 8444’e SMS atabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Bankacılık: Hali hazırda bir Odeabank müşterisiyseniz, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden hesabınıza giriş yaparak “başvurular” kısmına gelebilir, bu kısımdan tek tıkla kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

İletişim Merkezi: 444 8 444 numaralı Odeabank iletişim merkezi üzerinden de, dilediğiniz kredi kartına başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Şube ve ATM’ler: Son olarak, herhangi bir Odeabank şubesinden ya da ATM’sinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bank’OCard seçiminizi yaptıktan sonra ya da yapmadan önce aklınıza takılabilecek pek çok soruya aşağıda yanıt vermeye çalıştık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Kredi kartı başvuru durumunuzun ne aşamada olduğunu sorgulamanın en kolay yolu bankanın resmi internet sitesindeki sayfayı (https://www.odeabank.com.tr/tr-TR/bireysel/basvurular/Sayfalar/basvurular.aspx?qtab=basvuru-sorgulama) kullanmaktır. Bunun dışında, iletişim merkezinden de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Odeabank’a kredi kartı başvurusu yapan kişiler başvuru takip ve sorgulama işlemleri ile kurye takip işlemlerini Odeabank resmi internet sitesinden şu adımları takip ederek yapabilirler; Odeabank – Bireysel – Başvurular. Açılan ekranda TC Kimlik No ve Cep Telefonu bilgisi girilerek sorgulama ve takip yapılabilir. Başvurusu onaylanmayan kişiler için ret nedeni şunlar olabilir:

 • Findeks notunun 800 ve altında olması
 • Gecikmede ya da takipte; kredi kartı, kredi ya da KMH borcu bulunması
 • Varlık şirketlerince ya da icra dairelerince takip edilen borç bulunması
 • Farklı kredi kartı kullanılıyor ise -yeni başvurulan kredi kartının limiti de dahil olmak üzere- kartların limitleri toplamının başvurucunun aylık belgelenebilir gelirinin dört katını aşması
 • Bankaca ulaşılamayan bilgi ya da evrak olması (Gelir belgesi, ikamet bilgisi vb.)

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Odeabank kredi kartı başvuru sonucunun belirlenmesinde geçen süre kişinin Findeks notunun 1900’e yakınlığı ile doğru orantılıdır. Notu yüksek olan kişi için süre kısa, düşük olan kişi için ise “uzun” olacaktır. Başvuru sonucunun belirlenmesi ile ilgili olarak ortalama süre 1 ay şeklinde verilebilir. Müşteri istediği zaman yukarıda verdiğimiz adımları izleyerek başvuru durumunu sorgulayabilir ve takip edebilir. 444 8 444 numaralı Odeabank İletişim Merkezi’nden ya da Odeabank şubelerinden de bilgi alabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir Odeabank müşterisi olduktan sonra, kredi kartınızın limiti ile ilgili değişiklik yapmak isterseniz, bunu en kolay internet şubesi ya da mobil bankacılık ile halledersiniz. Online girişinizi yaptıktan hemen sonra, kredi kartı işlemlerinden limitinizi düzenleyebilirsiniz. Online işlemler dışında alternatif yollardan biri iletişim merkezi hattı, diğeri ise şubelerdir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Borcunuzu ödemekte zorlanıyor ve bir çözüm arıyorsanız, Odeabank kredi kartı borcu yapılandırma yoluna gidebilirsiniz. Herhangi bir Odebank şubesinde müşteri danışmanı ile görüşüp durumu anlatmanız yeterlidir.

Başvuru İptali Mümkün müdür?

Kartınızın başvuru durumu hala değerlendirilme aşamasındaysa, iletişim merkezi hattından başvurunuzu iptal edebilirsiniz. Ancak kartınız onaylandı ve yola çıktıysa, teslim aldıktan sonra iptal edebilmeniz mümkündür, zira sözleşme gereği bu kartı kabul etmiş sayılırsınız.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Odebank iletişim merkezi hattı 444 8 444, kayıp çalıntı bildirimi için en kolay yoldur. Henüz ilk seçenekte uygun tuşlamayı yaparak, müşteri operatörüne ulaşabilir ve kartınızı kullanıma anında kapattırabilirsiniz. Ayrıca, Banka Kartım Kayboldu Ne Yapmam Gerekir? adlı makalemizi de incelemenizi öneririz.

Nakit Çekim Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Odeabank’ın tüm kredi kartları için belirlemiş olduğu ortak nakit çekim ücretleri, koşullara göre değişiklik göstermektedir.

 • Yurtiçinde, Odeabank ATM’lerinden nakit çekim yaptıysanız, %3.5 + 12 TL işlem ücreti ekstrenize yansıtılır.
 • Yurtiçinde, diğer banka ATM’lerinden nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, %3.5 + 15 TL yansıtılır.
 • Yurtdışından TL olarak nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, %3.5 + 16 TL işlem ücreti ödersiniz.
 • Son olarak, yurtdışından USD para birimi ile nakit çekim yapmanız halinde %3.5 + 7 USD işlem ücreti yansıtılır.

Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir. Çekim yaparken, genellikle son ekranda BSMV dahil ekstrenize yansıtılacak bedeli görebilirsiniz.