Odeabank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020Eczacılardan doktorlara, pilotlardan avukatlara pek çok mesleğe özel teklifleri olan, ayrıcalıklı kampanyaları ile dikkat çeken Odeabank, Axess markası altında sunduğu kredi kartları ile de müşterilerini memnun etmeye devam ediyor.

Diğer köklü bankalara nazaran yeni olmasına rağmen hızlı bir yükselişle popüler bankalar arasında değerlendirilebilecek Odeabank kredi kartı başvurusu konusunda da bir hayli kolaylık sağlamakta. Bu yazımızda sizin için bilhassa bu konu hakkında bir rehber hazırlayacak, kredi kartlarını, özelliklerini, faiz oranlarını ve başvuru yöntemlerini detaylı olarak anlatacağız.

Siz de, Odeabank’ın kredi kartı ürünlerinden birine sahip olmak isterseniz, yazımızı okumaya devam ederek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

odeabank kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Bankanın sunmuş olduğu kredi kartı portföyünde, tüm ürünler Bank’O Card markası altında birleştirilmiş ve her karta yönelik ayrıcalıklı fırsat, avantajlar mevcut. Aşağıda, her birini tek tek açıkladık.

Bank’OCardAxess: Odeabank’ın Axess markası ile taçlandırdığı Bank’O Card Axess, her alışverişinizde Chip-para kazandıran, taksitli alışverişler yapabileceğiniz, acil nakit ihtiyaçlarınızda anında nakit avans çekebileceğiniz; tüm bunların yanında dönemsel kampanya ve fırsatları ile oldukça zengin bir ürün.

Bank’O Atlas Card: Atlas Global ile yapılan işbirliği sonucunda ortaya çıkan Bank’O Atlas Card, her harcamanızda Atlasmiles kazandıran ve uçuş masraflarınızı azaltan Odeabank ürünlerinden. Dilediğiniz zaman avans miles özelliğinden yararlanabileceğiniz bu kredi kartı, havaalanlarında pek çok ayrıcalığa ve konaklama, uçuş gibi sektörlerde dönemsel kampanyalara da sahip. Ayrıca, başvuru yapanlara özel tam 2000 Atlasmiles Odeabank’tan hediye.

Odeabank Private Card: Ayrıcalıklı bir Odeabank müşterisi olmak isterseniz, yurtiçi ve yurtdışı restoran, konaklama, tatil gibi harcamalarınız için özel teklifler sunan Odeabank PrivateCard tam da size göre. Size özel bir asistan ile taçandırılanPrivateCard sayesinde, hayatınızı kolaylaştırabilir, ücretsiz lounge ve havalimanı transferi hizmetlerinden de dilediğiniz zaman faydalanabilirsiniz.

Bank’O Card: Yıllık kart aidatı olmayan bir kredi kartı arıyorsanız, Odeabank kredi kartı başvurusu yaparken seçiminiz Bank’O Card’dan yana olsun! Taksitli ve tek seferde ödemeli nakit avans özelliğinden sürpriz kampanyalara, aidatsız bir kredi kartından beklenmeyecek özelliklere sahip Bank’OCard ile siz de hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz!

Kartlara Yönelik Faiz Oranları

Bankanın kartları için belirlemiş olduğu belirli masraf kalemlerine yönelik faiz oranlarını aşağıdaki tabloda sizler için sunduk.

Masraf Adı Faiz Oranı
Akdi Faiz Oranı %2.15
Gecikme Faizi %2.65
Nakit Avans Faizi %2.15
Limit Aşım Faiz Oranı %2.15

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Odeabank Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yukarıdaki kredi kartlarından biri sizin için uygunsa ve Odeabank’a başvuru yapmak istiyorsanız, aşağıdaki resmi başvuru kanallarından birini kullanabilirsiniz.
İnternet Sitesi: Odeabank resmi internet sitesinde bulunan kartlar (https://www.odeabank.com.tr/tr-TR/bireysel/kartlar/Sayfalar/kartlar.aspx) sayfasında, her kredi kartı için ayrı başvuru sayfaları mevcut. Dilediğiniz kredi kartının sayfasına girdikten sonra “hemen başvur” butonunu kullanabilir ve bir dakika içerisinde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Odeabank’ınBank’O kredi kartlarına başvuru yapmak için, BANKO yazıp boşluk bıraktıktan sonra T.C. kimlik numaranızla birlikte 8444’e SMS atabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı / Mobil Bankacılık: Hali hazırda bir Odeabank müşterisiyseniz, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden hesabınıza giriş yaparak “başvurular” kısmına gelebilir, bu kısımdan tek tıkla kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

İletişim Merkezi: 444 8 444 numaralı Odeabank iletişim merkezi üzerinden de, dilediğiniz kredi kartına başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Şube ve ATM’ler: Son olarak, herhangi bir Odeabank şubesinden ya da ATM’sinden de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Bank’OCard seçiminizi yaptıktan sonra ya da yapmadan önce aklınıza takılabilecek pek çok soruya aşağıda yanıt vermeye çalıştık.

Başvuru Durumu Nasıl Sorgulanır?

Kredi kartı başvuru durumunuzun ne aşamada olduğunu sorgulamanın en kolay yolu bankanın resmi internet sitesindeki sayfayı (https://www.odeabank.com.tr/tr-TR/bireysel/basvurular/Sayfalar/basvurular.aspx?qtab=basvuru-sorgulama) kullanmaktır. Bunun dışında, iletişim merkezinden de bilgi alabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

Bir Odeabank müşterisi olduktan sonra, kredi kartınızın limiti ile ilgili değişiklik yapmak isterseniz, bunu en kolay internet şubesi ya da mobil bankacılık ile halledersiniz. Online girişinizi yaptıktan hemen sonra, kredi kartı işlemlerinden limitinizi düzenleyebilirsiniz. Online işlemler dışında alternatif yollardan biri iletişim merkezi hattı, diğeri ise şubelerdir.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Borcunuzu ödemekte zorlanıyor ve bir çözüm arıyorsanız, Odeabank kredi kartı borcu yapılandırma yoluna gidebilirsiniz. Herhangi bir Odebank şubesinde müşteri danışmanı ile görüşüp durumu anlatmanız yeterlidir.

Başvuru İptali Mümkün müdür?

Kartınızın başvuru durumu hala değerlendirilme aşamasındaysa, iletişim merkezi hattından başvurunuzu iptal edebilirsiniz. Ancak kartınız onaylandı ve yola çıktıysa, teslim aldıktan sonra iptal edebilmeniz mümkündür, zira sözleşme gereği bu kartı kabul etmiş sayılırsınız.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

Odebank iletişim merkezi hattı 444 8 444, kayıp çalıntı bildirimi için en kolay yoldur. Henüz ilk seçenekte uygun tuşlamayı yaparak, müşteri operatörüne ulaşabilir ve kartınızı kullanıma anında kapattırabilirsiniz. Ayrıca, Banka Kartım Kayboldu Ne Yapmam Gerekir? adlı makalemizi de incelemenizi öneririz.

Nakit Çekim Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Odeabank’ın tüm kredi kartları için belirlemiş olduğu ortak nakit çekim ücretleri, koşullara göre değişiklik göstermektedir.

  • Yurtiçinde, Odeabank ATM’lerinden nakit çekim yaptıysanız, %3.5 + 12 TL işlem ücreti ekstrenize yansıtılır.
  • Yurtiçinde, diğer banka ATM’lerinden nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, %3.5 + 15 TL yansıtılır.
  • Yurtdışından TL olarak nakit çekim gerçekleştirdiyseniz, %3.5 + 16 TL işlem ücreti ödersiniz.
  • Son olarak, yurtdışından USD para birimi ile nakit çekim yapmanız halinde %3.5 + 7 USD işlem ücreti yansıtılır.

Yukarıdaki oranlara BSMV dahil edilmemiştir. Çekim yaparken, genellikle son ekranda BSMV dahil ekstrenize yansıtılacak bedeli görebilirsiniz.

Yorum yazın