Odeabank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Odeabank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Odeabank bankacılık sektörüne girdiğinden bu yana milyonlarca müşteriye erişti. Bireyselde olduğu kadar kurumsalda da öncü olan bu banka düşük faizli bireysel kredileri ile sıkça adından söz ettiriyor.

Özellikle de son zamanlardaki hızlı faiz yükselişine nazaran oldukça uygun faiz oranları ile hizmet veren bu banka yapılandırma aşamasında da müşterilerine destek vermeye devam ediyor. Odeabank kredi yapılandırma 2019 yılında da devam edecek.

Çünkü ekonomik şartların son dönemlerde oldukça kötüye gidiyor olması insanları yapılandırmaya yönlendiriyor. Ödeme güçlüğü çeken insanlar artık bankalarının kendilerine sunduğu bu kolaylıktan faydalanabiliyor.

\"Odeabank

Odeabank\’tan Kredilere Yapılandırma Desteği

Odeabank\’tan kredi çeken ancak ödemede zorluk yaşayan insanlar sıkça yapılandırma için aranıyor. Çünkü bankaların da ödeme güçlüğü çeken müşterileri için birtakım kolaylıkları bulunuyor. Bunlardan biri de yapılandırma. Odeabank\’tan kredilere yapılandırma desteği kurulduğu günden bu yana devam ediyor.

Odeabank bireyselden konuta, araçtan iş yerine kadar pek çok ürün sunuyor. Üstelik faiz oranları da müşterileri memnun edecek şekilde düşük. Ancak yine de bu ürünlerden kullanan ama ödeme güçlüğü çeken kişiler yeniden bankaya başvurabiliyor.

Normal şartlar altında her bankanın kredi kapama ürünleri bulunuyor. Ancak kişilerin kazançlı çıkabilmesi için krediyi yine çektiği bankadan kapatması önerilmektedir.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Odeabank\’ta bireysel ihtiyaç kredisinin faiz oranı yüzde 2.45. Üstelik vade seçeneği de oldukça esnek. Eğer bu bankadan 10 bin TL kredi 24 ay vadede kullanıldığında taksit sayısı 586 TL oluyor. Geriye ödenecek toplam tutar ise 14.080 TL oluyor.

Tabi tahsis ücreti de her kredili üründe olduğu gibi bunda da alınıyor. Odeabank müşterileri ihtiyaç kredisi yapılandırma için şubeye ya da müşteri hizmetlerine başvurabiliyor. Ancak bu durumda geriye kalan kredi miktarı yüzde 3\’e yakın bir faiz oranı ile yeniden hesaplanıyor.

Konut kredisi yapılandırma

Odeabank konut kredisi yüzde 2\’nin altında olan nadir bankalardan bir tanesi. Bu banka konut kredisi için yüzde 1.99 faiz oranı uyguluyor. 48 ayda kullanılan 50 bin TL kredi için aylık taksitler 1.626 TL. Toplam geriye ödenecek tutar ise 78.085 TL.

Ancak yapılandırma söz konusu olduğunda vade katılacağı için kişinin ödeyeceği faiz miktarı da otomatikman artacaktır. Bu nedenle konut kredisi yapılandırma aşamasında kişi ödeyeceği masraf ve faizi önceden banka ile konuşmalıdır.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Odeabank yüzde 2.42 faiz oranından araç kredisi veriyor. 40 bin TL kredi 36 ayda kullanıldığında 1.806 TL taksitlere sahip oluyor. Tabi ki taşıt kredisi yapılandırma imkanı Odeabank’ta da bulunuyor. Ancak yine faiz oranının artacağı unutulmamalıdır.

Odeabank Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Odeabank kredi yapılandırma faiz oranları çekilen ürüne gire değişkenlik gösteriyor. Üstelik yapılandırma faizleri her gün güncellenen faizler olduğu için her iki müşteri de aynı faiz oranı üzerinde yapılandırmadan yararlanamayabiliyor. Ancak yapılandırma faizi bankanın ürünleri için kullandığı faizden daha yüksektir. Bu konudaki en net bilgi bireysel müşteri temsilcileri tarafından kişiye iletilir.

Odeabank Kredi Yapılandırma Şartları

Bu şartların basında elbette müşterini modele güçlüğü içinde olması geliyor. Çünkü amaç zaten bu kişilerin yeniden finanse edilmesi ve aylık ödemelerin düşürülmesi. Odeabank kredi yapılandırma şartları arasında kredinin bekleyen 6 ‘dan fazla taksitinin olması da yer alıyor. 6 ‘dan az taksiti bulunan ürünler için taksitlendirme yapılmıyor.

Diğer kediler için ise yenide  yapılandırma faizi üzerinde hesaplama yapılıyor. Ardından bu hesaplamaya göre kişiye yeni bir ödeme planı çıkarılıyor. Kişi yapılandırmadan faydalanma için uygulanan yeni faizi kabul etmek durumunda.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.