Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2017
Öğrenciye Kredi

Geçmiş zamanda kredi kullanmak son derece zahmetli ve zor bir uygulama idi. Şimdiki zamanda ise özel sermayeli bankaların artması, bankalar arasında rekabete sebep olmuş ve müşteri potansiyellerini bünyesine kazandırmayı hedeflemiştir.

Hemen her yaşta nakit ihtiyacı olan kişiler, öğrencilik dönemlerinde de finansal desteğe ihtiyaç duymaktadırlar. Üniversite öğrencileri için, farklı bir şehre taşınmak, eğitim masrafları gibi giderler, aile bireylerini ekonomik olarak sarsmaktadır.

Öğrenci Kredisi

Çareyi banka kredilerinde bulan öğrenciler, kredi çekebilme ihtimallerini araştırmaktadır. Böyle bir durumda 18 yaşını tamamlamış öğrencilerin banka kredilerine yoğun talep göstermesi, bankaların öğrenci kredisi vermesine sebep olmuştur. Yani bankaların müşteri potansiyelini arttırma isteği ve öğrencilerden gelen talepler öğrenci kredilerini doğurmuştur demek yanlış olmayacaktır.

Bu anlamda eğitime destek vermeyi de planyalar bankalar, hemen her yıl öğrencilere özel kampanyalar geliştirmektedir. Diğer kredilerine oranla miktarların daha az olması da dikkat çeken bir durumdur. Genel olarak sabit bir gelirin olmaması, bankaların kredi miktarlarını düşük tutmasına sebep olmuştur.

Öğrencilerin kredilerin geri ödenmesi hususunda zorlanacaklarını düşünen bankalar, bu şekilde önlem almaktadırlar. Günümüz koşullarında ihtiyacı olan her kesime nakit desteği sunan bankalar, gerekli ön koşullarını esnek tutarak gelir belgesiz kişilere dahi kredi vermektedir.

öğrenciye kredi veren bankalar

Öğrenci Kredisi Nasıl Alınır?

Öncelikle, sadece öğrenciler olmamakla birlikte kredi kullanacak her ihtiyaç sahibinin kullanacağı kredi türüne göre bankaların kampanya ve paketlerini incelemeli ve bütçesine uygun olan bankayı tercih etmelidir. Faiz oranları ve vade seçenekleri bunlar içinde en önemli olan detaylardır.

Öğrencilerin kredi kullanabilmesi için öncelikle bankaya aylık bir gelir beyan etmesi gerekmektedir, yani geri ödemesi hususunda bankayı ikna etmek önemlidir. Part–time çalışan ya da staj yapan öğrencilerin gelir beyanı da bankalar tarafından kabul görmektedir. En az 3 ay sigortalı olma durumu da bazı bankların aradığı şartlar arasında yer almaktadır.

Öğrencilerin kredi kullanmasındaki bir diğer yöntem ise kira geliridir. Düzeli kira geliri olan ve bunun gelirini bankaya ibraz eden öğrenciler de kredi kullanabilmektedir. Herhangi bir geliri olmayan kişiler içinse üzerine kayıtlı herhangi taşınamaz bir mülkü ipotek ettirebilir, ya da kefil göstererek kredi kullanabilmektedir.

Bunların haricinde kredi kullanacak kişide aranan önemli özelliklerden biri de kredi notudur. 18 yaşını tamamlamış bir öğrencinin kredi notunun da yüksek olması gerekmektedir. Bankalar kredi kullanacak tüm müşteriler için kredi notu araştırması yapmakta ve bu oranda kredi vermektedir. Hatta bazı bankaların kredi notu yüksek olan öğrenciye direk kredi verdiği bilindik bir durumdur.

Öğrenciye Kredi Şartları

  • Aile Kefil Gösterilerek
  • Çalışıyorsanız maaş bordrosu göstererek
  • Eğitim Kredisi adı altında aileniz tarafından alınabilen kredi

Bugün bankalarda birçok farklı kredi çeşidi bulunuyor. Tatil kredisi, ihtiyaç kredisi, tüketici kredisi, ev kredisi ve araba kredisinden sonra şimdi de eğitim kredisi ön planda. Okul ücretini tek seferde ödeyemeyen öğrenciler ve aileleri için kredi imkanı sunan bankalar, her türlü okul ve eğitim giderlerinizi üstleniyor.

24 hatta 36 aya varan vade olanakları ile üniversite öğrencisine kredi veren bankalar, bu başvurularda şahsi ya da maddi teminat alıyorlar. Bu durumda, ailenizi kefil göstererek okul masraflarınız için eğitim kredisi çekebilir, yani öğrenci kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Kredi çekmek yerine daha hızlı ve kolay çözüm olan kredi kartı için Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızı okuyabilirsiniz.

Dershane masrafları ortada; son sınıf öğrencilerinin dershane masraflarını karşılamak isteyen veliler, çocuklarının üniversite sınavından sonra ortada kalmalarını istemiyorlar. Bu noktada öğrenciye kredi veren bankalar devreye giriyor.

18 yaşını dolduran herkesin başvurabileceği eğitim kredisini, İş Bankası, Akbank, Yapı Kredi, Ziraat ve HSBC gibi bankalardan alabilirsiniz. KYK’dan kredi ya da burs alan öğrencilerin burs paralarını çektikleri Ziraat Bankası ise, belirli bir burs-kredi geliri olan bu öğrencilere de kredi imkanı sunuyor.

Öğrenci Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde sosyal hayatta vatandaşa destek veren dev et, eğitim ve öğrenim hayatında öğrencilerimde destek vermektedir. Bu anlamda nakit desteklerini öğrencilerden esirgememekler birlikte ilerisi için iş yaşamında hazırlamaktadır. Bunun yanı sır bankalarda bu durum karşısında pasif kalmayarak öğrencilere, öğrenim hayatı boyunca destek vermektedir.

Şimdilerde tüm bankalar öğrencilere kredi vermektedir. Öğrencinin kredi başvurunda bulunması için gerekli belgeler olan bankadan başvuruformu nüfuscüzdanı, gelir belgesi(çalışma durumuna uygun ),eğitim belgeleri ve gerekli faturalar tamamlandığında, öğrenci kredisi veren bankalar

Bankalar yalnızca çalışan kişilere kredi satmaz. Öğrencilerin de oldukça sık paraya ihtiyacı olabilmektedir. Çalışanların kredi alma şansı öğrencilere göre çok daha yüksek olduğu halde öğrenciler de belirli şartlara tabii olarak kredi alabilmektedirler. Öğrenciye kredi veren bankaların sayısı her geçen gün artmaktadır. Günümüzde özellikle Ziraat Bankası tarafından verilen Kyk kredisi çok bilinmektedir.

Bu kredi öğrencilerin aylık masraflarını çıkarmaya yönelik olup her ay düzenli olarak bankaya yatmaktadır. 2016 yılında kyk kredisi 400 tl’dir ve okuldan mezun 2 yıl sonra yapılandırılarak da ödenebilir. Bunun dışında öğrencilerin özel teşebbüslü bankalardan bireysel olarak kredi almaları için bir birtakım şartlar söz konusudur. Öğrenci ailesini kefil göstererek bu bankalardan 10.000 tl ye varan krediler alabilmektedir.

Öğrenciye kredi veren bankalar aynı zamanda öğrenciye kredi kartı da vermektedir. Acil nakite ihtiyacı olan öğrenci bankaların nakit avans özelliklerini kullanarak bu bankalardan kredi çekebilmektedir. Nakit avans limitleri genellikle 1000-2000 tl arasında değişiklik gösterebilir. Size uygun ödeme planını seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitime destek veren önemli bankalardan biri ziraat bankasıdır. Her türlü okul, üniversite, kurs veya dershane giderinizin finansmanı için size özel eğitim kredimize hemen başvurun; 36 aya kadar vade imkânı sayesinde ihtiyaçlarınız için geleceğinize ara vermeyin.

36 aya kadar vadeli olarak, taksitli veya Kredili Mevduat Hesabı şeklinde kullandırdım yapılabilmektedir. Kredi, öğrenci / kursiyer velilerine, öğrencinin / kursiyerin bu tür eğitim masraflarını üstlenen herhangi bir aile bireyine veya düzenli ve sürekli gelir sağlayan bir mesleği var ise öğrenciye / kursiyerlere ödenebilecektir.

Kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapılmaktadır. Bankaya başvuru ise şubelerden yapılmaktadır. Bilgi almak için tıklayın.

Denizbank Öğrenci Kredisi

Denizbank eğitim gören öğrencilere destek vermektedir. Master, doktora ya da lisans eğitimi almaya hak kazanan her öğrenci Denizbank’tankredi kullanmaya hak kazanmaktadır.

Öğrencilerin büyük çoğunluğu bankaya gelir belgesi beyan edemediğinden bankalar kredi verme konusunda çekimser davranmaktadır. Denizbank 10.000 TL’ye kadar kredi kullanma imkanı sunmaktadır. Ayrıca banka.1224 ve 36 aya kadar vade seçeneği sunmaktadır.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Eğitim kredisi dendiğinde akla gelen ilk bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Diğer bankalarla olan rekabetinde ön sıralarda olmayı ve eğitim hayatına destek olmayı planlayan banka, bu anlamda bir çok kampanyaya imza atmaktadır. Eğitim Kredisi ile tüm eğitim – öğretim ihtiyaçlarınızı cazip koşullarla karşılayabilirsiniz.

Çocuğunuz özel okulda öğrenim görüyorsa, tüm özel okullar için hazırlanmış olan kredimiz ile dilerseniz okul taksitlerinizi düşük faiz avantajından faydalanarak ödeyebilir, dilerseniz eğitim ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Üstelik 100.000 TL’ye kadar ve 48 aya varan vadelerle! Düşük faizli ve cazip koşullu kredilerden size en uygun olanı seçin, rahat edin.

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi

Düşük faiz oranları ve uygun ödeme planlarıyla öğrenim hayatına destek olan bir diğer banka Türkiye iş bankasıdır. Banka öğrenciler uygun paketler sunarak, finansman desteği sunmaktadır.

Çocuğunuzun eğitim gideri gittikçe artıyor. “Eğitim masraflarının tamamını tek kalemde ödemek aile ekonomisine büyük yük” diyen banka eğitim kredisi imkanı vermektedir.

Eğitim Kredisi; öğrencilerin özel okul, üniversite gibi eğitim giderlerinin finansmanında kullanılabilir. Eğitim kredisinde ister öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge karşılığı kredi tutarını okul hesabına aktarabilirsiniz ya da fatura karşılığı krediyi nakden alabilirsiniz.

Akbank Öğrenci Kredisi

Akbank öğrencilere eğitim alanında destek verirken düşük fazi oranları ve ödemenize uygun vade planlarıyla da yardımcınız olmaktadır. Banka, anında kredi kampanyası ile de acil ihtiyaçlara hızlı çözümler getirmektedir.

 

3 yorum

  1. Cemil 3 Ocak 2016
  2. Ayka 18 Nisan 2017
    • editor 11 Mayıs 2017

Yorum yazın