Paypal nedir?

paypal_nedir

Günümüzde insanoğlu sistemin getirdiği sorumlulukları yerine getirmek için uğraşırken kendine daha az zaman ayırmaktadır. Bu zaman dilimini de daha ekonomik kullanmak adına alışveriş anlayışını daha çok e-ticaret ve alışveriş portallarını her geçen gün daha çok  benimseyip yaşamının bir parçası haline getirmiştir.

Bu da artniyetli ve yasadışı dolandırıcılık anlayışının bu tür sitelerde alışveriş yapanlara yöneldiğini söylemeliyiz. İşte burada online ödemede ki güvenlik arayışının bir sonucu olarak paypal ödeme sistemi gelişmiş ve tüm dünyada yaygınlaşan bir uygulama olmuştur. Peki nedir paypal ?

Kısaca internet üzerinden yapılan ödeme işlemlerinde kullanılan güvenli, hızlı ve basit bir ödeme sistemidir. Banka kartı veya kredi kartı kullanmadan sanal ortam üzerinden sadece e-posta sistemi ile para göndermeyi başarabildiğimiz, aynı zamanda anlaşmalı iş yerlerinde çeşitli fırsatlar sunabilen bir sistemdir.

Vurguladığımız güvenlik modeli paypal sisteminin en önemli 3 ayağından ilkini oluşturur. İkinci olarak bir e-mail adresinin bu ödeme sistemini kullanmak için yeterli olmasıdır, yani oldukça pratiktir. Paypal sisteminin global olması da üçüncü avantajını bizlere yansıtır ki bu dünyada e-ticaret sektörünün her safhasından yararlanabileceğimiz anlamına gelir. Ayrıca her ülkenin kurunu kabul edene bir ödeme sistemidir. Eğer siz de bir paypal sahibi olmak isterseniz veya mevcut bir  Paypal hesabınız varsa paypaldan banka hesabına para aktarma yazımızı da okuyarak yararlı bilgiler edinebilirsiniz.