• YARIM ALTIN
  1.477,00
  % 1,40
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0862
  % 0,32
 • € EURO
  9,7373
  % 0,62
 • £ POUND
  11,2732
  % 0,78
 • ¥ YUAN
  1,2421
  % 0,38
 • РУБ RUBLE
  0,1061
  % -0,17
 • BITCOIN/TL
  461196,299
  % 5,94
 • BIST 100
  1.392,80
  % -1,09

Paypaldan Banka Hesabına Para Aktarma

paypaldan-banka-hesabina-para-aktarma

Paypaldan para nasıl çekilir?

Paypal şuan dünya üzerinde para aktarımı için kullanılan kolay ödeme sistemlerinden sadece birisidir. Özellikle de banka hesabı ile uğraşmak istemeyenler kolay bir şekilde kredi kartlarını paypal hesaplarına ekleyebilir ve buradan harcama yapabilirler. Para harcama haricinde paypal hesabınıza gelen parayı aynı zamanda kredi kartınıza ya da eğer isterseniz, banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için hesabınızdaki para miktarının belli bir seviyede olması gerekecektir.

Örnek vermek gerekirse hesabınızda 100 Türk Lirası bulunduğu zaman, hesabınızın “ Para Çekin “ kısmına basarak kolayca bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer bir banka hesabı eklemediyseniz Hesabım> Kullanıcı Profili> Banka Hesabı Ekleyin Düzenleyin kısmına basarak bir banka hesabı ekleyebilirsiniz. Eğer daha önceden bir hesap eklediyseniz direkt “ Para Çekin ” kısmında işleme devam edebilirsiniz. Bu kısımda sizlere banka hesabına mı yoksa karta mı çekeceksiniz diye iki seçenek sunulacaktır. Bu kısımda kredi kartını seçer iseniz sizden 7,5 Türk Lirası para kesintisi yapılacaktır. Fakat eğer banka hesabınıza çeker iseniz ücretsiz olarak paranızı hesabınıza alabilirsiniz.

Banka hesabı seçeneğini seçtikten sonra karşınıza gelen ekrandaki kutucuğa aktarmak istediğiniz tutarı yazmanız yeterli olacaktır. Daha sonrasında ise “ Devam “ butonuna basabilirsiniz. Devam butonuna bastıktan sonra sizden son bir kez daha onay isteyecek ve isteğinizi işleme alacaktır. İsteğinizi işleme aldıktan sonra paranız genellikle 5 ila 7 iş günü içerisinde hesabınıza geçmektedir; ancak sürekli kullanan kişilerinde bildiği gibi genellikle 4 iş günü içerisinde para hesaba geçmektedir. Bu nedenle bu süreyi de göz önüne almanız gerekmektedir.

Ayrıca bir diğer önemli husus ise para çekme talebini iptal ettiğiniz zaman sizden ciddi bir meblağ kesinti yapılıyor. Bu nedenle para aktarma işlemini yapmadan önce tüm bilgilerinizi son bir kez daha dikkatlice kontrol etmeniz ve ona göre işleminizi onaylamanızı özellikle tavsiye ediyoruz. Tüm bu tavsiyeler dahilinde artık paypaldan paranızı kolay bir şekilde banka hesabınıza çekebileceksiniz.