Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2020

Peşinatsız Ev Kredisi Veren Bankalar 2020

Peşinatsız Ev Kredisi

Kira derdinden kurtulup kendi evinin sahibi olmak isteyen,ikinci evini almak isteyen ya da yatırım amaçlı ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaş, bankaların konut kredisine başvurmaktadır. Bilindiği gibi mortgage kredileri için bankalar, evin ekspertiz değerinin maksimum %80i oranında kredi kullandırmakta ve kalan kısmı da peşinat olarak istemektedir.

Örneğin, 200.000TL’lik bir ev için 40.000 TL peşinat istenirken 180.000TL kredi olarak kullandırılmaktadır. Ancak, elinde hiç birikmişi olmayan, borç alabilecek kimsesi olmayan, kısaca 0 peşinatla ev sahibi olmak isteyen kişi sayısı da hayli fazladır. Bu aşamada, bankalar çeşitli alternatifler geliştirmiş ve peşinatsız kişileri de ev sahibi yapmaktadır.

Peşinatsız Ev Kredisi

Peşinatsız Ev Kredisi Nedir?

Peşinatsız ev kredisi, evin ekspertiz değerinde belirlenen miktarın tamamına kredi kullanılması anlamına gelmektedir. Bankalar, vatandaşa %100 ev kredisi kullandırabilmek için bir takım koşullar ve seçenekler ön görmüş olup, koşulların sağlanması halinde evin tamamına kredi kullandırmaktadır.

Krediyle ev almak mantıklı mı?

Peşinatsız Ev Kredisi Nasıl Alınır?

Banka kurumları, her ne kadar evin değerinin tamamı için kredi kullandıracağınıbelirtse de, geri ödemler için kendini garanti altına almak istemekte ve belirli yöntemleri çerçevesinde %100 kredi kullandırmaktadır. Bunlar,

 • Evin kalana %20 lik kısmı için ihtiyaç kredisi kullanmak
 • Üzerinize kayıtlı, olan ya da olmayan bir gayrimenkulü ipotek altına aldırmak
 • Evin ekspertiz değerini yüksek göstererek.

Kimler Peşinatsız Ev kredisi alabilir?

Peşinatsız konut kredisi için gerekli koşulları sağlayan ve belirtilen yöntemlerden herhangi birini tercih eden vatandaşlar peşinatsız konut kredisi kullanabilmektedir.

Peşinatsız Ev Kredisi Alabilmek İçin Gerekli Şartlar Ve Belgeler

Konut kredisi için geçerli olan koşullar peşinatsız konut kredisi içinde geçerli olup gerekli koşulları,

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Kredi notunun yüksek olması
 • Kişinin aylık düzenli gelirinin olması
 • Merkez Bankası tarafından kara listeye alınmamış olması gerekmektedir.

Gerekli evraklar ise,

 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport fotokopisi,
 • Çalışma durumunuza göre gelir belgesi,
 • Serbest Meslek Mensupları için, bağlı oldukları meslek kuruluşundan alınan üyelik belgesi fotokopisi,
 • Satın alınmak istenen konutun tapu belgesi fotokopisi,
 • Gayrimenkul ipotek göstererek peşinatsız kredi kullanacaklar için, gayrimenkulün evrakları

Peşinatsız ev Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde birçok banka rekabet ortamından lider gelmek amacıyla peşinatsız konut kredisi vermektedir. Özel bankaların yanı sıra devlet bankaları da, devlet destekli kredi imkânını vatandaşa sunmaktadır. Peşinatsız konut kredisi veren bankaların bazıları, QNB Finansbank, Garanti Bankası, Akbank olmaktadır.

QNB Finansbank Peşinatsız Ev Kredisi

QNB Finansbank, hem sahip olduğunuz evi hem de sahip olacağınız evi teminat olarak göstererek, yeni evin ekspertiz değerine %100 göstererek peşinatsız konut kredisi hizmeti vermektedir. Peşinatsız konut kredisi için azami 180 ay vade yapılmakta ve faizler her ay için sabit olmaktadır.

Bunun dışında,Sabit faizli kredilerde kredi taksitlerinin bir ya da birden fazlasının erken ödenmesi talep edildiğinde, kalan vade 36 ayı aşmıyorsa ödenen anapara tutarının %1’ini, 36 aydan fazla ise %2’sini geçmeyecek tutarda masraf tahsil edilmektedir.

Başvuru için tıklayın.

Akbank Peşinatsız Ev Kredisi

Akbank da diğer bankalar gibi mevcut evin teminat olarak gösterilmesi koşuluyla vatandaşa %100 konut kredisi vermektedir. Sabit faizli ödemeye uygun olan kredi ürünü için,kendinize, ailenize ya da 3. bir şahsa ait ikinci bir konut ipoteği ile birlikte, satın alacağınız evin %100 üne kadar konut kredisi kullandırılmaktadır.

Başvuru için tıklayın.

Garanti Bankası Peşinatsız Ev Kredisi

Garanti Bankası, sahip olduğunuz eviniz varsa yeni almak istediğiniz ev ile ipotek ettirerek 2 ev sahibi olmanız Garanti Bankasıyla mümkün kılınmaktadır. Garanti Bankasında, yeni ev için %100 konut kredisi kullandırılmakta ve vade oranları 48 aydan 240 aya kadar uzayabilmektedir. Bankanın müşterilere sunmuş olduğu bir diğer avantaj ise, faiz oranlarının sabit ya da değişken olarak tercih edilebilmesidir.

Başvuru için tıklayın.

Diğer Bankaların Peşinatsız Ev Kredileri

Belirtilen bankaların haricinde, ZiraatBankası, Halkbank, İşBankası, Denizbank da peşinatsız konut kredisi imkânıvermektedir. Yapılan kampanyalar bankalar arsında değişkenlik göstermekte ve birçoğu peşinat için ihtiyaç kredisi imkânı sunmaktadır.

Peşinatsız konut kredisi kullanacak vatandaşın, bankaların hazırlamış olduğu kampanya paketlerini araştırması ve diğer bankalar arasında mukayese yapması daha karlı işlemler yapmasını mümkün kılmaktadır.