Senetle alışveriş yapılabilecek firmalar

Peşinatsız Senetle Beyaz Eşya Alınabilecek Firmalar

Peşinat ödemeden senetle beyaz eşya satışı yapan firmalar, belirli teminatlar karşılığında elden ödeme seçenekleri sunmaktadırlar. Peşinatsız senetle beyaz eşya alınabilecek firmalar listesi şu şekilde yapılmaktadır:

 • EVKUR
 • Öz Şanal
 • Mutlu Evim
 • Fors AVM
 • Beko
 • Arçelik

Genel olarak bilinen bu firmalar üzerinden satın alınan ürünler, senet ile geri ödeme planı sunmaktadır. Mağazaya göre değişiklik göstermekte olan bu ödeme şekilleri, müşterilerin ödeme profillerine ve gelir durumları göre belirlenmektedir.

Mağazalardan beyaz eşyanın yanı sıra küçük ev aletlerinin de taksitli şekilde alınması mümkün olmaktadır. Peşinat şartı bulunmamasına rağmen müşterilerin bir ödeme yapması durumunda taksitlendirmeler düşük faiz uygulamaları ile sunulabilmektedir.

Her mağaza için faiz uygulaması bulunmamakla beraber, ortak olarak ödeme gecikme payı uygulanmaktadır. Belirlenen ödeme tarihlerinde ödeme yapılmaması halinde başlangıçta yapılan açıklama üzerinden bir pay uygulanmaktadır.

Peşinat Ödemeden Nasıl Beyaz Eşya Alınır?

Peşinat ödemeden beyaz eşya almak, belirli mağazaların sunduğu olanaklar ile mümkün olmaktadır. Şu avantajlar ile peşinatsız taksitli alışveriş yapılabilmektedir:

 • Herhangi bir ön peşinat ödemesi talep edilmez fakat müşterinin isteğine bağlı olarak belirli bir miktarda ödeme yapılabilmektedir.
 • Genel olarak vade farkı uygulaması bulunmasa da mağaza özeline göre yapılan ekstra ödemeler bulunabilmektedir.
 • Herhangi bir kefil ya da ipotek işlemi olmadan alışveriş yapmak mümkün olmaktadır.
 • Senet ile alışveriş yapıldığı için hem müşterilerin hem de satıcıların hakları güvence altına alınmaktadır.

Bu şartların yanı sıra mağazaların kampanyalarına ve müşteri profillerine göre şartlara ekleme yapılabilmektedir. Bu şartlar içerisinde 6 aylık SGK prim ödemesi bulunduğu için yeni işe başlayanlara yönelik farklı kriterler sunulabilmektedir.

EVKUR üzerinden Senetle Alışveriş Nasıl Yapılır?

Peşinat ödemeden EVKUR üzerinden alışveriş yapmak, kredi kullanmak istemeyen vatandaşlar için farklı avantajlar sunmaktadır. EVKUR mağazalarından herhangi birisinde beğenilen ürünlerin, taksitle satın alınması belirli şartlar üzerinden mümkün olmaktadır.

Senetle alışveriş yapmak, sözleşmeli ödeme kategorisinde değerlendirilmektedir. Ödem yapılacak zaman dilimleri, ödeme miktarları, taksit sayıları gibi maddeleri içeren bu sözleşmelerin imzalanması ile ürün satışı gerçekleştirilmektedir.

Ürün almak isteyenlerin yalnızca şubeler üzerinden işlem yapmasına gerek olmamaktadır. EVKUR resmi sitesi üzerinden de istenen eşyalar seçilerek sözleşme doldurulması mümkün olmaktadır.

İnternet üzerinden alışveriş yapmak için EVKUR sistemi üzerine üyelik açılışının yapılması ve onaylanması gerekmektedir. Taksit ve ödeme seçeneklerinin onaylanmasının ardından istenen EVKUR adresine ürün teslimatı yapılabilmektedir.

Ürün satışı ile ilgili işlemlerin tamamlanması için ilgili EVKUR şubesine gidilerek imza süreçlerinin tamamlanması gerekmektedir. Burada bilgilerin doğruluğu teyit edilerek işlemler tamamlanmaktadır.

Taksit ödemeleri, ürün satışının ardından bir ay içerisinde başlatılmaktadır. Hangi tarihte ödeme yapılacağına müşterilerin karar vermesine izin verilmektedir. Ayın sabit günlerinde ödemeler tamamlanarak senetler müşterilere teslim edilmektedir.

Öz Şanal ile Senetli Alışveriş Olanakları

Öz Şanal mağazasından peşinatsız alışveriş yapmak hem internet sitesi üzerinden hem de şubelerden mümkün olmaktadır. İnternet üzerinden ürün alınması halinde şubelerden birisiyle de görüşülmesi ve güvenlik bilgilerinin doğrulanması gerekmektedir.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerde sözleşmeli alışveriş süreçleri şu şekilde işlemektedir:

 • Öz Şanal web sitesi üzerinden üyelik kaydı oluşturulmalıdır.
 • Üyelik kaydı ile belirlenen kullanıcı adı ve şifrenin yanı sıra ödeme süreçlerine ilişkin, gelir durumu gibi bilgilerinin de girilmesi gerekmektedir.
 • Bilgilerin doğruluğu için ürün teslimatından öncesinde sistem üzerinden onay durumu belirlenmektedir.

Peşinatsız senetle beyaz eşya alınabilecek firmalar içerisinde yer alan Öz Şanal firması internet üzerinden alışverişleri teşvik etmektedir. Bu sebeple internetten ürün alımına yönelik kampanyalar sunduğu bilinmektedir.

İnternet üzerinden ürün alımlarındaki en önemli konu güvenliktir. Üyelik bilgilerinin kimseyle paylaşılmaması bu sebeple önem arz etmektedir. Aksi durumda üyelik hesabı üzerinden yapılan alışverişlerin engellenmesi mümkün olmamaktadır.

İnternet alışverişlerinin yapıldığı her web sitesinde olduğu gibi bu sistemin de mağazanın gerçek sitesi olduğundan emin olunması gerekmektedir. Bu sebeple www.ozsanal.com adresinin dışındaki sitelerin kullanılmamasına özen gösterilmesi önemli olmaktadır.

Mutlu Evim Firmasından Senetli Alışveriş Nasıl Yapılır?

Mutlu Evim üzerinden peşinatsız ürün alımı, yalnızca gelir durumunu beyan edip onay alan müşterilere yönelik olmaktadır. Bunun için E-devlet sistemi üzerinden en az 6 aylık SGK prim ödemelerinin dökümün alınması gerekmektedir.

Mutlu Evim ile alışveriş yapmak isteyenlerin 6 aydan daha az bir süredir çalışması halinde taksitli bir satışa olanak sunulmaktadır. Ancak nakit ya da kredi kartı ile ödeme şekli kullanılabilmektedir.

Senetle alışveriş onayının verildiği şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Ürün alımı yapacak kişinin 26 yaşından küçük olması halinde kefil göstermesi zorunlu tutulmaktadır.
 • Mülk güvencesi ya da SGK prim dökümü anlaşma esansında beyan edilmesi gereken konulardır. Beyan edilememesi halinde senetle alışverişe izin verilmemektedir.
 • İcra takibi bulunan kişilerin tespit edilmesi halinde anlaşmaları iptal edilmekte ve gerekli yasal işlem başlatılmaktadır.
 • Maksimum 2 ay üst üste taksitlerin ödenmemesi halinde ücret tahsilatı için yasal süreçlere başvurulmaktadır.

Fors AVM Senetle Alışveriş Kriterleri

Fors AVM üzerinden senetle alışveriş kriterleri, mağazanın ve müşterinin haklarının güvence altında tutulmasına yönelik olmaktadır. Ücret tahsilatında herhangi bir problem yaşanmaması adına şu kriterlerin sağlanarak başvuru yapılması gerekmektedir:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak, nüfus cüzdanı ile belgelenmektedir.
 • T.C vatandaşı olmak zorunlu tutulmaktadır.
 • Önceki kredi kullanımlarına bağlı olarak olumsuz sicil kaydının bulunmaması gerekmektedir.
 • 55 yaş üzeri müşteriler için senetle alışveriş olanakları sunulmamaktadır.

Senetle alışveriş yapmak isteyenlerin öncelikli olarak bu kriterleri sağlamaları gerekmektedir. Gerekli kriterlerin sağlanmaması halinde müşterilerin yalnızca nakit işlemler ya da kredi kartı ile yapılan işlemler üzerinden alışveriş yapmalarına imkan sağlanmaktadır.

Senet ile yapılan alışverişlerde resmi kayıtlar tutulması sebebiyle herhangi bir usulsüzlük söz konusu olmamaktadır. Fakat bir mağduriyet yaşanmaması adına mağazalar kendi özel şartlarını da bu şekilde belirleyebilmektedirler.

Arçelik Mağazalarından Senetli Alışveriş Yapılabilir Mi?

Arçelik mağazalarından senetle beyaz eşya alışverişi, belirli şartların sağlanması halinde hiçbir peşinat ödemesine gerek kalmadan yapılabilmektedir. Bu alışverişlerde belirlenen şartlar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • 18 yaşından küçük olmayan müşteriler için senetle alışveriş olanağı bulunmaktadır.
 • Alışveriş yapacak kişilerin aktif bir şekilde çalışmaları ve bu çalışma sürecinin minimum 6 ay öncesinde başlaması gerekmektedir.
 • Kişilerin çalışmaması halinde, kefil ya da ipotek gösterimi zorunlu tutulmaktadır. Bu işlemler yasal çerçevede yapılmaktadır.
 • İnternet üzerinden yapılacak alışverişlerde de aynı durumlar geçerli olmaktadır.

Arçelik gibi beyaz eşyanın senetle alınmasının mümkün olduğu Beko mağazalarında da aynı şartlar geçerli olmaktadır. Bu şartların sağlanmaması halinde taksitli ödemeler kabul edilmemektedir.

Her iki mağazada da emekli maaşını beyan eden kişilerin herhangi bir icra takipleri bulunmaması halinde senetle alışveriş yapmalarına izin verilmektedir. Bu alışverişlerde gelir durumu beyan edilirse kefil göstermeye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Peşinatsız senetle beyaz eşya alınabilecek firmalar içerisinde bulunan Arçelik ve Beko mağazalarından diğer küçük ev aletleri ya da teknolojik cihazların da alınması aynı şartlar dahilinde mümkün olmaktadır.

Televizyon ya da mutfak gereçleri gibi ürünlerin alınması halinde de taksitlendirmeler, müşterilerin ödeme durumlarına göre olmaktadır. Müşteriler ve firma yetkililerinin kriterleri dahilinde geri ödeme planları belirlenmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.