Polisler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Polisler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Polisler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Bilindiği üzere kredi başvuruları ardından bankalar, başvuru sahibi olan kişi için kısa bir araştırma yapmaktadır. Bu aşamada dikkat edilen hususular, kişinin gelir düzeyi, kredi notu, sicil kaydı gibi durumlar olmaktadır. Aynı zamanda başvuru sahibinin ne işle meşgul olduğu, yani aylık gelirinin ne olduğu da önemli noktalardan bir tanesi olmaktadır.

Bu kıstas, kredi ön onay aşamasını etkilediği gibi, kredi miktarına da etkisi oldukça fazla olmaktadır. Bu aşamada, herhangi bir kurumda çalışan kişi ile polis memurları karşılaştırıldığında, polis memurunun daha şanslı olduğu söylenebilir.

Polisler Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Polislerin Kredi Limitleri

Son derece kutsal bir mesleği icra eden polisler, sosyal yaşamda da vatandaş için oldukça önemli olup, hayranlık duyulan kişiler olmaktadır. Aynı durumun bankalar içinde geçerli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Hem yapmış oldukları iş icabı ayrı bir yerde tutulan polisler, hem de düzenli geliri olan memur olarak bilindiğinden, bankaların değer verdiği ve kazanmak istedikleri müşterileri olmaktadır.

Ülkemizde, birçok vatandaşın ihtiyaç duyduğu nakit desteği, çoğu kez polisler içinde geçerli olmaktadır. Genel ihtiyaçlar için ihtiyaç kredisi, konut ya da araç alımları için konut, araç kredilerine doğal olarak polisler de başvuruda bulunmaktadır.

Ancak, her ne kadar polislerin yeri bankalar için de ayrı olsa da, bu grup müşterilerinde kullanabileceği krediler için maksimum oranlar yani, kredi limitleri bulunmaktadır. Bu limitler bankalar arasında değişkenlik göstermekte ve hemen her yıl bir birçok banka, polislere özel kredi kampanyaları hazırlamaktadır.

Polis Ne Kadar İhtiyaç Kredisi Çekebilir?

Aylık geliri düzenli olan ve mesleği icabı bankaların güvenini kazanmış olan polisler, bankaların düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşullarından faydalanabilmektedir. Öyle ki, Polis bakım ve yardım derneği olan Palsan üyelerine ve de eşlerine de kredi veren bankaların sayısı oldukça fazla olup, TEB bu konuda başı çekmektedir.

Polislerin ihtiyaç kredisi için maksimum limiti ise, maaşının ortalama 15 katına kadar olmakta ve 48 aya kadar ayrıcalıklı vade imkânı sunulmaktadır. Tabi bunun dışında, polisin kredi notu, ek gelir beyanı, kefil ya da ipotek gibi durumlar karşılığında kredi miktarını arttırabileceği de unutulmamalıdır.

Polis Ne Kadar Taşıt Kredisi Çekebilir?

Polis memurları için taşıt kredisinin miktarını da başta gelir belgesi olmak üzere, aracın değeri de belirlemektedir. 0 km ya da 2. El taşıtlar için kullandırılan kredi oranları bankalar arasında değişkenlik göstermektedir.

Bu anlamda X bankası fatura değeri için %60 oranında kredi kullandırırken Y bankası bu oranı %80 lere çıkartabilmektedir. Ancak, belirtildiği gibi bankalar, polis memurları için çoğu kez ayrıcalıklı davranmakta ve başvuru aşamasından sonuç aşamasına kadar her husus için üstünlük kullanmaktadır.

Polis Ne Kadar Konut Kredisi Çekebilir?

Banka kurumları kişilerin hizmetine sunduğu kredi, kredi kartı gibi ürünlerinden, cazip teklifler dâhilinde faydalanabilen polisler, konut kredileri içinde aynı ayrıcalığı görmektedir. Esnaf olan müşteri ile polis memurunun konut kredisi için başvuru yaptığı düşünüldüğünde, polisin kredi başvurusu neredeyse kesin olarak onaylanacaktır.

Üstelik polisler için standart konut kredisi şartlarının dışında, düşük faiz oranı ve 15 ile 20 yıla kadar çıkan vade imkânı sunulmamaktadır. Üstelik uzun yıllardır polis olan memurlar için, maaşının 20 katına kadar kredi kullanabildiği bilinmektedir.

Hiç Borç Yoksa Kredi Limiti Daha Fazla Olur

Bankalar, hali hazırda borcu olan ve yeni bir borç almak(kredi kullanmak) isteyen müşterileri için 2 kez düşünmektedir. Bu durum, kişilerin kredi kullanmasına engel olmasa da, kullanılacak miktarı etkileyebilmektedir ki aynı olgu, polis memurları içinde geçerli kılınmaktadır.

Kredi kartı ya da kredi borcu olan polis memuru için bankalar gelirini yeterli olmayacağını hesaba katar ve daha düşük kredi verirler. Ancak, bankaya herhangi bir borcu olmayan polis memuru, kat kat fazla kredi kullanabilmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir