Ptt Hesabından Havale/Eft Yapılır Mı?PTT Hesabından Havale/EFT Yapmak

PTT işlemleri önceki yıllarda, özellikle emeklilik maaşı çekme, fatura yatırma gibi rutin işlerin hizmetini vermiş olsa da şimdilerde bu durum, hayli değişmiş ve genişlemiştir. PTT kart da bu değişimlerin temelini oluşturmaktadır.

Bankalarda verilen kart ürünleri ile yapılabilen hemen her işlem PTT kart tarafından yapılabilmektedir. Bu durum PTT kurumuna yeni bir boyut kazandırmış ve tabir yerindeyse modern işleyiş halini almıştır. PTT kurumlarında sıra beklemeden, PTT ATM lerinden yapılabilen işlemlerin başında ise, havale ve EFT işlemleri gelmektedir. Birine para göndermek ya da hesabınıza yatırılan parayı rahatlıkla çekmeniz son derece kolay olmaktadır.

PTT’den Havale/EFT Nasıl Yapılır?

Herhangi birine PTT aracılığı ile havale yapmanın birkaç alternatifi bulunmaktadır. Bunlardan ilki ise PTT şubeleridir. Herhangi bir PTT şubesinden PTT havale formu doldurarak havale yapmanız mümkün olmaktadır. Burada gönderen ve alıcının kimlik bilgileri, adres gibi bilgiler gerekmektedir. İşlem ücreti ise miktara göre değişim göstermektedir. Bir diğer yöntem ise, onlinehavaledir. Bunun için kişilerin posta çeki hesabı olması şarttır.

Online havale işlemleri, içinde güvenlik işlemleri son derece güvenilir olmaktadır. Kişilerin son dönemlerde en sık kullandıkları bir diğer yöntem ise, PTTAtm. Lerin olmaktadır. Havale ya da EFT işlemlerinizi sıra beklemeden yapmak için, hesap bilgileriniz ve gerekli diğer bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. Son olarak PTTkurumları, PTT mobil uygulaması ile havale ve EFT işlemleri için bir başka yöntem getirmiştir

PTT’den Mobil Havale/EFT Yapılır Mı?

Gelişmiş teknolojininPTT işlemlerinde de etkili olduğunu kanıtlayan bir uygulama olan PTTmobil, kullanıcıların işlem standardını üst seviyelere taşımaktadır. Posta çeki hesabınızdan, ceptelefonlara havale (para transferi) yapmak mümkün kılınmıştır. Posta çeki hesabı, para yatırıp çekilebilen bir hesap türüdür. Banka hesabının PTT karşılığı demek yanlış olmayacaktır. Posta çeki hesabı istenilen bir PTT şubesinde nüfus cüzdanı ile kolaylıkla açılabilmektedir.

Bunun dışında bu hesabı internet ortamında aktif edebilmek için, İnteraktif Posta Çeki haline dönüştürmeniz gerekmektedir. Bu işlem ise yine şubelerden yapılmaktadır. Havaleişlemleri için ise,nicelikle interaktif posta çeki sistemine Müşteri No/TC Kimlik No ve Şifre bilgileriyle giriş cep telefonumuza geren sms şifresiyle oturum açıyoruz, ardından gelen yönlendirmeler ile işlem yapmaya devam edebilirsiniz.

PTT Havale Ücretleri ne kadar?

PTT yurtiçi hava ücretleri, aşağıda belirtildiği gibidir.

ptt havale ücretleri

Yorum yazın