QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

3 dk okuma süresi

Paraya ihtiyacınız var ancak herhangi bir şekilde kredi kartı ürünü kullanmıyor ve ek olarak kredi çekmek istemiyor musunuz? O halde gelin size bu işin kolayını anlatalım!

QNB Finansbank Ek Hesap, her an yanınızda olabilen, size özel limiti bulunan harika bir ürün. Ne kredi ne de kredi kartı yerine geçebilecek bu ürün sayesinde, hesabınıza ek olarak bir limit açılıyor ve dilediğiniz zaman bu hesaptan para çekebiliyor, nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabiliyorsunuz.

Peki, QNB Finansbank ek hesap başvurusu nasıl yapılıyor? Özellikleri neler? Bu yazımızda, sizin için oldukça ayrıntılı, harika bir rehber hazırladık!

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu

QNB Finansbank Ek Hesap Özellikleri

Finans’ın ek hesabı, her an yanınızda! Hem alışverişlerinizde hem de nakit ihtiyaçlarınızda, ATM kartınız ile işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor.

Hesabınızda para olmasına ise hiç gerek yok. Ek hesap limitiniz ne kadarsa, o kadar nakit çekim yapabiliyor ya da dilerseniz taksitli kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz.

Dilerseniz, ek hesabınızı faturalarınızda ve otomatik ödeme talimatlarınızda kullanmanız da mümkün. Bir nevi kredi kartı yerine geçebilecek ek hesaplar, bilhassa nakit ihtiyacı olanların ya da faturalarını zamanında ödemek isteyenlerim imdadına yetişen harika hizmetlerden.

QNB Finansbank Taksitli Ek Hesap

Sadece hesap sahibinin isteğine göre oluşturulan ek hesaplarda taksitli kullanım özelliği olduğunu belirtmiştik. Ancak buna dair herhangi bir ek limit bulunmadığını ve var olan limitinizle taksitli kullanım gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmakta da fayda var.

Minimum 200 TL maksimum 1000 TL tutarında taksitli kullanım gerçekleştirebileceğiniz QNB Finansbank ek hesaplarda, 2 ila 24 aya varan vade seçenekleri de mevcut.

QNB Finansbank Ek Hesap Faiz Oranları

QNB Finansbank’ta ek hesap açtırıp sonrasında kullanmaya başlarsanız, sabit faiz oranı %2,25 olarak belirlenmiş durumda. Geciktirmeniz durumunda ise aylık gecikme faizi %2,75 olarak sunuluyor. Taksitli ek hesap formatında ise maksimum kredi vadesi 24 ay ve sabit aylık faiz oranı %2,25 iken; gecikme faiz oranı yine %2,75.

Bir örnekle açıklamak gerekirse; QNB Finansbank ek hesabınızdan 500 TL kullanmanız halinde, gecikme faizine maruz kalmazsanız ve zamanında ödeme yaparsanız ödeyeceğiniz tutar 513,50 TL oluyor.

Toplam faiz tutarı 11,25 TL iken, bu tutara KKDF ve BSMV eklendiğinde 13,50 olduğunu da hatırlatmakta fayda var. Dolayısıyla, gayet hesaplı bir şekilde nakit ihtiyaçlarınıza anında çözüm bulabileceğiniz belirtilebilir.

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank ek hesap başvurusu, aşağıdaki yollarla gerçekleştirilebiliyor.

  • Şubeler: Herhangi bir QNB Finansbank şubesinden, ek hesap talebinizi yapabilmeniz mümkündür.
  • ATM’ler: Eğer bir QNB Finansbank müşterisiyseniz, hesabınıza ek olarak ek hesap talebinde bulunabilirsiniz.
  • Mobil ve İnternet Bankacılığı: Bireysel internet şubenizden Hesap menüsüne girerek, “Ek Hesap Aç” butonuna tıklayarak anında ek hesabınızı açabilmeniz mümkün. Onay almanız halinde, şubeye gitmeden, direkt olarak ek hesap limitiniz belirlenir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Çağrı Merkezi: 0850 222 0 900 numaralı Finansbank çağrı merkezinden de eğer bir Finansbank hesabınız varsa, ek hesap başvurusu gerçekleştirebilirsiniz. Onay almanız halinde şubeye gitmenize gerek kalmaz.

Son olarak, eğer bir QNB Finansbank hesabınız yoksa, şubeye gitmeden yapacağınız başvurular için öncelikle bir hesap edinmeniz gerektiğini hatırlatalım.

QNB Finansbank Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

QNB Finansbank’tan açtırdığınız ek hesabı kapatmak için yapmanız gereken tek şey; borcunuzu kapattıktan hemen sonra dilerseniz internet bankacılığından, dilerseniz mobil bankacılıktan Hesaplar menüsüne gelerek ek hesabı kapatma seçeneğine tıklamak.

Bunu yapamadıysanız, çağrı merkezinden müşteri operatörüne ulaşarak ek hesabınızı kapattırabilir ya da en yakın şubeden yardım alabilirsiniz.

Siz de nakit sıkıntısı çekiyor ya da ekstra olarak paraya ihtiyaç duyuyorsanız, başvurunuzu hemen yapın ve kısa sürede nakit sıkıntınızı düşük faiz oranları ile giderin!

Yapılan Yorumlar
Bu yazı için henüz yorum yapılmamış! İlk yorumu sen yapabilirsin.
Bir Yorum Yapın
x