QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020

QNB Finansbank’ın avans hesabı, banka müşterilerinin nakit sıkışıklığı hissettikleri durumda “hazır kredi” niteliğinde vadesiz hesaplarına tanımlı halde kullanıma hazır. QNB Finansbank ek hesap başvurusu nasıl yapılır, nasıl açtırılır, limiti ne kadardır, limit bloke kaldırma nasıl yapılır, faiz oranı kaçtır, faiz ve masraf hesaplama, asgari ödeme ve QNB Finansbank avans hesap iptali nasıl yapılır gibi pek çok merak edilen sorunun cevabı içeriğimizde verilmiştir.

QNB Finansbank kredili maaş hesabı da denilen bu bankacılık ürünü; vadesiz hesaba tanımlanan bir kredi türüdür. Müşterinin hesabında para kalmadığında devreye girmektedir; harcama yapmaya ve nakit çekmeye imkan tanımaktadır. 2 aydan 24 aya kadar taksitli nakit çekim olanağı da mevcuttur. Kullanılan meblağ kullanıldığı gün kadarıyla faiz gideri oluşturmaktadır. Hesaba tanımlı olan ek hesaptan kullanım yapılmadığında herhangi bir maliyet ile karşılaşılmamaktadır.

QNB Finansbank Ek Hesap Başvurusu

QNB Finansbank Ek Hesap Özellikleri

Finans’ın ek hesabı, her an yanınızda! Hem alışverişlerinizde hem de nakit ihtiyaçlarınızda, ATM kartınız ile işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün oluyor.

Hesabınızda para olmasına ise hiç gerek yok. Ek hesap limitiniz ne kadarsa, o kadar nakit çekim yapabiliyor ya da dilerseniz taksitli kullanım gerçekleştirebiliyorsunuz.

Dilerseniz, ek hesabınızı faturalarınızda ve otomatik ödeme talimatlarınızda kullanmanız da mümkün. Bir nevi kredi kartı yerine geçebilecek ek hesaplar, bilhassa nakit ihtiyacı olanların ya da faturalarını zamanında ödemek isteyenlerim imdadına yetişen harika hizmetlerden.

QNB Finansbank Taksitli Ek Hesap

Sadece hesap sahibinin isteğine göre oluşturulan ek hesaplarda taksitli kullanım özelliği olduğunu belirtmiştik. Ancak buna dair herhangi bir ek limit bulunmadığını ve var olan limitinizle taksitli kullanım gerçekleştirebileceğinizi hatırlatmakta da fayda var.

Minimum 200 TL maksimum 1000 TL tutarında taksitli kullanım gerçekleştirebileceğiniz QNB Finansbank ek hesaplarda, 2 ila 24 aya varan vade seçenekleri de mevcut.

QNB Finansbank Avans Hesap Faiz ve Masraf Hesaplama

QNB Finansbank avans hesabın faizi aylık yüzde 1,25 noktasında bulunmaktadır. Gecikmeye giren borca işleyen faiz oranı ise yüzde 1,55’tir. QNB Finansbank avans hesaptan kullanılacak meblağ karşısında karşılaşılacak masraflar için hesaplama örnekleri aşağıda yer almaktadır.

 • Müşteri tarafından 750 TL 30 günlüğüne kullanıldığında karşılaşılacak masraf 1,88 TL ve faiz de 9,38 TL olmak üzere toplam maliyet 11,26 TL olarak gerçekleşecektir.
 • Müşteri tarafından 1750 TL 20 günlüğüne kullanıldığında karşılaşılacak masraf 2,92 TL ve faiz de 14,58 TL olmak üzere toplam maliyet 17,5 TL olarak gerçekleşecektir.
 • Müşteri tarafından 2750 TL 10 günlüğüne kullanıldığında karşılaşılacak masraf 2,75 TL ve faiz de 13,75 TL olmak üzere toplam maliyet 16,5 TL olarak gerçekleşecektir.

QNB Finansbank Ek Hesap Başvuru ve Sorgulama

QNB Finansbank avans hesap başvurusu yapmak için banka tarafından sunulan şartlar şunlardır:

 • 18 yaşını geçmiş olmak
 • Gecikmede, yasal takipte, icrada, varlık yönetim şirketlerinde ya da hacze konu borcu bulunmamak
 • Findeks notunun kredi verilebilir düzeyde bulunması
 • Düzenli gelir sahibi olmak
 • Sabit ikamet sahibi olmak

QNB Finansbank ek hesap başvurusu için yukarıdaki koşullar bankaya resmi belge ile ibraz edilmelidir. QNB Finansbank KMH başvuru kanalları şunlardır:

 • QNB Finansbank şubeleri
 • QNB Finansbank ATM’leri
 • QNB Finansbank internet bankacılığı
 • QNB Finansbank Cep Şubesi ve
 • QNB Finansbank Telefon Bankacılığı (0 850 222 0 900)

QNB Finansbank ek hesap başvuru sorgulama işlemi de 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. QNB Finansbank kredili mevduat hesabı başvurusu SMS ile yapılamamaktadır.

QNB Finansbank KMH Limiti Arttırma

QNB Finansbank’tan ek hesap kullanmak için bankaya başvuran müşterilerin talep ettikleri limit banka tarafından; müşterinin kredi notu ve düzenli geliri dikkate alınarak değerlendirilmektedir. Müşteriye tanımlanacak ek hesap limitinin nihai kararı bankaya aittir. QNB Finansbank ek hesap limiti arttırma başvurusu; müşterinin gelirinin veya KKB notunun yükselmesi durumunda 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank Müşteri Hizmetleri üzerinden yapılabilir.

QNB Finansbank Ek Hesap Asgari Ödeme ve Bloke Kaldırma

QNB Finansbank avans hesabın borcu hesap kesim tarihinde müşteriye bildirilmektedir. Basılı ekstre ile yapılan bildirimlerde müşteriden 3 TL ücret tahsil edilirken, e-mail yoluyla alınan ekstreden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Hesap kesim tarihinde gelen ekstrede belirtilen tarihe kadar yine ekstrede görünen borç bankaya ödenmelidir. Borcunun tamamını ödeyemeyecek olan müşterinin en azından ek hesap asgari ödeme tutarını yatırması gerekir. Gerek borcun tamamı, gerekse asgari borç tutarı vadesiz hesaba para yatırılarak ödenebilir. Ek hesabın eksi bakiyede olduğu her durumda vadesiz hesaba yatırılan miktar öncelikle otomatik olarak borç bakiyesini kapatmaktadır.

QNB Finansbank KMH asgari ödeme tutarı da bankaya yatırılmaması durumunda; son ödeme tarihi ile birlikte hesaba bloke tanımlanmaktadır. Hesaptaki blokenin kaldırılabilmesi için bankaya ödeme yapılması gerekmektedir. Yapılan ödeme ile birlikte bloke kalkacak ve varsa limit, kullanıma açılacaktır. Bloke kaldırma için ekstra bir başvuruya gerek bulunmamaktadır. Gecikmede bulunan borç tutarının aylık yüzde 1,55 faiz oranıyla maliyetinin artmaya devam ettiği bilinmelidir.

QNB Finansbank Ek Hesap Nasıl Kapatılır?

QNB Finansbank kredili mevduat hesabını kapattırmak isteyen müşterilerin öncelikle varsa hesaptaki borç bakiyesini ve faizini ödemeleri gerekmektedir. Borcu bulunmayan QNB Finansbank KMH kapatma başvurusu bankanın şubelerinden ya da telefon bankacılığı üzerinden (0850 222 0 900) yapılabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.