QNB Finansbank'tan Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi

QNB Finansbank’tan Emekliler İçin İhtiyaç Kredisi 2020

QNB Finansbank’ın geniş müşteri portföyü içerisinde emekliler özel bir yer tutuyor. Emekli müşterilerine özel önem veren banka “emekli bankacılığı” adı altında pek çok hizmet sunuyor. QNB Finansbank emekli bankacılığı hizmetlerinden bankadan emekli maaşını alan ya da emekli maaşını bankaya taşıtan vatandaşlar yararlanabiliyor. Bu kapsamda cazip faiz oranları ve uygun koşullarda QNB Finansbank emekli kredisi çekilebiliyor ve uzun vadede rahatça geri ödenebiliyor.

QNB Finansbank Emekli Kredisi Özellikleri

QNB Finansbank’ın emekli kredisinden faydalanmak isteyen vatandaşların emekli maaşını QNB Finansbank’tan alması ya da maaşını diğer bankalardan QNB Finansbank’a taşıtması gerekiyor. Maaşını QNB Finansbank’a taşıtan vatandaşlar bankadan emekli promosyonu da alabiliyorlar. QNB Finansbank’tan çekilebilecek emekli kredisi özellikleri aşağıda listelenmiştir:

 • 000 liradan 50 bin liraya kadar kredi anında çekilebilir.
 • Geri ödemeler 3-60 ay vade bandında yapılabilir.
 • Ertelemeli kredi olanaklarından yararlanarak kredi geri ödemelerine 3 ay sonra başlanabilir.
 • Sabit taksitlerle kredi geri ödemeleri yapılabildiği gibi; artan, azalan, esnek ve balon taksitler ile de geri ödemeler gerçekleştirilebilir.
 • Taksit erteleme / öteleme olanağı da bulunmaktadır.
 • Cazip faiz oranlarından ve emeklilere özel diğer bankacılık hizmetlerinden yararlanmak mümkündür.

QNB Finansbank Ertelemeli Kredi Başvurusu

*QNB Finansbank Ertelemeli Kredi hakkında bilgi almak için resmi tıklamanız yeterli..

QNB Finansbank Emekli Kredisi Hesaplama

QNB Finansbank emekli kredisi faiz oranları aylık yüzde 1,09 düzeyinden başlamaktadır. Bahse konu faiz oranı kredi notu yüksek emekli müşteriler için uygulanmaktadır. Kredi notu daha düşük müşteriler için uygulanacak faiz oranı ters orantılı olarak yükselmektedir. Bu nedenle kişi özelinde tatbik edilecek faiz oranının değişebileceği ve QNB Finansbank’ın dilediği zaman faiz oranlarını güncelleyebileceği unutulmamalıdır. Aşağıda yer alan tabloda QNB Finansbank emekli kredi hesaplaması örnekleri incelenebilir.

KrediFaiz OranıTaksit TutarıGeri ÖdemeMasraflar*
12 Ay 15.000 TL1,091.358,81 TL16.305,71 TL150 TL
24 Ay 25.000 TL1,091.220,45 TL29.290,82 TL255 TL
36 Ay 35.000 TL1,091.225,25 TL44.108,99 TL455 TL
48 Ay 45.000 TL1,091.268,32 TL60.879,20 TL555 TL
60 Ay 50.000 TL1,091.207,84 TL72.470,59 TL600 TL
 • Masraflar: QNB Finansbank emekli kredisi kapsamında nakit edinecek vatandaşların hayat sigortası yaptırması gerekmektedir. Hayat sigortası prim bedeline ek olarak; kullanılan kredinin binde 5’i seviyesinde bir defaya mahsus olarak tahsil edilen kredi tahsis ücreti ve yasal kesintiler ile vergiler müşteriye “masraf” olarak yansıtılmaktadır. Tabloda yer alan masraf rakamları varsayım olup, kredi başvurucusu özelinde değişkenlik arz edecektir.

QNB Finansbank Emekli Kredisi Koşulları ve Gerekli Evraklar

QNB Finansbank’tan emekli kredisi çekebilmek için bankanın aradığı koşulları yerine getirmek gerekmektedir. Bu koşullar asgari olarak şu şekildedir:

 • Maaşını QNB Finansbank’tan almak ya da maaşını QNB Finansbank’a taşıtmak
 • Emekli yaşının 84’ü aşmaması
 • Varlık yönetim şirketlerinde, gecikmede, takipte, icra dairelerinde yahut hacizli borcu olmamak
 • Kredi notunun “riskli” ya da “çok riskli” kategoride bulunmaması
 • Farklı kredi borcu bulunan müşterilerin bütün kredilerinin toplamının yasal borçlanma limitine ulaşmaması

QNB Finansbank’tan emekli kredisi almak için gereken belgeler ise; kimlik ya da ehliyet ile adres gösterir belgeden ibarettir. Adres kayıt sisteminde güncel adresi bulunan vatandaşlar için adres gösterir belgeye de gerek yoktur. QNB Finansbank kefilsiz emekli kredisi sağlamakla birlikte; gerek gördüğü müşterilerden kefil, ek belge ya da teminat isteme hakkına da sahiptir.

QNB Finansbank Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank’tan emekli kredisi çekmek isteyen kişiler için pek çok farklı başvuru yöntemi bulunmaktadır. QNB Finansbank emekli kredisi başvuru kanalları:

 • QNB Finansbank şubeleri
 • KrediGO Uygulaması
 • QNB Finansbank internet bankacılığı
 • QNB Finansbank resmi web sitesi
 • QNB Finansbank ATM’leri
 • 0850 220 8 573 numaralı Alo Kredi hattı aranarak da QNB Finansbank’a kredi başvurusu yapılabilir.
 • Ek olarak SMS ile emekli kredi başvurusu yapmak için TC Kimlik numarasının 5030’a kısa mesaj olarak gönderilmesi yeterlidir.

Yukarıdaki kanallardan; internet bankacılığı, KrediGO uygulaması, QNB Finansbank şubeleri ile 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank telefon bankacılığından ve 0850 222 11 00 numaralı QNB Finansbank emekli bankacılığı hattından kredi takip/ sorgulama işlemleri de yapılabilir, daha detaylı bilgi alınabilir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.