QNB Finansbank Kredi Kartı Nakit Avans

QNB Finansbank Kredi Kartı Nakit Avans | 2021 |

QNB Finansbank kredi kartları; aidatsız karttan mil biriktiren karta, ParaPuan biriktiren karttan uzun vadeli taksit yapan karta kadar pek çok farklı çeşidi ile bankanın müşterilerine sunuluyor. Ayrıca QNB Finansbank kredi kartı nakit avans çekmek isteyen müşterilerin imdadına da yetişiyor. QNB Finansbank kredi kartından nakit avans nasıl çekilir, nasıl geri ödenir, erken ödeme imkanı var mıdır, QNB Finansbank nakit avans faiz hesaplama nasıl yapılır ve nakit avans limit artırımı mümkün müdür gibi pek çok sorunun detaylı cevapları içeriğimizde verilmiştir.

QNB Finansbank Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

QNB Finansbank nakit avans kullanımı bankanın şubelerinden ya da ATM’lerinden yapılabilir. Nakit avans kullanımında ATM günlük nakit çekim limitinin üzerinde işlem yapılamaz. Aşağıdaki yöntemlerden de nakit avans çekilerek QNB Finansbank vadesiz hesaba aktarılabilir ve havale, EFT, fatura ödeme, vergi ödeme vb. işlemlerde kullanılabilir.

 • QNB Finansbank müşteri hizmetleri (0 850 222 0 900)
 • QNB Finansbank internet şubesi

Ayrıca Bknz QNB Finansbank Kredi Kartı Başvurusu

QNB Finansbank Kredi Kartı Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

QNB Finansbank taksitli nakit avans limiti asgari 300 TL ve azami de 15.000 TL olarak kullanılabilmektedir. Bununla birlikte QNB Finansbank nakit avans limitinin müşterinin kredi kartı limitine dahil olduğu ve kredi kartı limitinin üzerinde taksitli nakit avans kullanılamayacağının altı çizilmelidir. Bunlara ek olarak, QNB Finansbank ATM’lerinden yapılacak nakit avans kullanımları ATM günlük para çekme limitini aşamaz.

QNB Finansbank Nakit Avans Limit Artırma

QNB Finansbank CardFinans kredi kartının nakit avans limitini yükseltmek isteyen müşterinin kredi kartı limitini yükseltmek için bankaya başvurması gerekmektedir. Zira nakit avans limiti kredi kartı limiti dahilindedir ve artırım için ayrıca bir işlem bulunmamaktadır. Kredi kartı limit artırım başvurusu da 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirilebilir. Ancak CardFinans kredi kartı limitinin şu koşullar arasında konumlanabileceği bilinmelidir:

 • Kredi kartı kullanımının ilk yılında bulunan müşteriler ancak aylık gelirlerinin 2 katına kadar limit ile kredi kartı kullanabilirler.
 • Kredi kartı kullanımının ilk yılını geride bırakan müşteriler ancak aylık gelirlerinin 4 katına kadar limit ile kredi kartı kullanabilirler.
 • İki seçenek için de geçerli olan limitin; müşterinin sahip olduğu bütün kredi kartlarının limitlerinin toplamını ifade ettiği bilinmelidir.

QNB Finansbank Kredi Kartı Nakit Avansı Kaç Taksitle Kullanılır?

QNB Finansbank taksitli nakit avans kullanımı için banka tarafından 4 farklı seçenek sunulmaktadır. Bunlar; 6 ay, 9 ay, 12 ay ve 18 aydır. Banka 6 aydan az, 18 aydan fazla ve ara dönemlerde farklı taksit seçeneklerine imkan tanımamaktadır.

QNB Finansbank Nakit Avans Hesaplama

QNB Finansbank kredi kartından taksitli nakit avans kullanacak müşterinin tabi olacağı faiz oranı aylık yüzde 1,25’tir. Buna ek olarak, müşteriye yansıyacak KKDF ve BSMV tutarları ile kredi kartı nakit çekim komisyonu bulunmaktadır. QNB Finansbank kredi kartı CardFinans taksitli nakit avans hesaplama örnekleri aşağıdaki çizelgede vadelere ve tutarlara göre yer almaktadır.

Nakit Avans Masraf + Faizler Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
6 Ay  750 TL 76,87 TL 137,81 TL 826,87 TL
9 Ay  1.500 TL 221,24 TL 191,25 TL 1.721,24 TL
12 Ay  3.000 TL 577,5 TL 298,12 TL 3.577,5 TL
18 Ay  6.000 TL 1.734 TL 429,67 TL 7.734 TL

 

Yukarıdaki maliyetlere ek olarak; kredi kartı ekstre borcunun tamamını ödemeyen müşterilerin kalan borç bakiyelerine gecikme faizi işleyeceği gözden kaçırılmamalıdır. Gecikme faizi olarak aylık yüzde 1,55 orandan ödenmemiş borç bakiyesi artış göstermeye devam edecektir.

QNB Finansbank Nakit Avans Ödeme/Erken Ödeme

QNB Finansbank kredi kartından taksitli nakit avans çeken kişinin aylık ödemesi gereken meblağ kendisine ekstre dahilinde bildirilmektedir. Nakit avans borcu ekstre borcunun içerisinde bulunduğundan; nakit avansın asgarisini ödemek isteyen kişinin ekstre borcunun asgari ödemesini yapması yeterli olmaktadır. Nakit avans asgari borç ödemesi için QNB Finansbank’a ayrıca bir başvuru ya da bildirim yapmaya gerek bulunmamaktadır.

QNB Finansbank CardFinans kredi kartından taksitli nakit avans çektikten sonra borcunu erken ödemek isteyen kişi borç meblağını ATM’den ya da QNB Finansbank şubelerinden kredi kartına yatırabilir. Akabinde 0 850 222 0 900 numaralı QNB Finansbank müşteri hizmetleri aranarak nakit avans erken kapama işlemi yapılmak istenildiği bildirilerek nakit avans borcu kapatılabilir.

Kredi kartından kullanılan nakit avans bir “kredi ürünüdür”. Dolayısıyla hemen hemen bütün bankacılık ürünlerinde bulunan “cayma hakkı” kredi kartından nakit çekiminde de bulunmaktadır. Kullanılan nakit avanstan caymak isteyen müşteri bu işlem için yukarıda verilen QNB Finansbank telefon bankacılığı numarası üzerinden banka ile iletişime geçebilir.

QNB Finansbank Kredi Kartımdan Nakit Avans Çekemiyorum!

QNB Finansbank kredi kartından taksitli nakit avans kullanamamanın pek çok farklı sebebi olabilir. Bunları sıralamak gerekirse…

 • QNB Finansbank kredi kartı nakit avans çekimine kapatılmış olabilir: Üst üste iki kez ekstre borcu ya da minimum asgari tutarı ödenmeyen kredi kartı nakit çekime kapatılmaktadır. Aynı şekilde müşteri bir takvim yılı içerisinde ekstre borcunun 3 kez sadece asgarisini öderse yine kredi kartı nakit avans çekimine kapatılmaktadır.
 • Nakit avans limitleri dışında (300 TL altında ya da 15.000 TL üzerinde) nakit çekim yapılmaya çalışılması durumunda banka tarafından taksitli nakit avans talebi onaylanmayacaktır.
 • ATM günlük para çekme limiti üzerinde bulunan tutarlar için ATM’den nakit avans kullanımı mümkün değildir.
 • Taksitli nakit avansın geri ödemesi 6 ay, 9 ay, 12 ay ya da 18 ay haricinde bir zaman dilimi belirlenmek isteniliyorsa nakit çekim yapılamaz.
 • Kredi kartı limitini aşan miktarlarda nakit avans / taksitli nakit avans çekilemez.
 • ATM’de meydana gelen anlık problemler ya da para bitmesi gibi durumlarda QNB Finansbank’ın farklı ATM’lerinden nakit avans çekilebilir.

Web\’den başvuru ve bilgi için tıklayın.