QNB Finansbank Kredi Yapılandırma

QNB Finansbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

QNB Finansbank hızla büyüyen ve ürünlerine her geçen gün yenisini katan bir banka. Üstelik müşteri portföyü en fazla olan bankalardan da bir tanesi. Verdiği uygun faiz oranları ile de adından sıkça söz ettiriyor. Ancak her bankada olduğu gibi, QNB Finansbank portföyünde de ödeme güçlüğü çeken müşterilerden söz etmek mümkün.

Yani çekilen kredilerin gecikmeye düşmesi, hem tüketiciyi hem de bankayı mağdur ediyor. Bu mağduriyetin yaşanmaması adına da bankalar çözümü yapılandırma yapmakta buluyor. Böylece çekilmiş olan kredinin vadesi uzatılıyor ve kişinin daha kolay ödeyebileceği taksitlere bölünüyor. QNB Finansbank kredi yapılandırma 2019 yılından önce de var olan bir işlem ve yapılmaya da devam etmekte.

\"QNB

QNB Finansbank’tan Kredilere Yapılandırma Desteği

Yapılandırmalar daha çok bireysel krediler için geçerli. Kalan taksit sayısı ve ödeme miktarı, bankanın güncel yapılandırma faizi ile yeniden hesaplanıyor. Tabi bu yapılandırma aşamasında krediyi 4, 5 hatta 6 yıla bölmek de mümkün. Araç ve konut kredilerinde bu sayı giderek artıyor.  QNB Finansbank’tan kredilere yapılandırma desteği verildiğinden bu yana binlerce kişi faydalanmış durumda. Özellikle de kara listeye alınmasına ramak kalmış kişiler için yapılandırma süreçleri adeta kurtarıcı rolünde.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

İhtiyaç kredisi yapılandırma, en sık yapılan işlemlerden. İhtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.43. Teminatsız kredilerde bu faiz oranı 2.89. Aylık ödemeler 1.170 ile 1.300 TL arasında değişiyor. Yani 20 bin TL kredi kullanmış ve bunu 24 aya bölmüş bir kişi, eğer daha fazla vade talep ederse, daha fazla faiz ödemek durumunda kalacaktır. Aylık ödemeler ise bin TL ve altında bir bantta seyredecektir.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

QNB Finansbank taşıt kredisi faiz oranı yüzde 2.49. 50 bin TL kredi 36 ay vadede 82.500 TL olarak geri ödenmek üzere tüketiciye veriliyor. Ancak tüketici bu kredinin aylık 2.286 TL taksitlerini ödeyemediğinde aracı rehin riski ile karşı karşıya kalıyor. Taşıt kredisi yapılandırma sonrasında taksitler 2 bin TL ve altında bir bantta seyrediyor.

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi 2.30 faiz oranı üzerinden veriliyor. QNB Finansbank bu krediler için ortalama 100 bin TL’de, 120 ay vadede aylık 3.691 TL talep ediyor. Konut kredisi yapılandırma yapmaya karar vermek ciddi bir iş. Çünkü kişi çektiği krediyi 240 aya kadar vadelendirebiliyor. Ancak bu aşamada ödenecek kredi faizi otomatikman 3’e yakın bir orandan hesaplanıyor.  Taksit sayısı az kalmış kişiler dışında, 100 aydan fazla vadede bulunan konut kredilerini taksitlendirmek ciddi faiz ortaya koyabilir.

QNB FinansbankKredi Yapılandırma Faiz Oranları

Yalnızca QNB Finansbank değil, diğer tüm bankalarda yapılandırma faiz oranları kalan vade ve miktara göre hesaplanır. QNB Finansbank kredi yapılandırma faiz oranları hesaplanırken de aynı şartlar söz konusudur. Ayrıca araç ve konut kredilerinde ayrıca bir tahsis masrafı çıkabilmektedir. Konut kredilerinde bir de yapılandırma aşamasında tahsil edilen cayma bedeli söz konusudur.

QNB Finansbank Kredi Yapılandırma Şartları

Yapılandırma için şubeye başvuru yapan kişilerin kredi geçmişleri izlenir. Zaten ödemelerinde herhangi bir pürüz bulunmayan kişilerin yapılandırma talepleri ret edilecektir. Ancak ödeme güçlüğü çektiği gecikmelerinden belli olan kişiler için yapılandırma kolaylığı sağlanacaktır.

QNB Finansbank kredi yapılandırma şartları aslında diğer bankalar ile benzerlik göstermektedir. Ayrıca kişi icralık olmadan yapılandırma için bankasına başvurmalıdır. Çünkü icralık olan krediler için herhangi bir yapılandırma süreci bulunmaz. Bu tüm bankalar için standart bir uygulamadır.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir