QNB Finansbank Sigortasız Kredi Başvurusu 2020Masrafsız krediler son zamanlarda hayli sık rağbet görüyor. Özellikle de sigorta poliçesi düzenlenmesine gerek kalmaksızın, internet bankacılığından ya da SMS yolu ile kullandırılan krediler bunlardan bazıları. Hemen her banka artık dijitalleşme anlamında farklı ürünler ile müşterilerine hizmet ediyor.

Bu bankalardan biri de QNB Finansbank. QNB Finansbank Enpara dijital şubesinden müşterilerine onlarca farklı ürün kullanma fırsatı sunuyor. Üstelik bu ürünlerin her birinin de oldukça avantajlı olduğu gerçek.

Sigortasız, kefilsiz ve masrafsız kredi sloganı ile binlerce müşteriye erişen Enpara, QNB Finansbank sigortasız kredi başvurusu yapmak isteyenleri ilgilendiriyor. 8 saat gibi kısa bir sürede onaylanan ve hesaba aktarılan bu krediler, aynı gün içinde kullanılabiliyor. 30 bin TL’ye kadar kullanılabilen bu krediler için en önemli etken de elbette KKB notu.

QNB Finansbank Sigortasız Kredi Başvurusu

QNB Finansbank Sigortasız Kredi Fırsatı

Enpara üzerinden kullanılan bu krediler 1000 TL ile 30 bin TL arasında değişmektedir. Ayrıca kredi 48 aya kadar da bölünebiliyor. Ödenecek taksit vadeye göre değişiklik gösteriyor. QNB Finansbank sigortasız kredi fırsatı sayesinde, yalnızca sigortasız kredi kullanmış olmuyorsunuz, aynı zamanda gelir belgesi ve kefil göstermeden de kredi çekmek imkânı bulabiliyorsunuz. Özellikle de sigortalı bir işte çalışmayanlar bu krediler sayesinde ihtiyaçlarını karşılayabiliyor.

Hayat sigortası yaptırma zorunluluğu bulunmayan bu kredide aynı zamanda kefil zorunluluğu da bulunmuyor. Hatta dosya masrafı gibi bir bedele katlanmak durumunda da kalmıyorsunuz. Kısacası avantajlar ile dolu bu krediden KKB notunuzun uygun olması durumunda, her koşulda faydalanabiliyorsunuz. İşte QNB Finansbank tarafından sağlanan diğer krediler;

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Bu krediler için tek bir faiz seçeneği bulunmuyor. Kişi kendi vade aralığına göre faizini belirliyor. Örneğin 12 aya kadar olan vadelerde yüzde 1.38, 13 ile 24 ay arası vadelerde yüzde 1,37, 25 ile 36 ay vadelerde ise yüzde 1.36 ve 37 ile 48 ay vadelerde de yüzde 1,35 faiz oranı uygulanıyor. Yani vade arttıkça faiz de orantılı olarak düşüşe geçiyor. İşte sigortasız ihtiyaç kredisi için örnek bir hesaplama tablosu;

Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
30.000 48 1.35 903.98 TL 43.391,26 TL

Günlük olarak ihtiyaç kredileri ile karşılaştırıldığında son derece uygun bir faiz veren Enpara, yalnızca mevcut Finansbank müşterilerini değil, tüm kredi kullanmak isteyenleri bekliyor.
Sigortasız Taşıt Kredisi

Kredi ile araç almak isteyenler zorunlu trafik sigortası ve kasko yaptırmak zorunda. Bu iki sigorta poliçesi yapılmadan bankalardan kredi çekmek mümkün olmuyor. Hatta ferdi kaza poliçesi ve kredili hayat sigortası da yine taşıt kredilerinde yapılan poliçelerden.

QNB Finansbank hem 0 km, hem de 2. El araçlara oldukça uygun faizli taşıt kredisi veriyor. Sigortasız taşıt kredisi dendiğinde tüketiciler ne yazık ki böyle bir ürün bulamıyorlar. İşte QNB Finansbank taşıt kredisi için hazırlanmış bir tablo;

Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
50.000 60 2.39 1.756 TL 105.612 TL

Sigortasız Konut Kredisi

Konut kredisi kullananlar bilirler ki, sigortasız konut kredisi kullanmak mümkün değildir. Çünkü konut sahibi olmak için yaptırılması zorunlu bazı sigorta poliçeleri vardır. DASK bu poliçelerden biridir. Dolayısıyla bankalar bu zorunlu sigorta poliçeleri hazırlanmadan konut kredisi kullandırmazlar.

Zaten konut kredileri vadeleri 10 yıl, 20 yıl devam eden kredilerdir. Dolayısıyla bu uzun süreç içerisinde konut kredisi sigortaları tekrarlanır. İşte QNB Finansbank için konut kredisi hesaplama tablosu.

Konut Kredisi Hesaplama
Kredi tutarı Vade sayısı Faiz oranı Taksit tutarı Toplam ödeme
100.000 120 1.88 2.105 TL 253.953 TL

QNB Finansbank Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Binlerce kişi QNB Finansbank Sigortasız Kredi Nasıl Alınır sorusunu yöneltiyor. Aslında QNB Finansbank’taki kredi prosedürleri diğer bankalar ile aynıdır. Yalnızca Enpara masrafsız, kefilsiz ve gelir belgesiz krediyi kullanmak için Enpara müşterisi olmanız gerekmektedir. Bunu yapmak için Enpara müşteri hizmetlerini arayabilir ya da en yakın QNB Finansbank şubesi ile görüşebilirsiniz.

Düzenli ödemeler yapıyor olmanız ve iyi bir KKB notuna sahip olmanız durumunda bu kredilerden faydalanabilirsiniz. Ayrıca herhangi farklı bir bankada çok yüklü kredi kartınızın ya da yeni kullanışmış kredinizin de olmaması gerekiyor.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Sigortasız kredi almak için bankanın dijital platformu kullanılmalıdır. Çünkü başvuru bu kanaldan yapılmaktadır. Eğer Enpara kullanılmıyor ise kısa bir süre içinde, telefon bankacılığından kullanıcı kodu ve şifre öğrenilebilir.

Sigortasız kredi alma şartları arasında iyi bir kredi skoruna sahip olmak şart. Bu krediler ön onaylı şekilde verildikleri için KKB notunun önemi oldukça büyüktür. Zaten KKB notu yeterli olmayan kişilerin başvuruları anlık olarak red edilir.

Yorum yazın