Bankaların Ramazan Bayramı Kredileri ve Başvuruları 2020Ramazan Bayramı yaklaşıyor ve Türkiye’de bulunan pek çok banka, bu bağlamda kredi ürünlerine özel faiz ve geniş vade seçenekleri sunmaya başladı bile. Peki siz, bu Ramazan Bayramı’nda, düşük faizler ve yüksek vade seçenekleriyle kredi alarak, tatilinizi ya da belli ihtiyaçlarınıza dair harcamalarınızı kolayca yapmak istemez misiniz?

Bu yazımızda, bankaların Ramazan Bayramı kredileri hakkında ayrıntılı bilgiler verecek, başvuru yollarından ve tekliflerden bahsedeceğiz.

Siz de, bayram dolayısıyla sunulan bu cazip ürünlerden yararlanmak istiyorsanız, yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Bankaların Ramazan Bayramı Kredileri ve Başvuruları

Ramazan Bayramı Kredisi

Türkiye’nin pek çok önde gelen bankası tarafından sunulan Ramazan Bayramı kredisi ürünleri, aslına bakarsanız ihtiyaç kredileri kategorisinde değerlendiriliyor. İhtiyaç kredileri, özelleştirilen tekliflerle yepyeni fırsatlarla sunuluyor.

Bu bağlamda, eğer nakde sıkıştıysanız ya da bu bayramda, şöyle güzel bir tatil yapayım diyenlerdenseniz, bankaların özel tekliflerinden yararlanarak, rahat ödeme koşulları sayesinde sıkıntılarınızdan arınabilirsiniz. Aşağıda, sizler için Garanti, İş Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın sunmuş olduğu Ramazan Bayramı Kredisi teklifleri hakkında bilgilendirmelerde bulunacağız.

Garanti Bankası Bayram Kredisi

Geçtiğimiz yıl, %1.49’dan başlayan faiz oranları ile bayram kredisi teklifi sunan Garanti Bankası bayram kredisini bu yıl da güncellenmiş biçimde sunuyor. Faiz oranları elbette biraz daha farklı, ancak Garanti bayram kredisi ürününün faiz oranlarından bağımsız, 60 aya kadar vade seçeneği ve dosya masrafsız gibi avantajları mevcut.

2019’da, Garanti Bankası bayram kredisini 100.000 TL’ye kadar kullanabilmektesiniz. 100.000 TL’lik bir kredi için faiz oranı %2.19 olarak sunulurken, 60 ay vade seçeneği teklif edilmekte. Bankadan 10.000 TL tutarında kredi çekmek isterseniz, 60 ay vade seçeneği ile faiz oranı %2.41 olarak belirlenmiş durumda.

Başvuru için tıklayın.

İş Bankası Bayram Kredisi

Türkiye İş Bankası bayram kredisi ürünü, 2019’da da kredi ihtiyacı olanları sevindirecek türden. Bakıldığında, Ramazan Bayramı’na özel olarak, İş Bankası tarafından eşit ödemeli olarak %2.20 faiz oranı ile kredi çekebilmektesiniz.

Bankanın 36 aya kadar vade seçeneği mevcut. Örneğin, 10.000 TL çekmeniz halinde, dosya masrafı ile birlikte toplam ödeyeceğiniz tutar 15.668 TL oluyor ve bunu 36 ay süresince, ayda sadece 434 TL olarak ödeyebiliyorsunuz.

Başvuru için tıklayın.

Halkbank Bayram Kredisi

Özellikle hızlı kredi ürünü ile hem müşterilerine hem de ihtiyaç sahiplerine kolayca kredi verebilen bankalardan bir tanesi olan Halkbank bayram kredisi ürünü ile de dikkat çekiyor.
İhtiyaç kredisi bağlamında, bayram kredisi ürünlerinizi tam 60 ay vade ile alabiliyorsunuz. Bankanın 2019 için sunmuş olduğu faiz oranı, vade seçenekleri ve tutara göre değişkenlik gösterse de, %2.15’ten başlıyor. Dolayısıyla, 10.000 TL çekmeniz halinde, 60 ay vade ile Halkbank’a aylık sadece 329 TL ödeyerek sıkıntılarınızdan kurtulabiliyorsunuz!

Başvuru için tıklayın.

Vakıfbank Bayram Kredisi

Geleneksel Bayram Kredisi ürünü ile yıllardır ihtiyaç sahiplerine düşük faiz oranları ile krediler sunabilen Vakıfbank, bu yıl da en düşük faiz oranını sunan bankalardan biri. Bakıldığında, Vakıfbank bayram kredisi, 60 aya kadar vade seçeneği ve %1.87’den başlayan faiz oranları ile verilebiliyor.

Dolayısıyla, bankadan çektiğiniz 15.000 TL’yi ayda sadece 457,39 TL ödeyerek, 60 ay vade seçeneği ile alabiliyorsunuz.

Başvuru için tıklayın.

Ziraat Bankası Bayram Kredisi

Düşük faizli bayram kredisi sunan bir diğer banka da, Ziraat Bankası. Bakıldığında, Ziraat Bankası bayram kredisi, %1.9’dan başlayan faiz oranları ve 60 ay vade seçeneği ile verilebiliyor. Örneğin, 10.000 TL bayram kredisi alarak, aylık sadece 307,51 TL ödeyebilir ve tatil masraflarınızı ya da maddi sıkıntılarınızı kolayca aşabilirsiniz.

Başvuru için tıklayın.

Ramazan Bayramı Kredisi Nasıl Alınır?

Bayram kredisi almak için yapmanız gereken şey oldukça basit. Yukarıdaki bankalardan herhangi birinin müşterisiyseniz, online işlemlerden, internet üzerinden ya da cep telefonunuzdan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer seçtiğiniz bankanın müşterisi değilseniz, yapmanız gereken şey, telefon bankacılığı ile operatöre bağlanarak onunla görüşmek ya da en yakınınızdaki şubeye gitmek.

Yalnızca kimliğinizle, eğer büyük bir miktar kredi talep etmeyecekseniz, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kimler Bayram Kredisi İçin Başvuru Yapabilir?

Bayram kredisine dileyen herkes başvuru yapabilir, ancak özellikle meslek sahipleri, sigortalı çalışanlar ve kamu personellerinin bu tarz kredileri daha kolay alabildikleri aşikâr. Dolayısıyla, bilhassa yüksek tutarlarda kredi talep ediyorsanız, bir yerde uzun süredir çalışıyor olmak büyük bir avantaj. Bunun yanı sıra, sizden kefil talep edebilirler.

Bayram Kredisi Alabilmek için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Yukarıdaki bayram kredisi teklifleri ya da diğer bankaların tekliflerine başvuru yapmak oldukça basit, ancak belli şartların bulunması da elzem. Bunları, sizler için aşağıda sıraladık.

  • Hali hazırda bir kredi borcunuz varsa ve ödemekte zorluk çekiyorsanız, kredi başvurunuzun reddedilmesi muhtemel.
  • Başvuru şartlarından bir diğeri de, kredi notunuz. Hemen her başvuruda, kredi notunuz mutlaka incelemeye alınmaktadır.
  • Eğer başvuracağınız bankanın uzun süreli müşterisiyseniz, kredi almanız oldukça kolaydır.
  • Yukarıda da belirttiğimiz gibi, özellikle yüksek tutarlı kredi taleplerinde, sizden kefil talep edebilirler.

Ramazan Bayramı Kredisi Faiz Oranları Nasıl?

Bankaların Ramazan Bayramı kredileri 2019’da faiz oranları açısından hiç şüphesiz pek çok müşteriyi memnun etmeyebilir. Çünkü, 2018’e nazaran çok daha yüksekler. Sizin için sunduğumuz yukarıdaki tekliflerden en iyisi, şu an için Vakıfbank ve Ziraat Bankası bayram kredisi gibi görünüyor. Genel hatlarıyla, faiz oranlarının %1.8’den başlayıp %2.9’lara kadar çıktığı belirtilebilir.

Yorum yazın