Sanal kart nasıl oluşturulur? Detayları nelerdir?

Sanal kart nasıl oluşturulur? Detayları nelerdir?

Sanal kartın faydalarından yararlanmak ve sanal kart oluşturmak için öncelikle bir kredi kartınızın olması gerekmektedir. Eğer kredi kartınız var ise aynı zamanda bir sanal kart oluşturmanızda mümkündür. Yapı Kredi Bankasından bir kredi kartı aldığınız zaman size gelen kart bilgileri arasında sanal kartınızın bilgileri de verilmektedir. Böylece tekrardan sanal kart açtırmanıza ya da oluşturmanıza gerek kalmamaktadır.

İnternet bankacılığına girerek kontrol panelinize ulaşabilir ve buradan kolay bir şekilde sanal kartınıza anlık olarak para aktarabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sanal kartınızda da tıpkı normal kredi kartı gibi 16 haneli rakam, cvc2 numarası ve son kullanma tarihi bulunmaktadır. Tüm bu bilgileri alışveriş yapacağınız siteye girerek normal kredi kartı ile alışveriş yapıyor gibi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Peki, kredi kartı almadan sanal kart oluşturmak mümkün müdür?

Evet, şuanda Garanti Bankası kredi kartınız olmasa da sizlere bir sanal kart oluşturma imkânı sunmaktadır. Garanti Bankasından açtıracağınız bir hesap ile internet bankacılığınızdan sanal kart oluşturabilir ve alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Herhangi bir kredi kartınız olmadan sanal kart oluşturmak için Garanti Bankasını tercih edebilirsiniz. Fakat bu seferde Garanti Bankasının yüksek hesap işletim ücreti ile karşı karşıya kalacaksınızdır. Bunun içinde iki adet otomatik ödeme talimatı vermeniz yeterli olacaktır. Bu talimatlar ile 6 ayda bir alınan 58 Türk Lirasından kurtulmuş olacaksınız. Böylece de bu bankanın sunmakta olduğu birçok şeyden yararlanabilirsiniz. Özellikle de sanal kart hizmeti bizlere çok ciddi yardımlar sunmaktadır.

Örneğin kredi kartı alacak bir geliriniz yok ise ve bir karta ihtiyacınız var ise Garanti Bankasından bir hesap açtırabilir ve kolayca bir kredi kartınız var gibi alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Sadece alışveriş yapacağınız zaman internet bankacılığına girmeli ve sanal kartınıza para aktarımı yapmalısınız. Aynı zamanda şunu da belirtmeliyiz ki, hesabınızda her daim bir miktar para bulundurmalısınız. Maalesef kredi kartı gibi sabit bir paranız bulunmuyor. Kısaca toplamak gerekirse banka kartı gibi hesabınızdaki para kadar bir harcama yapabilirsiniz. Fakat kredi kartı olarak göründüğünü için sadece kredi kartı ile ödeme alan sitelerden kolayca alışveriş yapmanız için gereklidir.