Şekerbank Borç Transfer Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020

Şekerbank Borç Transfer Kredisi Başvurusu ve Detaylar 2020

Birden fazla bankaya kredi, ek hesap borcu ve kredi kartı borcu gibi borçlarınız varsa Şekerbank’tan alacağınız borç transfer kredisi ile tüm borçlarınızı Şekerbank çatısı altında toplayabilir ve ödeme planınızı oluşturabilirsiniz.

Şekerbank Borç Transfer Kredisi

Şekerbank Borç Transfer Kredisi

Diğer bankalardaki Bireysel Kredi, Kredi Kartı, Kredili Mevduat Hesabı borçlarınızı Şekerbank Borç Transferi Kredisi ile kapatıp, sadece Şekerbank’a borçlanarak ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi üst limiti 100.000TL, kredi vadesi minimum 3 ay, maksimum 36 aydır.  Örnek tablo 10.000 TL baz alınarak oluşturulmuştur. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının 0,5%’i kadar olup, bir defaya mahsus alınır. Tablodaki kredi tahsis ücretine 5% oranındaki BSMV dahil edilmemiştir.

Kredi Tutarı (TL)Kredi Vadesi (Ay)Aylık Faiz Oranı (%)Aylık Taksit Tutarı (TL)
10.000362,42%451,50

Şekerbank Borç Transfer Kredisi Özellikleri

Şekerbank’tan borç transfer kredisi çekmeyi düşünüyorsanız bankanın size sunduğu kredinin özellikleri şu şekildedir:

  • Maksimum kredi tutarı olarak 100.000 TL’ye kadar borç transferi kredisi çekmeniz mümkündür.
  • Borç transferi için öngörülen faiz vb. konular durumunuza göre değişiklik gösterebilmektedir. Net tüm masraf, faiz, komisyon ve ücret hakkındaki bilgi başvurunuzun ardından Şekerbank tarafından size iletilecektir.
  • Bankanın sunduğu borç transferi kredisinin vade süresi 3 – 36 ay arasında olup %2,42 oranında faiz ile kredi çekebilirsiniz.
  • Banka kredinin tahsisi için ayrıca sizden bedel almaktadır. Bu tutar kredi tutarının %0,5’i tutarındadır. Örneğin 100.000 TL kredi için 500 TL bedel alırken 10.000 TL tutarındaki bir kredi için 50 TL tahsis ücreti almaktadır.
  • Bu krediyi bireysel kredi, kredili mevzuat hesabı ve kredi hesaplarınız için çekebilir ve borçlarınızı kapatarak sadece Şekerbank’a borçlanarak ödemelerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Borç Transfer Kredisi Faiz Oranları ve Kredi Hesaplama

Şekerbank kullanıcılarına özgür tarifeler içerisindeki tarifelerden en az “Aylık Eko Paketi” alan kullanıcıları için %2,42 faiz oranı imkanı sağlamaktadır. Eğer tarifeniz Aylık Eko Paketi’nden farklı ve daha düşük tutarlı bir paketse bu durumda bankanın size sunduğu faiz oranı değişecektir.

Örnek Borç Transferi Kredisi Hesaplama: Şekerbank’tan borç transferi kredisi çekmeyi düşünüyorsanız tahmini bir kredi tutarından ne kadar ödeme yapacağınızı hesaplayalım. Eğer 10.000 TL tutarında kredi çekerseniz ve ödeme süresi olarak maksimum süre olan 36 ay vadeyi tercih ederseniz bu durumda sizden 50 TL tahsis ücreti alınacaktır. Aylık %2,42 faiz oranından aylık 451,5 TL ödemeniz gerekecektir.

Borç Transfer Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

Şekerbank borç transfer kredisi başvurunuzu pek çok yolla yapabilirsiniz:

  1. Çağrı Merkezine Ulaşma: 0850 222 78 78 numaralı telefon numarasından Şekerbank çağrı merkezine ulaşabilir ve kayıt oluşturabilirsiniz. Kaydınız oluşturulduktan sonra gerekli belgeler ile birlikte şubeye gidebilirsiniz.
  2. Mesaj Atma: Tüm operatörlerden kredi ve T.C. kimlik no bilgilerinizi yazıp 1953’e göndererek borç transferi kredisi için kayıt oluşturabilirsiniz. Kredi başvurunuz onaylanırsa Şekerbank şubesine giderek ve gerekli evrakları sunarak kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.
  3. Şubeye Gitme: Gerekli evraklar ile birlikte şubeye gidebilir ve borç transfer kredisi için başvurabilirsiniz. Şekerbank’ın istediği belgeler arasında Başvuru sahibinin kimliği, başvuru sahibine ait olan ve ödenmiş fatura örneği, başvuru sahibinin gelir belgesi, maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı, başvuranın ayrıca varsa ek gelirleri ve mal varlığını gösterir belgeler gibi belgeler yer almaktadır. Bu belgeler ile Şekerbank’a borç transferi kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.