Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

Şekerbank İnternet Şifresi

İster yurt içinden, isterseniz de yurt dışından internet erişimizin olduğu her yerden Şekerbank internet şubesi sayesinde hesaplarınızı anlık kontrol edebilirsiniz.

Fatura ödemelerinizi geciktirmemek, dilediğiniz an fon almak ya da kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunmak için de internet şubesini kullanabilirsiniz.

Ancak hesaplarınıza güvenli bir ortamda ulaşabilmek için öncelikle Şekerbank internet şifresine sahip olmalısınız. Şekerbank internet bankacılığı şifre alma için uygulayabileceğiniz işlem adımlarına yazımız içerisinde yer verdik.

\"Şekerbank

Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Şekerbank internet şifresi almak için bankanın müşterisi değilseniz, en yakın şubeye giderek başvuru yapmanız gerekmektedir. Şubede tanımlama işlemleriniz tamamlandıktan sonra şifreniz verdiğiniz cep telefonuna, SMS olarak gönderilecektir.

Eğer bankanın mevcut müşterilerinden biriyseniz, o halde Şekerbank internet şubesi şifre alma işlemlerinizi hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde internetten yapabilirsiniz. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacaktır…

  1. Buraya tıklayarak, “Hemen Şifre Al” sayfasına gidiniz.
  2. Müşteri numaranızı biliyorsanız, o seçeneği işaretleyerek müşteri no yazan yere numaranızı giriniz. Bilmiyorsanız, TC kimlik no seçeneğini işaretleyerek yan alana kimlik numaranızı yazınız.
  3. Şekerbank’a ait kart tipini seçiniz ve kartınızın son 10 hanesini ilgili kutucuklara giriniz.
  4. Sonraki bölüme aynı kartın şifresinde yer alan 2.ve 4.rakamları yazınız.
  5. Kartınızın arka kısmında mevcut olan CVV2 numarası, 3 haneden oluşmaktadır. Bu numarayı da istenilen alana yazdıktan sonra ekranda görünen güvenlik kodunu girerek işlemlerinize devam ediniz.

Şekerbank İnternet Şifresi Değiştirme

Şekerbank internet şubesinde “Tanımlamalar” şeklinde bir bölüm bulunmaktadır. Bu bölümden dilediğiniz zaman Şekerbank internet bankacılığı şifre değiştirme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni şifreniz sadece rakamlardan oluşabilir ve 6 rakamın ardışık olmaması önerilir. Ayrıca müşteri numaranızdan da farklı bir şifre oluşturmanız, güvenliğiniz açısından önemlidir.

Tanımlamalar bölümünden parolanızı da değiştirebilirsiniz ancak yeni parolanızın en az 6 karakterden oluşması ve hem rakam, hem de harf içermesi gerekmektedir.

Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifre Bloke Kaldırma

Giriş şifrenizi 3 kez hatalı yazdığınızda, şifrenize bloke işlemi uygulanmaktadır. Şekerbank internet şifre blokesini kaldırmak için kurumun çağrı merkezini aramanız gerekmektedir.

0850 222 7878’i tuşladıktan sonra temsilciye bağlanarak blokeye dair teknik destek alabilirsiniz.

Şekerbank İnternet Şifremi Unuttum Diyenlere

Şekerbank, internet bankacılığı güvenliğinizi en üst düzeye çıkarabilmek için giriş işlemlerinizde ekstra güvenlik sağlayan şifre uygulamalarından birini kullanmanızı zorunlu kılmaktadır.

Ücretsiz olarak sunulan bu ek güvenlik uygulamalarından Başlangıç Şifrenizi unuttuysanız, Anında Şifre kanalıyla yeni bir şifre edinebilirsiniz. Bunun için sekerbank.com.tr’ye girdikten sonra sağ üst köşede yer alan Bireysel/Kurumsal menüsü altındaki Anında Şifre bölümüne tıklayınız.

Açılan sayfada tarafınızdan istenilen bilgileri, kendi alanlarına yazarak işlemlerinizi tamamlayabilir ve hızlı bir şekilde yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Ancak internet erişiminiz yoksa telefon bankacılığını arayarak da, Şekerbank internet bankacılığı şifremi unuttum şeklinde talepte bulunabilirsiniz. Taleplerinizi, müşteri temsilcisine bağlanarak iletirseniz daha kesin sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.