Şekerbank Kredi Başvurusu 2018
Şekerbank Kredi Başvurusu

Bankacılık sektöründe 1953 yıllından itibaren hizmet veren ve temel amacını ihtiyaç sahiplerine destek vermek olarak belirleyen Şekerbank, kredi ürünlerinde sağlamış olduğu kolaylıkların yanı sıra, kredi başvurusu ve takip aşamasında da kolaylık sağlamaktadır. Tüm banka kurumları finansal alanda hizmet vermekte ve bu doğrultu da ürün sunmaktadır.

şekerbank kredi başvurusu

Kredi kartları, bankamatik kartları, çevrimiçi ödemeler ya da kredi ürünleri gibi birçok aracı uygulamalar, doğrudan ve dolaylı olarak ekonomik ilişkilerin doğurduğu işlemlerdir. Fakat kişiler tüm bu işlemler için kendine en avantajlı olanı ve en iyi hizmet veren bankayı tercih etmektedir. Kredi kullanımının son derece yoğun olduğu ülkemizde, Şekerbank, bilhassa dikkat yoğun çalışmalar yürütmekte ve müşterilerinde olumlu feadbackler almaktadır.

Şekerbank Kredi Çeşitleri

Kredi kullanımı farklı bir tabirle, ihtiyaç sahibi ve banka arasında borç alışverişi olarak nitelendirilmektedir. Kişilerin hangi alanda nakde ihtiyaç duyduğu,kullanmak istediği kredi miktarını belirlemekte bu durum kredi çeşitlerinin temelini oluşturmaktadır. Günümüzde banka sayısının her geçen gün artması bankalar arası rekabet ortamını doğurmuşve kredi çeşitlerinin yanı sıra, kredi ürünlerinde avantajlı teklifler sunmasına sebep olmaktadır.

Şekerbank, gerek müşteri sayısını üst seviyelerde tutmak adına gerekse de vatandaşa ekonomik destek olmak adına kredi çeşitlerini tüm alanlara yaymış birçok türde kredi ürünü sunmuştur. Esnaf kredisinden, öğrenci kredilerine dek esnek müşteri portföyü olan banka, en sık tercih edilen kredi türleri olan, ihtiyaç, konut ve araç kredisinde de oldukça sık kredi vermektedir.

Başvuru Kanalları

Kredi ürünlerine, Faiz oranları vade seçenekleri, ipotekdurumu ya da gerekli evraklar gibi prosedürlerin eklenmesi bu işlemin yasallığını kanıtlamakta ve ticari çıkar amacını da göstermektedir. Tüketicilerin her alanda memnun kaldığı bankayı tercih ediyor olması ise, bu kurumların kredi kullanımı için başvuru kanallarını da en basite indirgemesine yol açmıştır.

Kolay olduğu kadar güvenilir ve profesyonel yöntemler kullanan Şekerbank, banka şubesinden, ATM’lerden, telefon bankacılığından, sms üzerinde ve online kanallardan başvuruları kabul etmektedir.

Banka Şubesi İle Kredi Başvurusu
Size en yakın Şekerbank şubesini ziyaret ederek, bireysel müşteri temsilcisi yardımıyla, dilediğiniz ekonomik desteğe kavuşabilir ve kolay kredi konforunu yaşayabilirsiniz. Tüm kredi çeşitleri için Şekerbank şubeleri hizmet vermektedir. Uygun faiz oranları ve gelirinize oranla belirlediğiniz ödeme koşullarıyla geri ödemelerde de kolaylık sağlayan banka, her kesime hitap etmektedir.
Sms İle Kredi Başvurusu
İhtiyaç kredilerinde sıkça kullanılan bir yöntem olan sms ile kredi başvurusu için, telefonunuzun mesaj bölümünden aralarında birer boşluk bırakarak, KREDİ TC KİMLİK NO yazıp 1953’e sms gönderebilirsiniz. Kişilerin başvurduğu kredi için kısa bir değerlendirmenin ardından yanıt sms i gelmektedir. Sms ile kredi başvuruları için Şekerbank, maksimum 50 bin TL limit belirlemektedir.
İnternet Bankacılığı İle Kredi Başvurusu
Bankanın resmi internet sitesinden kullanmak istediğiniz kredi türünü belirleye kredi başvurunda bulunmanız mümkündür. Şekerbank müşterisi olan ya da olmayan tüm vatandaşlar çevrimiçi kredi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.
ATM İle Kredi Başvurusu
Şekerbank’ın uygun faiz oranları ve vade seçeneklerinden faydalanarak kredi başvurunda bulunabileceğiniz bir diğer kanal ise banka atmleridir. Şeker bank müşterisiolanlar, kartla işlem yapmakla birlikte, Şekerbank müşterisi olmayan kişiler giriş tuşuna basarak, başvurular kısmından kredi başvurusunda bulunabilirler. Buradan yapılan başvuruların sonuçları ise, girmiş olduğunuz telefon numarasına gelmektedir.
Telefon Bankacılığı İle Kredi Başvurusu
Şekerbank, 0850 222 78 78 no’lu çağrı merkezi numarasını tuşlayarak sesli yanıt sisteminde kredi başvurusu yapmanız mümkündür. Buradan krediler menüsünü bağlanıp, yönlendirmeleri takip etmeniz yeterli olmaktadır.

Şekerbank kredileri için, şubelerin dışındaki yöntemleri tercih eden kişiler, başvuruların ardından gerekli evrakları banka şubesine iletmesi gerekmektedir.

Şekerbank Bankası Kredileri

Müşteri çeşitliliği yanı sıra, kredi çeşitliliği bakımdan da oldukça zengin olan şeker bank, bireysel kredilerin yanı sıra esnaf/işletme, Tarım, KOBİ, Kurumsal/Ticari gibi her alanda kredi kullandırarak, kişilerin yanı sıra ülkemiz ekonomisinin de temel taşlarını oluşturmaktadır.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi

Şekerbank ihtiyaç kredileri ile acil durumlar, eğitim, sağlık ve tatil gibi birçok alanda destek vermektedir. İhtiyaç kredilerinin altında yer alan, özgür kredi, profesyonellere kredi, kamu çalışanlarına özel, bireysel finansman kredisi, borç transferleri kredisi gibi birçok kredi ürünü sunan Şekerbank, aciliyet durumu meslek grubu ya da kredi borçlarına destek olmak gibi durumları göz önüne almış ve özel başlıkta sunmuştur.

Gerekli belgeler

 1. Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
 2. Başvuru sahibine ait ödenmiş fatura örneği
 3. Başvuru sahibine ait gelir belgesi
 4. Bordro veya işyeri başlıklıkâğıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri

Şekerbank Konut Kredisi

Konut kredisi için “Kira ödemekten bıkanlar, ev sahibi olmanın hayalini kuranlar… Şekerbank Konut Kredileri ile hayalinizdeki konuta bütçenize uygun ödeme planları, uygun faiz oranları ve kolay kredilendirme süreçleri ile sahip olabilirsiniz” diyen Şekerbank kredi özellikleri;

Şekerbank Konut Kredisi Özellikleri

 • Krediler aylık sabit faizli eşit taksitler halinde olabileceği gibi, ara ödemeli ve esnek ödeme planları ile de yapılabilir.
 • Satın alınan konutun uzman incelemesi değerinin %80’ine kadar kredi kullanılabilmektedir.
 • Satın alınacak konut için azami %80 oranında kredi kullandırmaktadır.
 • Sabit faizli kredide, erken ödeme halinde, erken ödeme tutarı üzerinden tutarın kalan vadesi 36 ayı aşmayan kredilerde %1i, kalan vadesi 36 ayı aşan kredilerde ise %2 si kadar erken ödeme ücreti alınır. Erken ödeme, erken kapama, ara ödeme ve başka şekillerde ödeme planında belirtilen vadelerden önce yapılmış tüm ödemeler erken ödeme kabul edilir.

Yaş Kriteri: Kredi vade sonunda maksimum 70 yaşın geçilmemiş olması gereklidir. Emekli müşterilerimiz için yaşınkredi vade bitiminde 75’i geçmemesi gerekir.

Gerekli belgeler

 1. Başvuru formu, Başvuru sahibinin kimlik fotokopisi
 2. Başvuru sahibine ait ödenmiş fatura örneği
 3. Başvuru sahibine ait gelir belgesi
 4. Bordro veya işyeri başlıklı kâğıdına alınmış ve maaş üzerinde haciz olmadığını belirten gelir yazısı ve firma imza sirküleri.
 5. Satın almak istediğiniz gayrimenkulün kat mülkiyetli ya da kat irtifaklı tapu fotokopisi.

Şekerbank Taşıt Kredisi

Şekerbank ile dilerseniz sıfır kilometre dilerseniz de 2 el araç sahibi olmanız mümkündür. Taşıt kredileri için banka, azami 48 aya vakar vade seçeneği sunmaktadır. Teminat olarak satın alınan aracın rehin yeterli olmakla birlikte, 2. el taşıtlarda 15 yaşa kadar araçlar kredilendirilmektedir. 0 km binek araçlar Nihai fatura değeri (ikinci el taşıtlarda kasko değeri) bedelinin 50.000 TL’ye kadar kısmı için %70, 50.000.TL’Yİ yi aşan kısmı için ise %50 oranında kredilendirilebilir.

Gerekli Belgeler

 1. Başvuru Formu, kimlik belgesi
 2. Gelir belgesi
 3. Ücretli çalışanlar için son 2 ay içinde düzenlenmiş maaş bordrosu veya maaş yazısı veya gelir yazısı ile birlikte Firma Yetkili İmza Sirküleri,
 4. Serbest çalışanlar için vergi levhası-ticaret sicil gazetesi-imza sirküleri ve oda sicil kaydı belgesi veya faaliyet belgesi
 5. Sıfır km taşıtlar için proforma fatura / 2. El taşıtlar için satın alınacak aracın ruhsat fotokopisi

Şekerbank Kredi Kampanyaları

Seker bank kampanyalarına her geçen gün yenisini eklemektedir. Özel günlerin yanı sıra, müşterilerden gelen talepler doğrultusunda kampanyalı kredi ürünleri sunan banka, bu sayede kişilerin ihtiyacı olan kredi türünü belirlemekte ve finansal destekte bulunmaktadır. Bankanın hizmet vermiş olduğu kredi ürünleri kampanyaları ve tüm detaylar için, internet şubeleri ya da hizmet numaralarından bilgi alabilirsiniz.

2 yorum

 1. huseyin 11 Mayıs 2016
  • editor 12 Mayıs 2016

Yorum yazın