• YARIM ALTIN
  1.473,00
  % 1,27
 • AMERIKAN DOLARI
  8,0580
  % 0,63
 • € EURO
  9,6752
  % 0,69
 • £ POUND
  11,1952
  % 0,95
 • ¥ YUAN
  1,2379
  % 0,72
 • РУБ RUBLE
  0,1062
  % 1,50
 • BITCOIN/TL
  455830,632
  % -9,53
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

Tarım işletmelerinden KOBİ’lere, esnaflardan bireysel müşterilere, kısaca yediden yetmişe herkese sunduğu ürün ve kampanyaları ile bilinen, Türkiye’nin en köklü bankalarından Şekerbank; geçtiğimiz yıllarda yaptığı revizyon sayesinde yeniden doğdu. Bonus markası altında tüm kredi kartlarını birleştiren Şekerbank kredi kartı başvurusu yöntemlerini de oldukça geniş bir portföyde sunuyor ve bu sayede dilediğiniz ürüne yalnızca bir dakika içerisinde başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu yazımızda, Şekerbank’tan kredi kartı almak isteyenler için bir rehber hazırlayacak, kartlar hakkında bilgiler sunacak, faiz oranları tablosu ve başvuru yöntemlerini de ekleyeceğiz.

şekerbank kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Öncelikle kredi kartlarından ve bu kartların sunduğu temel özelliklerden bahsedelim.

Şeker Bonus Kart Başvurusu

Şekerbank’ın ana akım kredi kartı Şeker Bonus Kart’tır. Şeker Bonus kredi kartı; nakit avans ve taksitli nakit avans olanağı sunmakta, taksitli alış veriş yapmaya imkan vermekte ve alış verişlerde bonus kazandırmaktadır. Şeker bonus kart başvuru kanalları şunlardır:

 • Şekerbank Şubeleri
 • Şekerbank İnternet ve Telefon Bankacılığı (0850 222 78 78)
 • 444 78 78 numaralı Şekerbank Çağrı Merkezi
 • Şekerbank SMS ile Şeker Bonus Kart Başvurusu; “BONUS” boşluk “TC Kimlik No” yazılıp 1953’e kısa mesaj atılarak yapılabilir.

Bütçem Benim Bonus Kart Başvurusu

Şekerbank Bütçem Benim Bonus Kart; bütçesini düşünen kadınlara özel olarak geliştirilmiş bir kart türüdür. Bununla birlikte klasik bonus kredi kartlarının bütün özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Taksitli alışveriş yapılabilmekte ve yapılan alışverişlerden bonus kazanılabilmektedir. Şekerbank Bütçem Benim Bonus kredi kartı başvurusu için:

 • Şekerbank Şubeleri ile görüşülebilir.
 • Şekerbank Telefon Bankacılığı (0850 222 78 78) ile görüşülebilir.
 • Şekerbank internet bankacılığından işlem yapılabilir.
 • Şekerbank Çağrı Merkezi’nden (444 78 78) işlem yapılabilir.
 • Şekerbank Bütçem Benim Bonus kredi kartı başvurusu SMS ile; “BUTCEM” boşluk “TC Kimlik No” yazılıp 1953’e kısa mesaj gönderilerek yapılabilir.

Şeker Kart Başvurusu

Şekerbank’ın aidatsız kredi kartı Şeker Kart ile taksitli nakit avans kullanılabilmektedir. Yıllık kart ücreti bulunmayan Şeker Kart’tan tek çekim alış verişler gerçekleştirilebilir ve akabinde masraf ve faiz ödemesi karşılığı alışverişler taksitlendirilebilir. Şekerbank Şeker kredi kartı başvuru seçenekleri şunlardır:

 • Şekerbank Şubeleri
 • Şekerbank İnternet Şubesi
 • Şekerbank Telefon Bankacılığı (0850 222 78 78)
 • Şekerbank Çağrı Merkezi 444 78 78
 • Şekerbank SMS ile Şeker Kart Başvurusu; “SEKERKART” boşluk “TC Kimlik No” bilgisi yazılarak 1953’e kısa mesaj yollanarak tamamlanabilir.

Memleketim Bonus: Bankanın yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlar için sunduğu Memleketim Bonus, klasik Bonus kartın tüm özelliklerini kendinde bulundururken, bunun yanında yurtdışında ücretsiz nakit çekim imkanı sunuyor.

Taraftar Kart: Bonus özellikleri ile donatılan Taraftar Kart seçenekleri, Şekerbank’ın belli spor kulüpleri için hazırladığı ürünlerden. Şu an için Boluspor, Alanyaspor, Pazarspor ve Kartalspor için hazırlanan bu kredi kartları ile yaptığınız her harcama, taraftarı olduğunuz takıma da katkıda bulunmanızı sağlıyor.

Koop Kart: Türkiye’nin pek çok kooperatifinde alışveriş yaparken özel avantajlar, indirimler ve ekstra bonus kazanmak isterseniz; Koop Kart sizin için biçilmiş kaftan. Bonus markası ile taçlandırılan ve özelliklerinden yararlanabileceğiniz bu karta üye işletmeleri görmek için (buradaki) bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Faiz Oranları

Şekerbank kredi kartları için belli masraf kalemlerinde sunulan faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Nakit Avans Faiz Oranı%2
Alışveriş Faizi%2
Gecikme Faizi%2.4
Peşine Taksit%2
Limit Aşım Faizi%2

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Şekerbank Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri (SMS Dahil)

Yukarıdaki kredi kartlarından birine başvurmak ve Şekerbank’ın ayrıcalıklı dünyasına katılmak isterseniz, aşağıdaki resmi kanallardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

İnternet Şubesi: Bir Şekerbank müşterisiyseniz, internet sitesinde bulunan online bireysel bankacılık kanalına giriş yaptıktan sonra “Başvurular” menüsünden kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Şeker Bonus için “BONUS”, Bütçem Benim Bonus için “BUTCEM”, Şeker Kart için “SEKERKART” yazıp T.C. kimlik numaranızla birlikte 1953’e SMS göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı Merkezi: 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank Çağrı Merkezi hattı üzerinden de yukarıdaki kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Şubeler: Yakınlarınızda bulunuyorsa, herhangi bir Şekerbank şubesine sadece kimliğinizle giderek başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Şekerbank kredi kartları hakkında sıklıkla sorulan pek çok soru var, bunları aşağıda sizin için toparlayıp ayrıntılı bir biçimde cevaplamaya çalıştık.

Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

0850 222 78 78 Numaralı hattan sırayla “2” ve “3” tuşlamalarını yaparak Şekerbank kredi kartı başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. Alternatif bir diğer yol ise Şekerbank şubeleridir. Buradan da detaylı bilgi almanız mümkün.

Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Şekerbank’ın herhangi bir kredi kartına başvuran ancak; başvurusuna olumlu ya da olumsuz cevap alamayan ya da olumsuz dönüş alan kişilerin başvurularının onaylanmama sebebi veya sebepleri şunlardır:

 • Varlık yönetim şirketlerine ödenmemiş borç bulunması
 • Gecikmiş veya takipte; ek hesap, kredi ya da kredi kartı borcu bulunması
 • Yeni başvuru yapılan kredi kartının limitiyle birlikte; varsa hali hazırda kullanılan kredi kartlarının limitleri toplamının, başvuran kişinin aylık gelirinin dört katını (yasal sınır) aşıyor oluşu.
 • Üzerinde haciz, e-haciz, icra vb. işlem görünenler

Şekerbank’a yapılan kredi kartı başvurusu sorgulama ve takip işlemleri; 0850 222 78 78 aranarak istenildiği zaman yapılabilir.

Başvuru Ne Zaman Sonuçlanır?

Şekerbank kredi kartı başvuru sonuçlanma süresi 1-30 gün arasında sürmektedir. Bu aralıktaki süre; müşterinin KKB notundan borç ödeme geçmişine, evrak eksikliği bulunup bulunmadığından banka iş yoğunluğuna kadar bir dizi etkene göre neticelenmektedir.

Web’den başvuru ve bilgi için tıklayın.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet şubesinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra, kredi kartı işlemleri menüsünde limit düzenlemesi yapabilmeniz mümkündür. Alternatif bir diğer yol, çağrı merkezini aramak ya da herhangi bir şubeye uğramaktır.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Yolları Nelerdir?

Şekerbank kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız, yakınınızdaki Şekerbank şubesine giderek, müşteri danışmanı ile görüşebilir ve yapılandırma konusunda bilgi alıp uygun bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırma bilgisi için buraya tıklayın. Ayrıca Şekerbank Borç Transfer Kredisi ürünü ile de bir çok yapılandırma ihtiyacınıza çözüm üretebilirsiniz.

Başvuru İptali Mümkün mü?

Kart başvurusu yaptıktan sonra, sonucunuz bir gün içerisinde SMS ile bildirilir. Eğer onaylandıysa ve müşteri hizmetleri tarafından adres bilgileri için arandıysanız, başvuruyu iptal edemez, kartınızı teslim aldıktan sonra kartı iptal edebilirsiniz.

Ancak başvuru sorgulamanızın sonucu henüz değerlendiriliyor aşamasındaysa, çağrı merkezinden yaptığınız başvuruyu iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

0850 222 78 78 Numaralı telefon bankacılığı hattını aradıktan sonra direkt “0” tuşlaması yaparak, kayıp çalıntı birimine ulaşabilir ve kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Şekerbank Kredi Kartı Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ek Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Şekerbank kredi kartınızla nakit çekim işlemini yurtiçinden gerçekleştirdiyseniz, %4,95 + 8.5 TL işlem ücreti alınır. İşleminizi yurtdışından gerçekleştirdiyseniz bu oran ve tutar, %3,85 + 3,95 USD şeklinde yansıtılır.

Son olarak, bu oranlara da BSMV dahil edilmemiştir.

YORUMLAR YAZ
 • Orhan5 sene önce
 • Ben kıredı kartı başvuru yapmak istiyorum. adres ferizli inönu mh ıdrıs hıra caddesı no 10 daıre 1