Şekerbank Kredi Kartı Başvurusu SMS ile 2020

5 dk okuma süresi

Tarım işletmelerinden KOBİ’lere, esnaflardan bireysel müşterilere, kısaca yediden yetmişe herkese sunduğu ürün ve kampanyaları ile bilinen, Türkiye’nin en köklü bankalarından Şekerbank; geçtiğimiz yıllarda yaptığı revizyon sayesinde yeniden doğdu. Bonus markası altında tüm kredi kartlarını birleştiren Şekerbank kredi kartı başvurusu yöntemlerini de oldukça geniş bir portföyde sunuyor ve bu sayede dilediğiniz ürüne yalnızca bir dakika içerisinde başvuru gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu yazımızda, Şekerbank’tan kredi kartı almak isteyenler için bir rehber hazırlayacak, kartlar hakkında bilgiler sunacak, faiz oranları tablosu ve başvuru yöntemlerini de ekleyeceğiz.

şekerbank kredi kartı başvurusu

Kredi Kartları ve Özellikleri

Öncelikle kredi kartlarından ve bu kartların sunduğu temel özelliklerden bahsedelim.

Şeker Bonus: Her alışverişinizde Bonus puan kazandıran ve dönemsel cazip kampanyaları sayesinde gönüllere taht kuran Şeker Bonus, genelde banka tarafından önerilen ilk ürün olur. Otomatik ödeme talimatı, acil nakit ihtiyaçlarında nakit avans özelliği ve klasik bir kredi kartından bekleyebileceğiniz her şey; Şeker Bonus’ta mevcut.

Memleketim Bonus: Bankanın yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlar için sunduğu Memleketim Bonus, klasik Bonus kartın tüm özelliklerini kendinde bulundururken, bunun yanında yurtdışında ücretsiz nakit çekim imkanı sunuyor.

Bütçem Benim Bonus: Şekerbank’ın kadınlara özel sunduğu Bütçem Benim Bonus, aylık harcamalarınız için sabit bir bütçe belirlemenize imkan veren, bu sayede harcamalarınızı kontrol edebilmenizi sağlayan bir ürün. Tüm Bonus özelliklerini kapsaması da cabası.

Şeker Kart: Şekerbank kredi kartı başvurusu yaparken yıllık kart aidatı olmayan bir kart istiyorsanız, Şeker Kart tercihiniz olmalı. Bonus özelliklerini kapsamasa da, her alışverişinizi sonradan taksitlendirebileceğiniz; taksitli veya tek seferde ödemeli nakit avans çekebileceğiniz bu kredi kartı ile kontrol tamamen sizde.

Taraftar Kart: Bonus özellikleri ile donatılan Taraftar Kart seçenekleri, Şekerbank’ın belli spor kulüpleri için hazırladığı ürünlerden. Şu an için Boluspor, Alanyaspor, Pazarspor ve Kartalspor için hazırlanan bu kredi kartları ile yaptığınız her harcama, taraftarı olduğunuz takıma da katkıda bulunmanızı sağlıyor.

Koop Kart: Türkiye’nin pek çok kooperatifinde alışveriş yaparken özel avantajlar, indirimler ve ekstra bonus kazanmak isterseniz; Koop Kart sizin için biçilmiş kaftan. Bonus markası ile taçlandırılan ve özelliklerinden yararlanabileceğiniz bu karta üye işletmeleri görmek için (buradaki) bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Faiz Oranları

Şekerbank kredi kartları için belli masraf kalemlerinde sunulan faiz oranlarını aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.

Masraf AdıFaiz Oranı
Nakit Avans Faiz Oranı%2
Alışveriş Faizi%2
Gecikme Faizi%2.4
Peşine Taksit%2
Limit Aşım Faizi%2

Not: Yukarıdaki oranlara BSMV dahil değildir.

Şekerbank Kredi Kartı Başvuru Yöntemleri (SMS Dahil)

Yukarıdaki kredi kartlarından birine başvurmak ve Şekerbank’ın ayrıcalıklı dünyasına katılmak isterseniz, aşağıdaki resmi kanallardan herhangi birini kullanabilirsiniz.

İnternet Şubesi: Bir Şekerbank müşterisiyseniz, internet sitesinde bulunan online bireysel bankacılık kanalına giriş yaptıktan sonra “Başvurular” menüsünden kart başvurunuzu yapabilirsiniz.

SMS ile Başvuru: Şeker Bonus için “BONUS”, Bütçem Benim Bonus için “BUTCEM”, Şeker Kart için “SEKERKART” yazıp T.C. kimlik numaranızla birlikte 1953’e SMS göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Çağrı Merkezi: 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank Çağrı Merkezi hattı üzerinden de yukarıdaki kredi kartlarından herhangi birine başvuru yapabilmeniz mümkündür.

Şubeler: Yakınlarınızda bulunuyorsa, herhangi bir Şekerbank şubesine sadece kimliğinizle giderek başvuru yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Şekerbank kredi kartları hakkında sıklıkla sorulan pek çok soru var, bunları aşağıda sizin için toparlayıp ayrıntılı bir biçimde cevaplamaya çalıştık.

Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

0850 222 78 78 Numaralı hattan sırayla “2” ve “3” tuşlamalarını yaparak Şekerbank kredi kartı başvuru sorgulaması yapabilirsiniz. Alternatif bir diğer yol ise Şekerbank şubeleridir. Buradan da detaylı bilgi almanız mümkün.

Limit Arttırma ya da Azaltma İşlemi Nasıl Yapılır?

İnternet şubesinden hesabınıza giriş yaptıktan sonra, kredi kartı işlemleri menüsünde limit düzenlemesi yapabilmeniz mümkündür. Alternatif bir diğer yol, çağrı merkezini aramak ya da herhangi bir şubeye uğramaktır.

Kredi Kartı Borç Yapılandırma Yolları Nelerdir?

Şekerbank kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız, yakınınızdaki Şekerbank şubesine giderek, müşteri danışmanı ile görüşebilir ve yapılandırma konusunda bilgi alıp uygun bir ödeme planı oluşturabilirsiniz. Kredi kartı yapılandırma bilgisi için buraya tıklayın. Ayrıca Şekerbank Borç Transfer Kredisi ürünü ile de bir çok yapılandırma ihtiyacınıza çözüm üretebilirsiniz.

Başvuru İptali Mümkün mü?

Kart başvurusu yaptıktan sonra, sonucunuz bir gün içerisinde SMS ile bildirilir. Eğer onaylandıysa ve müşteri hizmetleri tarafından adres bilgileri için arandıysanız, başvuruyu iptal edemez, kartınızı teslim aldıktan sonra kartı iptal edebilirsiniz.

Ancak başvuru sorgulamanızın sonucu henüz değerlendiriliyor aşamasındaysa, çağrı merkezinden yaptığınız başvuruyu iptal edebilirsiniz.

Kayıp Çalıntı Bildirimi Nasıl Yapılır?

0850 222 78 78 Numaralı telefon bankacılığı hattını aradıktan sonra direkt “0” tuşlaması yaparak, kayıp çalıntı birimine ulaşabilir ve kartınızı kullanıma kapattırabilirsiniz.

Şekerbank Kredi Kartı Nakit Çekim Faiz Oranı ve Ek Ücretleri Hakkında Bilgi Alabilir miyim?

Şekerbank kredi kartınızla nakit çekim işlemini yurtiçinden gerçekleştirdiyseniz, %4,95 + 8.5 TL işlem ücreti alınır. İşleminizi yurtdışından gerçekleştirdiyseniz bu oran ve tutar, %3,85 + 3,95 USD şeklinde yansıtılır.

Son olarak, bu oranlara da BSMV dahil edilmemiştir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın
x