Şekerbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Şekerbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020

Şekerbank genellikle emekli bankası olarak biliniyor. Ancak tam aksine bu banka tüm bireyseller için çok avantajlı ürünlere sahip. Özellikle de konut kredisinde uyguladığı faiz oranları devlet bankaları ile yarış içinde. Elbette emekliler için de pek çok avantajlı ürünü ve promosyonu bulunuyor.

Ancak kredi çektikten sonra planlarını gibi ödemeler yakalanan kişilerden söz etmek mümkün. Genellikle iş kaybı, ani ölüm ve hastalık gibi istenmeyen durumlar kişiyi bu aşamada zorlayabiliyor. İşte kredisini ödemekte güçlük çeken müşterileri için Şekerbank kredi yapılandırma bu yılda da devam ediyor.

Şekerbank’tan Kredilere Yapılandırma Desteği

\"Şekerbank

Şekerbank yalnızca konut değil, bireysel anlamda pek çok kredili ürüne sahip. Bunlardan bir tanesi de kredi kartı. Şekerbank Kredi Kartı için de yapılandırma desteği sunuyor. Aslında yapılandırma en son tercih edilmesi gereken bir yol olsa da müşterileri oldukça fazla rahatlatıyor. Şekerbank’tan kredilere yapılandırma desteği devam ediyor. Üstelik yalnızca bireyselde değil, işletmelerde de.

Kredi yapılandırma aşamasında müşterilerin öncelikle gecikme yaşıyor olması şarttır. Ancak bu gecikmenin 3 ayda  fazla olmaması ve avukatlık olunmaması şart. Aksi halde bu krediler yapılandırma kapsamına alınmıyor. Bunu yerine konu içre süreci ile çözülmeye çalışılıyor.

Tabi bu noktada ürünün taşıt ya da konut kredisi olması riskli olabiliyor. Bu nedenle gecikme icralık olmadan bankaya başvuru yapılmalıdır.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma

Yüzde 2.47 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren Şekerbank ihtiyaç kredisi portföyü en faza olan bankalardan bir tanesi. Bu bankadan çekeceğiniz 10 bin TL ihtiyaç kredisi için 24 ayda ödeyeceğiniz taksit tutarları 500 ve üzeri oluyor.

Dolayısıyla bu kredi miktarını 300’lere düşürmek isteyen bir kişi ya da ödemekte güçlük yasayan bir müşteri ihtiyaç kredisi yapılandırma için bankaya başvurmalıdır. Ancak faiz oranının ortalama 3 olması beklenmektedir.

Taşıt Kredisi Yapılandırma

Şekerbank taşıt kredisi 36 aya kadar yüzde 1.99, 36 ay üzeri ise yüzde 2\’nin üzerinde veriliyor. Dolayısıyla vadeye bağlı faiz uygulamakta. Eğer 36 ay vadede 40 bin TL kredi kullanırsanız aylık taksitleriniz 1.600\’ün üzerinde olacaktır. Taşıt kredisi yapılandırma aşamasında bu faiz uygulanacak vade sayısına göre artacaktır.

Konut Kredisi Yapılandırma

Konut kredisi Şekerbank tarafından 120 ayda 2.29 faiz oranı ile veriliyor. 100 bin TL kredi 120 ayda 2.452 TL taksitler ile geriye ödeniyor. Bu taksitler müşteriyi zorlar ise konut kredisi yapılandırma söz konusu olacaktır. Ancak faiz oranı yapılandırma aşamasında çok daha fazla artacaktır.

Şekerbank Kredi Yapılandırma Faiz Oranları

Şekerbank kredi yapılandırma faiz oranları kalan vade ve tutara gire değişiklik gösterecektir. Ayrıca yapılandırma aşamasında başvuru yapıldığındaki güncel faiz oranları baz alınacaktır. Yapılandırma yapan kişilerin sıkça merak ettiği diğer bir soru da KKB notudur.

KKB notu yapılandırma aşamasında olumsuz etkilenir. Ancak icralık olan krediler KKB notunu çok daha fazla etkileyecektir. Dolayısıyla düzelmeyen gecikmeler için en mantıklı tutum yapılandırma talebinde bulunmak olacaktır.

Şekerbank Kredi Yapılandırma Şartları

Gecikme yaşayan ve maddi durumu kredisini ödemeye yetmeyecek ola  herkesin bankalardan yapılandırma talebinde bulunmaya hakkı vardır. Şekerbank ve bazı yabancı ortaklı bankalar müşterinin gecikmesi olmasa dahi konut ve araç kredilerinde yapılandırma hizmeti vermektedir.

Şekerbank kredi yapılandırma şartları arasında kişinin 3 aydan fazla gecikmesinin olmaması da bulunuyor. Şekerbank müşterileri yapılandırma için kredi çektiği şube ile götürülmelidir. Yeni ödeme planı güncel yapılandırma faizi üzerinden hazırlanır ve müşteriye sunulur. Ayrıca taşıt ve konut kredileri için bankanın masraf alma hakkı da saklıdır.

1 thought on “Şekerbank Kredi Yapılandırma Nasıl Yapılır? 2020”

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.