Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu, Kullanımı ve Detaylar 2020Kredili mevduat hesapları, günümüzde kredi çekmekten ya da kredi kartındaki nakit avans özelliğini kullanmaktan daha kolay bir acil nakit ihtiyacı giderme yolu olarak biliniyor.

Hemen her bankada bulunan kredili mevduat hesabı ürünleri, Şekerbank’ta da mevcut. Siz de, uygun faiz oranları ile kullanabileceğiniz, acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz kredili mevduat hesapları arıyorsanız; yazımızda Şekerbank ek hesap ürününe dair tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Türkiye’nin en köklü bankalarından biri olan Şekerbank, kredi kartı ürünleri ve geçtiğimiz yıllarda yaşadığı revizyon ile birlikte, tekrar popüler bankalar arasına girmeyi başardı. Gelelim, Şekerbank’ın avantajlarla dolu kredili mevduat hesabı ürününe.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı, şekerbank kmh başvurusu, şekerbank ek hesap başvurusu

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Özellikleri

Bankanın sunduğu kredili mevduat hesabı ürününde, diğer bankalarda bulunmayan pek çok avantaj ve uygun bir faiz oranı yer alıyor. Vadesiz mevduat hesabınıza ek olarak açılan bu kredili hesap, size özel bir limit tahsis ediyor ve bu limit sayesinde, hesabınızda para olmasa bile nakit kullanımı, EFT, havale, fatura ödeme işlemleri ve benzeri pek çok işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Kısa süreli nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz ve ATM’lerden para çekebileceğiniz bu hesap, bir nevi hesabınızda eksiye düşebileceğiniz bir limit sunuyor. Ek olarak, dosya ücreti ve komisyonlardan arındırılan bu hesap türünün taksitli kredilere göre daha avantajlı olduğu belirtilebilir.

Ek olarak, bankanın bu ürününe dair öteleme ve minimum ödeme özellikleri de oldukça kullanışlı. Öteleme özelliğini kullanarak, dilerseniz bir sonraki ay hesap özeti almıyorsunuz ve bu sayede, iki ay sonra ödemenizi gerçekleştiriyorsunuz.
Ürünün sunduğu minimum ödeme özelliği ise borç bakiyenizin %5’ini kapsıyor. Minimum ödemeyi yaparak, kalan ödemenizi diğer aylara yayabilmeniz mümkün oluyor, ancak faizin işlemeye devam ettiğini de hatırlatmakta fayda var.

Şekerbank Taksitli Kredili Mevduat Hesabı

Şekerbank’ın taksitli kredili mevduat hesabı ürünü de bulunmakta, ancak bu kredili mevduat hesabına gelen ek bir özellik olarak düşünülebilir; zira herhangi bir şekilde ayrı limit tanınmamakta.

Kredili mevduat limitinizi haddinden fazla kullandıysanız ve gelecek ay kullandığınız tutarı ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, taksitlendirebilmeniz mümkün oluyor. 3-12 ay arasında taksit seçeneği bulunduran Şekerbank taksitli kredili mevduat hesabı ürününde, düşük faiz oranları ile, dosya masrafsız ve komisyonsuz şekilde ödemelerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Faiz Oranları

Şekerbank’ın sunduğu kredili mevduat hesabına dair aylık maksimum faiz oranı %2,25 olarak belirlenmiştir, ancak kullandığınız gün kadar faiz ödeme özelliği de aktiftir. Yani, 100 TL çektiyseniz ve 10 gün sonra ödemesini yapmaya karar verdiyseniz; ödeyeceğiniz faiz %2,25 oranında olmaz, yalnızca 90 kuruş olarak belirlenir.

Kredili mevduat hesabında çektiğiniz tutarı diğer ay ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, öteleyebilir ya da minimum ödeme özelliğini kullanabilirsiniz; ancak minimum ödeme özelliğini kullanmanız halinde gecikme faizinin işlenmeye devam edeceğini de belirtelim. Bu sebepten, taksit özelliğini bilhassa yüklü miktarlarda aktif etmenizi öneriyoruz.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank’ta kredili mevduat hesabını kullanmak isterseniz, öncelikle bir vadesiz hesaba sahip olmalısınız. Vadesiz hesabınıza ek olarak açılabilen bu hesaba aşağıdaki yollarla başvurabilirsiniz.

  • Çağrı Merkezi: 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank çağrı merkezini aradıktan sonra 2 ve 5’i tuşlayarak, kredili mevduat hesabı menüsüne gidebilir ve hesabınızın tanımlanmasını talep edebilirsiniz.
  • Şubeler: Eğer vadesiz hesabınız yoksa, çağrı merkezi seçeneği işe yaramamaktadır ve şubeye gitmeniz gerekir. Şubeye nüfus cüzdanınızla giderek hem vadesiz hesabınızı hem de kredili mevduat hesabınızı açabilirsiniz.

Şekerbank Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Kapatılır?

Şekerbank kredili mevduat hesabınızı kapatabilmek için en yakın Şekerbank şubesine uğramanız yeterlidir. Kapatma talebinizi sunmadan önce, hesabınızdaki borçların tamamının ödenmesi gerekmektedir ve bu sebepten gitmeden önce kontrol etmenizi öneriyoruz.

Yorum yazın