Şekerbank Sigortasız Kredi Başvurusu 2020

Şekerbank Sigortasız Kredi Başvurusu 2020

Kredi ihtiyaçları çeşitli sebeplerle karşımıza çıkabilir. Şekerbank kredi kullanabileceğiniz cazip fırsatlar sunuyor. Elbette burada kredi faiz oranları ve ek masraflara dikkat şekilde hareket etmek çok önemli. Kredilerin düzenli bir şekilde ödenmesi aslında çok mühim.

Son yıllarda özellikle ödemelerde yaşanan sıkıntılar sebebiyle birçok kişinin ciddi maddi problemleri olduğunu da defaatle haberlerde dile getiriliyor. Bu anlamda kredi fırsatları değerlendirirken dikkatli hareket etmekte ve maddi olarak ödenebilecek olan limitlerde kredilere ulaşmakta fayda var.

Şekerbank Sigortasız Kredi Başvurusu

Şekerbank Sigortasız Kredi Fırsatı

Şekerbank tarafından sunulan kredi fırsatlarının başında aslında ihtiyaç kredileri daha ağırlık basıyor. Tabii ki burada kredilerin rakamları da büyük bir önem arz etmekte.

48 aya kadar olan vadelerde yani 37 ile 48 ay arasındaki olan vadelerde yüzde 2.29 olarak hesaplama yapılıyor. Bu 120 aya kadar uzayabilen bir kredi fırsatını size sunuyor. Ancak sigorta konusunda evinizin gerekli sigortalara sahip olması ve yasal hükümlülüğe ait olan sigortaların da yerine getirmesi şart. Şekerbank burada bu konulara da dikkat etmenizi önemle arz ediyor.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç kredisi almak isteyenlerin en çok sıkıntılarından biri de sigortalı bir işte çalışıp çalışmadıkları durumu. Bilindiği gibi günümüzde Türkiye Cumhuriyeti’nde çalışan vatandaşların işyerlerine ait Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla sigorta işlemlerini yapılması gerekiyor. Bunun dışındaki durumlarda zaten SGK gerekli işlemleri gerçekleştiriyor.

Sigortasız İhtiyaç Kredisi Hesaplama
Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Ödeme
15,000 TL36 Ay2,47 670,80 24.148,80

Buna rağmen yine de ek işler yapan ve ek gelir kazanan insanlar içinde resmi bir şekilde bu belgeyi ibraz edebilirlerse sigorta şartı aranmaksızın ihtiyaç kredilerine başvurabiliyorlar. İhtiyaç kredisindeki faiz oranlarını da göz önünde bulundurmakta fayda var.

Burada ihtiyaç kredilerinde ipotekli bir ihtiyaç kredisi almak istediğinizde 12 aya kadar yüzde 2.47 faiz oranları sizlere sunuluyor. Bu da örneğin 15 bin liralık bir kredi alacağınız ve 12 ayda ödemek istediğinizi varsayarsak aylık ödemeniz gereken tutar ın 1503.69 TL olduğunu sizler de göreceksiniz.

Kısacası tüm işlemlerde dikkatli bir şekilde hareket etmekte ve ödeme planını dikkatli bir şekilde incelemekte fayda var.

Sigortasız Taşıt Kredisi

Taşıt kredilerinde bilindiği gibi öncelikli olarak bir süreç var. Bu süreci geçtikten sonra taşıt kredilerinde gerektiği trafik sigortalarının yapılması dahilinde işlemler gerçekleştiriliyor.

Sigortasız Taşıt Kredisi Hesaplama
Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Ödeme
50,000 TL60 Ay 1,99 1.683,13100.987,80

Taşıt kredilerinde Şekerbank %75 araç bedeline göre para karşılama yapıyor. Burada da yine faiz oranlarına göre kredileri çekebilme ihtimaliniz var. Elbette burada kredi puanları ve kredi notları da devreye girmekte.

Sigortasız Konut Kredisi

Konut kredileri ile ilgili olarak aslında az önce Şekerbank’ın sunmuş olduğu kredi fırsatlarından biraz bahsetmiştik.

Sigortasız Konut Kredisi Hesaplama
Kredi TutarıVade SayısıFaiz OranıTaksit TutarıToplam Ödeme
100,000 TL120 Ay2,292452,01294241,2

Tabii ki son zamanlarda faiz oranlarının yükseldiğini de göz önünde bulundurmak lazım. Şu anda 36 aya kadar yüzde 1.99 faiz oranı ile Şekerbank’tan konut kredisi çekebiliyorsunuz. Konut kredisinin yüzde yetmişini karşılıyor ve kesinlikle evinize gerekli deprem sigortalarının yapılmasını istiyor.

Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi sırasında Şekerbank’ın size sunmuş olduğu paketler var. Bu paketlere göre değerlendirmeler yapabiliyorsunuz. Zaten banka görevlisi bu konuda sizlere gerekli yardımları sunuyor.

Şekerbank Sigortasız Kredi Nasıl Alınır?

Şekerbank kredi fırsatlarından yararlanmak için nasıl bir kredi istiyorsanız öncelikli olarak bu kredi ile ilgili bilgiye sahip olmalısınız. Orta notun üzerinde olan kredi kullanıcılarını rahatlıkla kullanabilecekleri bir kredi sistemi sunuyor. Öncelikli olarak banka üzerinden bir başvuruda bulunuyorsunuz.

Eğer konut kredisi alacaksanız konutla ilgili olarak ekspertiz raporlarının gelmesi bekleniyor. Konut ve taşıt kredilerinde ekspertiz raporları varken aynı zamanda ihtiyaç kredilerinde eğer ipotekli bir kredi başvurusu yapacaksanız ipotek göstermiş olduğunuz taşınmazın da gerekli ekspertiz raporunun alınması gerekiyor.

Buna göre kredi kullanma hakkına sahip oluyorsunuz. Ayrıca ipoteksiz olarak kredi kullanmak istiyorsanız Şekerbank’ın sunmuş olduğu belirli garantileri sormalı ve aynı zamanda da bankanın ihtiyaç gördüğü halde kefir gösterebilmelisiniz.

Sigortasız Kredi Alma Şartları

Şekerbank sizlere kredi alma şartları da öncelikli olarak sigortalı olma şartı koşuyor. Çalışmıyorsanız yine de maaşınızı gösterir resmi bir belge getirmenizi istiyor. Bunun yanı sıra nüfus cüzdanı fotokopinin vukuatlı nüfus kayıt örneğiniz yine banka tarafından istenen evraklar arasında bunlarla birlikte gerekli görüldüğü hallerde şartlara uygun şekilde kefil istenebiliyor.

Memur veyahutta emekli değerlendirilmesi gibi bir durum söz konusu. İpotekli olan krediler, konut ve taşıt kredilerinde ise gerekli ekspertiz raporlarında bağlı olarak kredilerin çıkartılması gibi bir durum söz konusu. Bu yüzden de bu işlemler bu minvalde gerçekleştirilmiş oluyor.